Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С кола в Румъния

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С кола в Румъния

    Миналата седмица се дигнахме до Румъния, да видим братушките как живеят. По-долу съм дал карта на маршрута. Излезна доста евтино, защото спахме на палатки, но можеше и още повече, щото бяхме пък на бензин.Искам да ви кажа че си заслужава, не Букурещ, не със сигурност, втора София, но провинцията е перфектна! Бяхме в Синая и Брашов, в тяхната версия на Търговище и Карпатите, супер беше! Малко кофти снимки от там, но са с телефон, другите още не са ми ги дали.На границата се минава почти на скорост. За дунав мост, за преминаване на кола - към Румъния 12 леи, към България - 5 евро.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    и другите
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      В края на миналия месец и аз ходих. Но по далече от Букурещ не стигнахме ...

      Коментар


        #4
        Е ние малко се пооляхме...за 4 дена...изкачвахме един 2500м връх, от 1400м нагоре в Синая, ходихме до крепостта в Рашов, разгледахме двореца и селото в Бран и Брашов. В Букурещ няма какво толкова да се види.Ако не сте опитвали техния кашкавал, дето го правят и мирише на крака, опитайте го, аз още съм жив!
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          Аз съм обикалял доста из Румъния. Преди няколко години често ходех в командировка в Букурещ за по месец ... Местните колеги ми дори ми организираха обиколки на забележителностите в страната ...

          Коментар


            #6
            GTipo написа:
            ...изкачвахме един 2500м връх...
            Малко по-вече инфо за това може ли? Скоро се връщам от дълко 5-месечно отсъствие от родна БГ и искам да изненадам проекто-жената с една прекрасна разходка. Мотаят ми се 3 варианта:1. РОДОПИ за 4 дена + 3 дена на Варна при приятели.2. П(г)ърция, връх Олипм + 1-2 дена някъде по морето на палатка.3. Мамалигарско - 3-5 дена из Карпатите.Някакви предложения?

            Коментар


              #7
              Humppa написа:
              + 3 дена на Варна при приятели.
              ...извинявам се на модератора, че цапам темата , но надявам се да се обадиш във Варна.....

              Коментар


                #8
                Авео написа:
                Humppa написа:
                + 3 дена на Варна при приятели.
                ...извинявам се на модератора, че цапам темата , но надявам се да се обадиш във Варна.....
                Разбира се! Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 П.П. Не знам как точно ще се получи плануваната екскурзия, но 3-4 дена на Варна ще има със сигурност, надявам се с мотора

                Коментар


                  #9
                  Имам приятели в Брашов, имам и покана от тях да им ходя на гости, но така и не намирам време да се отделя 3-4 дена.Ама да взема да ида ли една събота и неделя. Знам че е много красиво, разглеждал съм снимки от там, със сигурност влиза в близките ми планове едно пътуване до там

                  Коментар


                    #10
                    Това е бая стара тема, като гледам, но пък съм ходил в тази част на Румъния и доста ми хареса, че викам да се обадя и аз.Успях да видя и замъка в Бран, който отскоро май е реституиран обратно на наследника на бившия им крал..

                    Коментар


                      #11
                      С кола в Румъния

                      Колеги , съзнавам , че се включвам късно в темата , но отлично знаете , че Румъния не се изчерпва само със Синая и Брашов. Препоръчвам ви да посетите района на Сучеава , Северна Румъния ( до украиската граница ).Ще се прехласнете по великолепните манастири и гледки. А ако пожелаете можете и да влезете в Украйна ( не се изискват визи от началото на тази година ). Невероятно е изменена тази наша северна съседка от гледна точка на напредъка. Успехи.
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар

                      Working...
                      X