Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на спирачна течност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на спирачна течност

    Здравейте, колеги! Искам да Ви попитам следното: нужно ли е да си сменям спирачната течност, след като нямам никакви проблеми със спирачките и колата спира добре?
    Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

    #2
    Да, защото спирачната течност акумулира влага и системата започва да ръждясва. Би трябвало в ръководството на автомобила да пише какъв е препоръчвания период, но ако то липсва, обикновено се препоръва смяна на 2 години или 50000 км.
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    Коментар


      #3
      Благодаря. И без друго не е скъпо. Ще ми струва някъде около 35-40лв., което е в рамките на нормалното мисля. А да препоръчате спирачна течност? И кой DOT трябва да е? Моята кола е без ABS мисля.
      Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

      Коментар


        #4
        DOT 4. Kоличество 0.4l.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          от всички които съм виждал (DOT 4), Tutela имаше най-висока точка на кипене и затова си взех такава (мисля че беше над 280 градуса).п.п. 40 лева ми се струва много за смяна - не повече от 30, трябва да е цената с вкл спирачна течност вътре.
          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

          Коментар


            #6
            А нужно ли е заедно със спирачната течност да се сменят и спирачните маркучи?
            Space Star 1.9 DID

            Коментар


              #7
              Roko написа:
              А нужно ли е заедно със спирачната течност да се сменят и спирачните маркучи?
              Ако не са напукани, или омаслени-не!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                Roko написа:
                А нужно ли е заедно със спирачната течност да се сменят и спирачните маркучи?
                Ако не са напукани, или омаслени-не!
                Благодаря, значи ще я сменям! А знаете ли цената за ДОТ 5.1?
                Space Star 1.9 DID

                Коментар


                  #9
                  Roko написа:
                  Vladim написа:
                  Roko написа:
                  А нужно ли е заедно със спирачната течност да се сменят и спирачните маркучи?
                  Ако не са напукани, или омаслени-не!
                  Благодаря, значи ще я сменям! А знаете ли цената за ДОТ 5.1?
                  напротив, смени си и спирачните маркучи, дори и да не са напукани (естествено ако не знаеш кога са сменявани). понякога те се разяждат отвътре, което води до повишен риск от спукване или от блокиране (ако се запушат) на спирачка.
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар


                    #10
                    charlie написа:
                    напротив, смени си и спирачните маркучи, дори и да не са напукани (естествено ако не знаеш кога са сменявани). понякога те се разяждат отвътре, което води до повишен риск от спукване или от блокиране (ако се запушат) на спирачка.
                    Ами точно това направих и горчиво съжалявам - старите точно не знаех Кога са сложени - Бяха ЗДРАВИ и сухи и ги смених подади друг проблем ей така да няма съмнения. Новите за 3 месеца станаха така напукани като за поне 3 години - Боклуци от Т&N Не зная дали такива ги взимат или просто са произведени миналия век Още Роко - не зная защо се интересуваш от DOT 5.1 Ама тя не трябва да се смесва със DOT 4 !
                    Fiat Tipo 1.6 DOHC

                    Коментар


                      #11
                      emillio написа:
                      Ами точно това направих и горчиво съжалявам - старите точно не знаех Кога са сложени - Бяха ЗДРАВИ и сухи и ги смених подади друг проблем ей така да няма съмнения. Новите за 3 месеца станаха така напукани като за поне 3 години - Боклуци от Т&N Не зная дали такива ги взимат или просто са произведени миналия век Още Роко - не зная защо се интересуваш от DOT 5.1 Ама тя не трябва да се смесва със DOT 4 !
                      Да така е! Но имам лепенка залепена на кутията за бушоните на ABS-a, на която е отбелязана датата на предишната смяна и вида на спирачната течност - DOT 5.1!Май ще се откажа за сега от тази процедура! Просто ме е страх от некадърността на майсторите. А със спирачаната система шега не бива!Благодаря ти за информацията, бях я забравил тази тема!
                      Space Star 1.9 DID

                      Коментар


                        #12
                        бих ви дал един съвет- не сменяйте преди да имате проблем, най-много да си навлечете такъв. частите с който е колата или са оригинални, или са сменяни там/откъдето е внесена/ и са значително по-качествени от тези тук. аз съм на този принцип и дори нарочно си смених само тампончетата на биалетката, а не смених биалетки. колкото по-малко от нашите части по-добре.
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Аз смених спирачната течност и да не ви казвам какво излезе Купих тутела 2 шишета и ми стигнаха.1 за промиване и другото за системата.Не усещам разлика в спирачките на колата но не съжелявам като видях чернилката.Цялата процедура не беше повече от 1:30ч
                          И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                          Коментар


                            #14
                            Roko, виж тази лепенка е притснителна, особенно ако е истинска и Сложена в германия или италия а не в някое Сервизче тука. Не зная какво да ти препоръчам но Мисля си ако имам твоя проблем бих източил 2 епруветки от резервоарчето, И в едната ще досипа DOT 4 а в другата DOT 5.1 ако се пресече епруветката с DOT 4 -> имаш DOT 5.1 и обратното. Все пак питай някой Сервизен Майстор дали има по-лесен начин примерно по цвят или прочие.
                            Fiat Tipo 1.6 DOHC

                            Коментар


                              #15
                              абе хора какво пресичане говорите вие сипвал съм каквито се сетите течности заедно никога не са се пресекли, то да не е мляко. някой виждал ли е с очите си пресечена спирачна течност от смесване на 2 различни дота?
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X