Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зимни неволи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зимни неволи

    Имам Fiat Tempra 1.8 i.e.Доскоро го карах с изключен стъпков двг.,защото при включването му оборотите на празен ход скачаха много.Пробвах още два при италианеца-същата работа.Скоро бях във Вантотрейд и там хората разбраха проблема-скъсан проводник на управлението на дроселовата клапа.Всичко О.К. и си тръгнах доволен.Но вчера сутринта като запалих-както и преди държи около 600 об. на студено и не можеш да пипнеш педала-веднага дави.На газ нещата са малко по добре.Кофти е да трябва да чакаш двигателя да загрее и тогава да тръгваш.Та ако някой е имал такъв проблем моля да сподели опита си.Благодаря предварително!
    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

    #2
    От Вантотрейд ми казаха,че температурния датчик не е наред/не са му добри показанията,но мога и така да карам/.Нямам представа дали това е от него и колко може да струва нов.
    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

    Коментар


      #3
      На газ нямам давене.Има го само на бензин когато колата е студена.Тогава и об. на празен ход са ниски-около 600.Като мина на газ на студен двигател няма давене, ускорява добре,а когато загрее,и на бензин работи добре.Даже доста по-добре от служебната Вектра 1.8i,която от време на време карам.Обаче досега съм имал само руски щайги и инжекционът за мен е Terra incognita/засега/.Може би за това не мога да дам точна оценка на нещата.
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #4
        Какви съпротивления трябва да има на студен и топъл двигател?Как се сменя-с развиане ли?Има ли някаква особеност при смяната?
        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

        Коментар


          #5
          Извинявай за въпроса,но къде се намира този датчик?Има един на главата между свещите-той ли е?Има и един на инжекциона-той какъв е?Двигателя е 159А4000-в КАТ ми го написаха 66 kW.Толкова ли е?Откъде мога да намеря повече подробности за него?
          Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

          Коментар


            #6
            Радвай се, че толкова са ти го написали - данъка ще ти е 3 пъти по-нисък от реалния. Всъщност колата е 78 kW. Имам абсолютно същия автомобил, със същия двигател и данъка му е (беше) за 2004 година 112 лв. Ако са ти я писали 66 kW (90 кс) ще е някъде около 40 лв (с катализатора).А проблем имам подобен, но все още не знам откъде е. Когато колата е студена (под 60 градуса), на празен ход гаснеше и на бензин, и на газ. Вдигнах малко оборотите и сега гасне само на газ. Като загрее всичко се оправя. И аз като теб досега не съм карал инжекцион, та не съм в час. Предния собственик ми каза че е изключил електронния смукач щото като загреела вдигала много оборотите - това ли е всъщност стъпковия двигател?

            Коментар


              #7
              Как точно се изписват тези сайтове?Защото ми излизат съвсем различни неща
              Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

              Коментар


                #8
                Re: Зимни неволи

                lu40 написа:
                Имам Fiat Tempra 1.8 i.e.Но вчера сутринта като запалих-както и преди държи около 600 об. на студено и не можеш да пипнеш педала-веднага дави.Кофти е да трябва да чакаш двигателя да загрее и тогава да тръгваш.Та ако някой е имал такъв проблем моля да сподели опита си.Благодаря предварително!
                Здравейте !Аз имам подобен проблем (и не само аз...). Като чета редовете, които си написал, имам чувството, че говориш за моя фиат ) Можеш да прегледаш темата http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=741 (когато я открих настоящият сайт все още не съществуваше) ...Можеш да опиташ да рестартираш ЕКУ-то (машах МИНУСА на акумулатора, подаваш контакт за 7-10 секунди и връщаш клемата). Възможно е да е моментен проблем с натрупана грешка в ЕКУ-то. След тази операция при мен ВРЕМЕННО се решава проблема.Температурният датчик при мен е СИН на цвят и се намира във горната задна част на двигателя (сваляш въздушният филтър, за да ти е по-лесно да го замериш).Според AutoData-та стойностите са следните:0 градуса - 6000 ома10 градуса - 3500 ома20 градуса - 2500 ома40 градуса - 1200 ома60 градуса - 600 ома80 градуса - 300 ома100 градуса - 180 омаКато локализираш проблема - пиши моля те, ще си полезен не само на мен ...Поздрави
                Fiat Tipo 1.6 AGT

                Коментар


                  #9
                  В един сервиз ми "нулираха" ECU-то като само махаха минусовия кабел без да ме карат да включвам на контакт.Утре ще пробвам и с включване на контактния ключ и ще напиша какъв е резултата.Между другото,какъв е този регистрационен код,който AUTODATA-та ми иска?
                  Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                  Коментар


                    #10
                    lu40 написа:
                    В един сервиз ми "нулираха" ECU-то като само махаха минусовия кабел без да ме карат да включвам на контакт.Утре ще пробвам и с включване на контактния ключ и ще напиша какъв е резултата.Между другото,какъв е този регистрационен код,който AUTODATA-та ми иска?
                    Здр.За ЕКУ-то: само махането на кабела изисква повече време за нулирането му ... С контактният ключ рестартирането е принудително и на момента ) (като бутона reset на компютъра)Регистрационният код, който ти иска AUTODATA-та е необходим, защото това е платен софтуер. Прегледай папките, който си изтеглил. При мен имам папка CRACK, и вътре в нея модифициран стартов файл Adbcd.exe. Копираш този файл на мястото на оригиналния, който при инсталация по подразбиране се намира в C:ADCD.Ако при теб липсва папката/файла - дай мейл адрес, за да ти го изпратя. Пиши коя версия на Аутодата-та използваш )Поздрави
                    Fiat Tipo 1.6 AGT

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте всички и ЧНГ.Благодаря Ви за съветите.Най-после ми остана време да обърна внимание и на моя Фиат.Премерих съпротивлението на температурния датчик/синия/.При температура около 0-та стойността му е 3.7 Ком.Вероятно проблема е от него,та като се позатопли съм решил да го сменя.Ще напиша за резултата.Айде безаварийно и никога почерпени зад волана
                      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                      Коментар


                        #12
                        Здравейтеаз имам същия проблем с Tempra 1.6i.e cat и след конслутация в този форум и "сцепеуист" от Autoitalia реших проблема си по-просто настройх си газовата у-ба да ми пали на доста ниски теператури(-6C) :D . Тука ме съветваха за този и онзи дачик и аз си ги мерих и т.н. и не виждах логика Този температурен датчик подава данни на компютъра за температурата на ДВГ и той от свойя страна управлява стъпковия мотор и при студен двигател ти държи по-високи обороти.След като си споделих проблема тука и уточних,че на газ нямам проблем с паленето-двама или трима ме посъветваха да сменя този датчик Според мен ако палиш на газ и ти държи по-високи обороти на студен ДВГ и падат постепено с загряването му- не е този датчик.Този температурен датчик работи и на газ и на бензин както и компютъра както и стъпковия мотор.Не може при едно да ти работи а при друго да не работи
                        Brava 1.8 16V

                        Коментар


                          #13
                          Здравей,ogi!Не съм споменавал,че на газ на студено оборотите са ми добри.Около 600 са докато загрее.Но аз никога не паля на газ на студено/заради мембраните на АГУ-то/.Когато паля на бензин на студено все едно паля карбураторен двг. без смукач.Все едно,че не му стига гориво.Но вече се двоумя.След като ми оправиха проводника към потенциометъра на дроселовата клапа и включиха стъпковия двг.,всичко бе добре,но мотора бе топъл.Проблемът се появи на студено.Дали пък не е стъпковия двг???
                          Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                          Коментар

                          Working...
                          X