Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.9 JTD с чип

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1.9 JTD с чип

    Браво, Брава или Мареа, има ли някой такава да се пробвам
    ex Fiat Bravo GT

    #2
    Re: 1.9 JTD с чип

    ivo098 написа:
    Браво, Брава или Мареа, има ли някой такава да се пробвам
    ако твойта кола не е барана ше те отупат - JTDто от 105 става около 130-140 коня
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #3
      Re: 1.9 JTD с чип

      charlie написа:
      ivo098 написа:
      Браво, Брава или Мареа, има ли някой такава да се пробвам
      ако твойта кола не е барана ше те отупат - JTDто от 105 става около 130-140 коня
      Абе зарежете ги тея коне ... не са само те важни ... JTD-то има и по-голям въртящ момент и турбина :D

      Коментар


        #4
        да де, въртящ момент и турбина и умира на 4000 оборота
        ex Fiat Bravo GT

        Коментар


          #5
          ivo098 написа:
          да де, въртящ момент и турбина и умира на 4000 оборота
          за тази работа има 5 предавки :D

          Коментар


            #6
            kiler_4o написа:
            ivo098 написа:
            да де, въртящ момент и турбина и умира на 4000 оборота
            за тази работа има 5 предавки :D
            А на бензина има 3 а
            ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

            Коментар


              #7
              Grisha написа:
              kiler_4o написа:
              ivo098 написа:
              да де, въртящ момент и турбина и умира на 4000 оборота
              за тази работа има 5 предавки :D
              А на бензина има 3 а
              Да, ама подбора на предавателните числа е друг...
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                манете ги теа коне бе,наблягайте на въртящия момент,отивам да си тунинговам момента :D

                Коментар


                  #9
                  и мойта има 5 предавки, само дето върти до към 6700-7000 оборота, а не до 4000, много ми е интересно JTD с чип как върви, ама явно няма такова във форума
                  ex Fiat Bravo GT

                  Коментар


                    #10
                    http://youtube.com/watch?v=WnbI6QNkh4Y
                    FIAT Bravo JTD GT '99

                    Коментар


                      #11
                      Ако дизелака е с чип силно ме съмнява да е само до 4000 оборота. И друго нещо ако бензина стига максималния си въртящ момент и конски сили на 6500-7000 оборота там не знам колко е точно то дизела го прави същото на тея 4000 оборота така че, това че дизела забива на 4000 оборота не е критерий след като на тез обороти има най-висок въртящ момент и конски сили.

                      [Skype - FIAT_FREAK

                      Коментар


                        #12
                        Колега, аз сам твоя човек.Браво 99 г. 1.9 ЖТД с чип тунинг. Това за 4000 оборота не е така както си го представяш.Имам чувството, че колата има два хода на педала на газта, а именно до половината и след половината.Когато карам примерно с 3000 оборота и настъпя рязко до долу не спира да наема докато не отнема газта...Това е на първо впечатление едва 550 км имам изминати с нея.Твоята с какъв ДВГ е?Поздрави!П.П. Няма ли друг колега с чипосан дизел?
                        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                        Коментар


                          #13
                          Понеже всеки път се разгаря полемика за въртящия момент и конските сили ето един пост от колегите от Ситроен форума. Доста добре е обяснено:http://citroen-bg.net/forum/viewtopic.php?t=593
                          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                          Коментар


                            #14
                            да, ама това, че мощността няма значение, а важен е само въртящия момент, не е вярно! мощността е производна на въртящия момент и оборотите. тоест, ако имаме еднакъв въртящ момент, но постиган при различни обороти по-мощна ще е колата, постигаща максималния си въртящ момент при по-високи обороти. най-ясно става това при сравнението на бензинови и дизелови двигатели - там ясно се вижда, че дизеловите въпреки огромните си въртящи моменти постигат сравнително скромни мощности в сравн. с бензиновите, точно поради факта, че достигат макс. върт. момент на много по-ниски обороти от бензиновите двигатели.
                            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                            Коментар


                              #15
                              charlie написа:
                              да, ама това, че мощността няма значение, а важен е само въртящия момент, не е вярно! мощността е производна на въртящия момент и оборотите. тоест, ако имаме еднакъв въртящ момент, но постиган при различни обороти по-мощна ще е колата, постигаща максималния си въртящ момент при по-високи обороти. най-ясно става това при сравнението на бензинови и дизелови двигатели - там ясно се вижда, че дизеловите въпреки огромните си въртящи моменти постигат сравнително скромни мощности в сравн. с бензиновите, точно поради факта, че достигат макс. върт. момент на много по-ниски обороти от бензиновите двигатели.
                              Аз изобщо не претендирам за познания в тази област - доста далеч е от това в което съм специалист. Просто си мисля, че има доста логика в това обяснение и е удачно да пусна линка за да бъде прочетен от колегите.
                              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                              Коментар

                              Working...
                              X