Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Върбишки проход, питанка?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Върбишки проход, питанка?

    Колеги някои да е минавал скоро през върбица, да ми каже на кво дереже е пътя, имали много дупки и натоварено ли е движението, или да си продължявам към слънчев бряг за да стигна от пловдив до варна? За шипка и дума да не става
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    #2
    Еиииии забравих да блогадаря на модератора дето толкова светкавично ми премести темата от "Общи...." в пътна обстановка и сега никои не ебава да отваяри тоя замрял раздел, които живва само зимно време когато обстановката в страната наистина става сериозна. Е аз ще изчакам до зимата та белким някои се сети да влезе в раздел "Пътна обстановка" Това за зимата разбирасе е шега, щото мисля да ходя на море още сега лятото. Аз ще изчакам до утре и ако активноста по въпросами остане същия пак ще си я пусна в Раздел Общи приказки, а тои нека пак я премести
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      Re: Върбишки проход, питанка?

      Slavi_Lancia написа:
      Колеги някои да е минавал скоро през върбица, да ми каже на кво дереже е пътя, имали много дупки и натоварено ли е движението, или да си продължявам към слънчев бряг за да стигна от пловдив до варна? За шипка и дума да не става
      Пътят е отвратителен и затова и няма много движение по него!Ако те устройва можеш да използваш Айтоския проход, пътят е хубав, средна скорост около 60 км/ч! От Айтос се минава през селата Дъскотна, Добромир. От там вече ти си избери през Шумен ли ще минеш за Варна или през Дългопол и Провадия и от там на магистралата.
      Space Star 1.9 DID

      Коментар


        #4
        Е тва се казва отговор, благодаря колега и на мен ми казаха че аитоския е хубав но за другия не знаех че е леш. Благодарско
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #5
          Slavi_Lancia написа:
          Е тва се казва отговор, благодаря колега и на мен ми казаха че аитоския е хубав но за другия не знаех че е леш. Благодарско
          Моля! Само да добавя, че към Дългопол и Провадия не съм ходил! Така че за там не знам дали е хубав пътя!
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            Хубав е пътя и през Дългопол и Провадия. Впечатления от вчера. Сега като е затворен Хаинбоаза има малко повече ТИРове, но не са чак толкова много.Това между другото е най-късия маршрут от южна България към Варна. Пловдив - А1 - Стара Загора - Карнобат (там не се качвате на магистралата , а продължавате по стария път за Айтос, в Айтос на кръговото правите почти пълен оборот (ВНИМАНИЕ, пътят е означен за Провадия, не за Варна, а по нататък по пътя е означен за Тервел), след Провадия - качвате се на А2 и право във Варна. Има къс участък, където пътя е по-тесен от нормалното, но не е болка за умиране. Иначе няма дупки. Само в началото около 5 километра (до разклона за Руен) асфалтът е неравен и доста неприятно друса.Пътят преминава непосредствено покрай скалния феномен "Чудните скали", така че ако не бързате толкова много може да спрете за отдих и фотосесия.А Върбишкият проход не е просто "лош"... според мен той НЕ СЪЩЕСТВУВА. В Бургаския участък липсва асфалтово покритие - просто от многото трапове (не дупки, а именно трапове) не е останал асфалт. Средна скорост - 20 км/ч.

            Коментар


              #7
              Immortal написа:
              А Върбишкият проход не е просто "лош"... според мен той НЕ СЪЩЕСТВУВА. В Бургаския участък липсва асфалтово покритие - просто от многото трапове (не дупки, а именно трапове) не е останал асфалт. Средна скорост - 20 км/ч.
              Миналата седмица по радиото казаха, че до края на годината ще ремонтират Върбишкия и Ришкия проходи, НО само в частта, която е в Шуменска област! На Ришкия не бил правен ремонт от 20 години на сам!
              Space Star 1.9 DID

              Коментар


                #8
                упссс, обърках Върбишкия с Ришкия проход... Всичко което по-горе съм написал за Върбишкия проход, важи за Ришкия...

                Коментар


                  #9
                  Чак сега ти виждам темата за това сега пиша. Вариант е и Котел - Омуртаг. На петолъчката го хващаш, от там излизаш на Омуртаг - прохода е перфектен. После от Омуртаг до Търговище е малко кофти пътя на места, но пък после като хванеш от Търговище до Шумен пътя е ремонтиран а от там пък си хващаш магистралата.
                  Punto SX 1.1 55

                  Коментар


                    #10
                    Punto SX написа:
                    Чак сега ти виждам темата за това сега пиша. Вариант е и Котел - Омуртаг. На петолъчката го хващаш, от там излизаш на Омуртаг - прохода е перфектен. После от Омуртаг до Търговище е малко кофти пътя на места, но пък после като хванеш от Търговище до Шумен пътя е ремонтиран а от там пък си хващаш магистралата.
                    Space Star 1.9 DID

                    Коментар


                      #11
                      Котел-Омуртаг-Търговище-Шумен-Варна съшо е перфектен вариант, но е с около 30-тина км по-дълъг. Аз оня ден на връшане от Варна минах по този път (в обратна посока), щото като я лепнах на магистралата и хич не ми се слизаше от нея, та карах докато свърши до Шумен . На места оначе между Шумен и Търговище правят ремонт на пътя и движението е в едната лента с изчакване. Иначе няма дупки.

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа:
                        На места оначе между Шумен и Търговище правят ремонт на пътя и движението е в едната лента с изчакване. Иначе няма дупки.
                        Ииииииии вярно ли още го пряват този път аз последно ходих нататък есента и още беше в ремонт, но като имам впредвид че го правят от 2 години всяко лято очаквах да са го свършили вече.
                        Punto SX 1.1 55

                        Коментар

                        Working...
                        X