Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Tipo 1.8i ABS

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Tipo 1.8i ABS

    здравейте колеги,отскоро имам Типо 1.8i и лампата на АБС като дам на контакт светва и като запаля угасва но след 50-тина метра почва да свети и доколкото усещам АБС не работиизчетох в форума всичко което пише за АБС и пак нямам идея от де да го почвам
    Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

    #2
    Re: Tipo 1.8i ABS

    borkoi написа:
    здравейте колеги,отскоро имам Типо 1.8i и лампата на АБС като дам на контакт светва и като запаля угасва но след 50-тина метра по4жа да свети и доколкото усещам АБС не работиизчетох в форума всичко което пише за АБС и пак нямам идея от де да го почвам
    Провери си датчиците...да не са замърсени,как са кабелите им,а може и някой да е сдал багажа ,а на място като я запалиш светва ли пак лампата?
    forza forever

    Коментар


      #3
      на място като запаля лампата угасва и светва след като тръгнапредполагам че като диагностиката отначало минава но после някой датчик не подава вярна информация и лампата светва и АБС не работиправ ли съм ?довечера ша ги чистя
      Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

      Коментар


        #4
        borkoi написа:
        на място като запаля лампата угасва и светва след като тръгнапредполагам че като диагностиката отначало минава но после някой датчик не подава вярна информация и лампата светва и АБС не работиправ ли съм ?довечера ша ги чистя
        Най-вероятно е датчик,ако не го откриеш отиди на диагностика
        forza forever

        Коментар


          #5
          TRE GAZELE написа:
          borkoi написа:
          на място като запаля лампата угасва и светва след като тръгнапредполагам че като диагностиката отначало минава но после някой датчик не подава вярна информация и лампата светва и АБС не работиправ ли съм ?довечера ша ги чистя
          Най-вероятно е датчик,ако не го откриеш отиди на диагностика
          Кал и масло не пречат на корекната работа на датчиците.Единствено само метални стружки могат да повлиаят но това е много малко вероятно.Понеже закрепването им е направено така че просто няма как и от къде да хванат.Виж в раздела електроника имам тема "Ремонт на датчик за ABS".Там съм описал горе долу нещата с подобен на твоя проблем.
          BRAVA 1.4 12v - 1998г.


          http://vbox7.com/play:124bedab

          Коментар

          Working...
          X