Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Приятен инцидент....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Приятен инцидент....

    Студена декемврийскиска вечер, карам си след кръговото на Надежда в посока Илиянци. След първия светофар следват още два който са на разстояние 20 метра един от друг, а аз трябва да завия след втория наляво. Пред мен един Авенсис, пред него още 5 - 6 коли, пиков час.....На зеленото предните нещо се омотаха, и тъкмо се наех на втора, трета, и светна жълто. Понеже светофара ми е известен кога светва на другите зелено и знам че имам време да мина без проблеми дадах още малко газ. Но за жалост тоя пред Авенсиса не знаеше това и реши да спре. Тойотата също спря, но аз нещо блеех по светофара, нещо спорих с жената, а десния стоп на предния не светеше. Попаднах в ситуация в която за част от секундата ти става ясно че ще последва удар и просто изживяваш момента. Забих кучките, но последва неизвежното "ДУУУУУУУММММММ"......след две секунди сърцето ми заби отново и набързо направих бегла калкулация, за това колко ще ми излезе предна броня, капак или калник, прецених че двата фара са здрави, тъй като светлините не бяха променени от това което виждах от мястото си.Жената се беше халосала в жабката, от резките спирачки и удара, но видимо прецених че е добре, и плахо реших да изляза и мъжки да понеса неприятната гледка.Още на момента констатирах лека вдлъбнатина в задната броня на Тойотата, и с нежелание преместих поглед върху собственото си возило. О - чудо.....гледах и не вярвах на очите си - нямаше дори една драскотина, а можех да се закълна че очаквах някакви последици. Номера беше леко огънат, но това го преживях на секундата.От другото возило излязоха двама, отбихме встрани и ришихме че ако викнем КАт, трудно ще докажем че е имало удар и всеки се прибра по живо по здраво.....Или аз имам късмет от случая, или Фиата има супер броня.....
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    #2
    това не го вярвам направо!!! какъв фиат караш? имах подобен удар с около 30 км/ч и колата ми на нищо не приличаше. май си много голям късметлия :D

    Коментар


      #3
      Мареа.....Аз също останах безкрайно учуден, или найстина съм останал с някакво грешно впечатление защото удара и спирачния път се сляха в едно, но се чу красив трясък.......верно че дори и с 30 не беше, но все пак си е удар в спрял предмет.....
      Alfa 156 2.0 TS
      Alfa 156 20VTurbo
      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
      Locost TF1 3.0V6

      Коментар


        #4
        Преди 2 месеца- все още карах Кромата-на мокър и хлъзгав път двама бакшиши бяха спрели един до друг да си приказват, аз се бях позаблеял малко,спирачки, но нали са ни много чисти улиците и въпреки че бях с хубави гуми го натресох единия-просто нямаше къде да отидаАз имах само счупен фар и мигач,(въпреки че целия удар пое бронята -само драскотини) а бакшиша беше с изгнил някакъв опел комби направо го подгънах, задна дясна врата вече не се отваряше , бронята , стопа всичко беше заминалоМиналата един с една ладичка не можа да спре и ме целна отзад,пак нищо, което не мога да го кажа за ладатаКромата се оказа доста корава машина
        Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

        Коментар


          #5
          Незнам за другите фиатки ама бронята на Типо-то верно си е здрава.Уж пластмаса а точно това и помага да убие леките удари и да не се изкриви Предната я пробвах в една шкода и дори не повярвах, че аз съм го нагънал така след като на Типо-то му нямаше нищо. А задната майка ми я пробва в едно дърво (не не казваите- ясно жена шофиор, там беше друг проблема) Поздрави на всички Типота

          Коментар


            #6
            Значи освен късмет, съм имал и здрава броня.....Вива Фиат.....
            Alfa 156 2.0 TS
            Alfa 156 20VTurbo
            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
            Locost TF1 3.0V6

            Коментар


              #7
              И аз да кажа нещо по темата за здравината на броните на Фиатите. Прибирам се аз от ЕКО-то на бул. Вапцаров към х. Хемус и след светофара откъм Зоопарка до Семинарията карам в колоната с около 50 кмч на 3-та и съм си оставил пред мен растояние от кола, кола и половина от предния, когато колата пред мен рязко наби спирачки аз също но не така рязко. В следващия момент чувам зверско свирене на гуми и гледам в огледалото лети незнайно откъде една руса мацка с Ауди А4 и си викам сега ще ме отнесе, после усещам как ме удря и инстинктивно отпускам спирачките за да намаля колкото мога щетите. След около 50 м. спирам да видя какво е положението. Слизам и отивам до задната броня и за моя най-голяма изненада по Уно-то нямаше и драскотина. Разбира се въпросната мацка си би камшика без даже да спре и да се извини!!! P.S: Имам още една-две такива случки с Фиати, но за тях друг път.
              Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
              Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
              Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
              Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

              Търси се..

              Коментар


                #8
                А аз мога да ви разкажа един случай с Голф 2, който натресе отзад Фиат Панда пред басейна "Спартак". Фиата го караше един дядка с бабката и се готвеше да завие наляво и да влезе в уличките на Лозенец. Човека изчакваше насрещното движение, веднага след него идваше Голфа и аз бях следващият. В един момент голфаджията скочи истерично на спиачките и аз като видях това се изнесох и спрях отдясно. Така видях как Голфа се заби челно, обаче Фиата вече беше под ъгъл. Голфа го караше един слабоват голобрад младеж, може би ученик. Първо даде на заден за да избяга, обаче тогава от радиатора му започна да излиза пара като от гейзер. Всички излязохме от колите. На Пандата и нямаше абсолютно нищо! А на Голфа му се сгъна бронята и му се спука радиатора - невероятно! Но най-ми беше смешно, когато ученикът изпадна в истерия и започна да се тръшка по земята като епилептик.
                имаше Uno SX 1990 1.3

                Коментар


                  #9
                  Колеги, лошо е когато колата ти НЕ се огъва! А това за тази катастрофа... готино звучи... аз нямах този късмет.. наврях се под един микробус с 40км/ч и предницата ми не ставаше за нищо а застрахователите я оцениха на "тотал щета"...
                  I`m HOT cause I FLY!!!

                  Коментар


                    #10
                    Това по време когато е сътворена темата ли ? (160-та тема от началото на форума! ) , или сега, скоро ?

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      Това по време когато е сътворена темата ли ? (160-та тема от началото на форума! ) , или сега, скоро ?
                      Колега, на 24.03.2010г.
                      I`m HOT cause I FLY!!!

                      Коментар


                        #12
                        Много здрава броня имаш значи. Тези в Тойотата обаче едва ли са се зарадвали като са видяли колата си колкото ти своята.
                        Виж бейби не сме глупаци,
                        ние сме отбор от здравеняци.
                        Да бъдеш с нас знам, че го желаеш,
                        така че качвай се на дансинга и започвай да играеш!
                        http://www.youtube.com/watch?v=UDWnMXzgeZo

                        Коментар


                          #13
                          Авторът сигурно отдавна е забравил за този случай :D

                          Коментар


                            #14
                            vital написа:
                            Авторът сигурно отдавна е забравил за този случай :D
                            Сигурно дори не си я спомня :D
                            Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

                            Коментар


                              #15
                              liverpool235 написа:
                              vital написа:
                              Авторът сигурно отдавна е забравил за този случай :D
                              Сигурно дори не си я спомня :D
                              Наистина авторът може да е забравил за случката, но темата ме подсети за една моя подобна случка, при която и аз (с Фиат Брава) и човека пред мен, в който се ударих (също с Фиат Брава) се разминахме само със събаряне на мръсотията от броните. А се блъснах без да натисна спирачка, с около 20-30км/ч, асвалта беше покрит с лед, а човекът пред мен не беше на тиснал спирачката и може би това е помогнало доста.Но наистина са си доста пластични броните (оригиналните) на Браво/а/Мареа

                              Fiat Brava SX 1.4 12V 1997

                              Коментар

                              Working...
                              X