Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газова уредба на пълен инжекцион

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газова уредба на пълен инжекцион

    Тъй като повечето ни автомобили - Браво/Брава/Мареа са пълен инжекцион, а от друга страна бензина поскъпна, предлагам в тази тема да съберем мнения за това кой какви проблеми има с газовата си, за да стигнем до заключението дали си струва слагането на обикновена газ уредба на пълен инжекцион?!
    Fiat Brava 1,6 16v 103 к.с. 1997г.

    #2
    ако газовата уредба е специално за многоточков инжекцион (т. н. газов инжекцион), не би трябвало да се очаква да има сериозни проблеми, но да кажат "газаджиите", аз още не мога да отделя 1800 лв. за уредба и харча луди пари за бензин....
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #3
      за брава не знам но аз на темпра 1,8 пълен инжекцион с обикновена газова никви ядове /да не чуе дявола само/ уредбата ми е BRC
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        Абе stef, при официалните представители ли я монтира тази уредба БРЦ?
        FIAT and NIN the best combination...

        Коментар


          #5
          trent написа:
          Абе stef, при официалните представители ли я монтира тази уредба БРЦ?
          не така дойде от италия
          TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
          UNO 1.0 FIRE

          Коментар


            #6
            Колеги преди да си купя фиата се консултирах с представителите на BRC за Пловдив :D . Те ми казаха, че на пълен инжекцион няма да качат обикновенна газова уредба, защото възниквали редица проблеми вкл. и сериозни детонации. Поради тази причина се спрях на Brava 1,4 12V.
            BRAVA 1,4 12V
            Nissan Navara

            Коментар


              #7
              georgiarg написа:
              Колеги преди да си купя фиата се консултирах с представителите на BRC за Пловдив :D . Те ми казаха, че на пълен инжекцион няма да качат обикновенна газова уредба, защото възниквали редица проблеми вкл. и сериозни детонации. Поради тази причина се спрях на Brava 1,4 12V.
              ако всичко е направено както трябва и най вече да няма проблеми по ел част -кабели свещи и т.н няма никакъв проблем за пример АЗ темпра 1,8 пълна инжекция и един приятел БМВ318 също пълна инжекция и двамата сме с БРЦ обикновени няма да гърми няма да трещи всичко си е ок неговата е слагана в Пловдив но не знам точно къде ако разбера ще пиша
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8

                Коментар


                  #9
                  Марио, какво наричаш обикновена газова уредба, но монтирана в Италия? Да разбирам не газов инжекцион? А с изпарител? Щото аз не съм виждал "обикновена" по нашите разбирания монтирана отвън. Всички са с електрически изпарители управлявани от собствено ЦПУ плюс разните му там емулатори и т.н. Но все пак ако не е така на твоя човек, кажи го, да сложа още един минус на "небрежните" италианци. Аз доста се интересувах миналата година, като купих моя Фиат, който не е с пластмасови колектори и най-ефтиния вариант на такава с ЦПУ излиза 800 кинта. Не се отказах заради цената, а защото при нас в Стара Загора не можаха да намерят схемата за моя тип мотор. В нея всичко е показано- къде коя жица се реже и къде се свързва. Един професор /собственика/ ми обясняваше, че нямало значение какъв е мотора, той знаел и на всичко отгоре ме заряза посредата на разговора, защото дойде един със 100 годишен Москвич, на когото отиде да му се прави също на разбирач, че нещо не вървял. Естествено му теглих майната. Обаждах се в Пловдив до БРС, но те не искат да ми монтират друго освен инжекцион?! А на всичко отгоре и тях не ги интересувало мотора ми и типа на впръскването?! Между другото моята е с GM-Multec и ако някой има опит с такава система и с монтирана на нея газ, моля да сподели!
                  Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

                  Коментар


                    #10
                    Като сме почнали за газовите, пълните инжекциони и плочките, дави кажа как е работата при мене.Уредбата си я сложих при пичовете на Горубляне, зад миялните гаражи. Едното момче е манияк на италианките, кара стара Аргента и той ми слага уредбата.Моя двигател е многоточкова инжекция с метални колекторни тръби, 1,8, двувалка. Уредбта е с изпарител Ловато и на инжекторите имам емулатор. Газоватае с "плочка", демек смесител по пътя на всмукването на въздуха. Превключването е автоматично.Харчи по 12 литра градско на 100, като мойто градско е главно по светофарите.За сега нямам никакви проблеми с машината, разликата във вървежа е малка, изключително съм доволен за сега.Хората дето я слагаха казаха че е много важно да е сложена кадърно уредбата не трябва да има никакви проблеми. Пичовете правеха всякакви коли, но определено разбираха от италианките.
                    Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                    Коментар


                      #11
                      Косьо написа:
                      Марио, какво наричаш обикновена газова уредба, но монтирана в Италия? Да разбирам не газов инжекцион? А с изпарител? Щото аз не съм виждал "обикновена" по нашите разбирания монтирана отвън. Всички са с електрически изпарители управлявани от собствено ЦПУ плюс разните му там емулатори и т.н. Но все пак ако не е така на твоя човек, кажи го, да сложа още един минус на "небрежните" италианци. Аз доста се интересувах миналата година, като купих моя Фиат, който не е с пластмасови колектори и най-ефтиния вариант на такава с ЦПУ излиза 800 кинта. Не се отказах заради цената, а защото при нас в Стара Загора не можаха да намерят схемата за моя тип мотор. В нея всичко е показано- къде коя жица се реже и къде се свързва. Един професор /собственика/ ми обясняваше, че нямало значение какъв е мотора, той знаел и на всичко отгоре ме заряза посредата на разговора, защото дойде един със 100 годишен Москвич, на когото отиде да му се прави също на разбирач, че нещо не вървял. Естествено му теглих майната. Обаждах се в Пловдив до БРС, но те не искат да ми монтират друго освен инжекцион?! А на всичко отгоре и тях не ги интересувало мотора ми и типа на впръскването?! Между другото моята е с GM-Multec и ако някой има опит с такава система и с монтирана на нея газ, моля да сподели!
                      Ти може да не си виждал, но това не означава, че няма...Доколкото знам аз, моята е точно такава и не знам да има ЦПУ за управление на изпарителя - той си е съвсем обикновен - целия е разглабян. Уредбата си дойде така и ако не я натискам, колата харчи 12 газ на градско. Под ’натискам’ разбирай ’не падам под 80 км/ч в града’...Колкото до БРЦ - ясно съм се изказал в съответният раздел - за мен тези хора далеч не заслужават славата, която имат тези уредби...
                      Alles in Ordnung

                      Коментар


                        #12
                        Zaphod написа:
                        Косьо написа:
                        Марио, какво наричаш обикновена газова уредба, но монтирана в Италия? Да разбирам не газов инжекцион? А с изпарител? Щото аз не съм виждал "обикновена" по нашите разбирания монтирана отвън. Всички са с електрически изпарители управлявани от собствено ЦПУ плюс разните му там емулатори и т.н. Но все пак ако не е така на твоя човек, кажи го, да сложа още един минус на "небрежните" италианци. Аз доста се интересувах миналата година, като купих моя Фиат, който не е с пластмасови колектори и най-ефтиния вариант на такава с ЦПУ излиза 800 кинта. Не се отказах заради цената, а защото при нас в Стара Загора не можаха да намерят схемата за моя тип мотор. В нея всичко е показано- къде коя жица се реже и къде се свързва. Един професор /собственика/ ми обясняваше, че нямало значение какъв е мотора, той знаел и на всичко отгоре ме заряза посредата на разговора, защото дойде един със 100 годишен Москвич, на когото отиде да му се прави също на разбирач, че нещо не вървял. Естествено му теглих майната. Обаждах се в Пловдив до БРС, но те не искат да ми монтират друго освен инжекцион?! А на всичко отгоре и тях не ги интересувало мотора ми и типа на впръскването?! Между другото моята е с GM-Multec и ако някой има опит с такава система и с монтирана на нея газ, моля да сподели!
                        Ти може да не си виждал, но това не означава, че няма...Доколкото знам аз, моята е точно такава и не знам да има ЦПУ за управление на изпарителя - той си е съвсем обикновен - целия е разглабян. Уредбата си дойде така и ако не я натискам, колата харчи 12 газ на градско. Под ’натискам’ разбирай ’не падам под 80 км/ч в града’...Колкото до БРЦ - ясно съм се изказал в съответният раздел - за мен тези хора далеч не заслужават славата, която имат тези уредби...
                        Веско твойта газова хич не е най-обикновенната, като се има в предвид че имаш емулатор на ламдасондата, имаш стъпков мотор за газта и т.н. Доколкото си спомням имаше поне 4 кутийки БРЦ емулатори. Ако обикновенната газова е 400-500лв, твойта не идва по-малко от 800-900 кинта.

                        Коментар


                          #13
                          Така е - в паралелната тема съм го написал:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...ghlight=Под ’обикновена’ имам предвид уредба, която не е газов инжекцион
                          Alles in Ordnung

                          Коментар


                            #14
                            Кейн написа:
                            Като сме почнали за газовите, пълните инжекциони и плочките, дави кажа как е работата при мене.Уредбата си я сложих при пичовете на Горубляне, зад миялните гаражи. Едното момче е манияк на италианките, кара стара Аргента и той ми слага уредбата.Моя двигател е многоточкова инжекция с метални колекторни тръби, 1,8, двувалка. Уредбта е с изпарител Ловато и на инжекторите имам емулатор. Газоватае с "плочка", демек смесител по пътя на всмукването на въздуха. Превключването е автоматично.Харчи по 12 литра градско на 100, като мойто градско е главно по светофарите.За сега нямам никакви проблеми с машината, разликата във вървежа е малка, изключително съм доволен за сега.Хората дето я слагаха казаха че е много важно да е сложена кадърно уредбата не трябва да има никакви проблеми. Пичовете правеха всякакви коли, но определено разбираха от италианките.
                            Колега, къде точно се намират на Горубляне тия пичове???
                            Bravo HGT

                            Коментар


                              #15
                              И аз да попитам къде точно се намират тези на Горубляне?
                              Bravo 1.8 GT - ама много върви това чудо!

                              Коментар

                              Working...
                              X