Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нестабилни обороти на газ!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нестабилни обороти на газ!

    Здравейте колеги, вече втори ден карам на газ, сложих си газова уредба ЛОВАТО. Казаха ми че тъй като съм с карбуратор слагането на газова уредба не е проблем за мене.Не знам дали това е нормално понеже уредбата е нова или защото газта е некачествена(налях от Шел), обаче оборотите ми на празен ход доста играят и се движат м/у 600 и 800, като по-често се задържат на 600 и колата леко вибрира. От сервиза като ми сложиха уредбата ми казаха, че след като мина около 1000 км трябва да дойда пак за реглаж, което ме навежда на мисълта, че това с оборотите може и да е нормално за колите с новоинсталирани газови уредби?!?
    Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор

    #2
    на изпарителя има една дебела врътка с накатка,палиш и започваш да я вътиш в едната или другата посока(това при загрял мотор)и намираш максималните обороти....и не слагай от шел,пробвай лукоил или омв
    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
    хюндай акцент 1.5 CNG
    киа каренс +метан

    Коментар


      #3
      Не бързай да пипаш каквото и да е. Мини 1000-1500 км и иди където са ти я монтирали да ти направят реглаж на ново. Просто трябва малко време да поулегнат мембраните на изпарителя.

      Коментар


        #4
        Точно в мембраните на изпарителя е работата, обаче според мене не им е необходима повече от една седмица каране, естествено ако минеш 1000 км за седмицата - ОК.При мене например след седмица като отидох празния ход не ми го пипаха. Само форсаж на 4000 оборота и реглаж на подаването на газ.След това аз сам по слух и с дебелата врътка си регулирах оборотите между 800 и 900.На моя изпарител има обаче 2 такива дебели врътки, едната е определено за празния ход но другата за какво е - никак не знам. И моя изпарител е Ловато
        Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

        Коментар


          #5
          Най-вероятно е за източване на филтъра за газта - за тъй наречената ’миризливка’...
          Alles in Ordnung

          Коментар

          Working...
          X