Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на фотоапарат - в сервиза немогат, а аз мога ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт на фотоапарат - в сервиза немогат, а аз мога ?

    Ето каква е историята:Преди 1-2 седмици набих спирачки и фотоапарата ми изхвърча от задната седалка, удари се в предната и падна на земята. От тогава обектива стоеше изкаран и неможеше да се прибере колкото когато снима... Много тъпо - непрекъснато се изключваше, защото се натоварваха моторчетата...Е, нямаше начин - закарах го в сервиз ... След като стоя там два дни накрая ми казаха резултата - "не подлежи на ремонт" ... имало някакви мании там дето се били счупили и те движели обектива, дрън, дрън, та затова неможел да се поправи - нямало резервни части за тези фотоапарати - вярно, вече е много евтин - 200-250 лв нов ... Но както и да е ... отивам в друг сервиз, казвам им каквото знам от другите и те ми викат - направо на боклука ... да не се мъча ... Ама аз - не ...Вчера излязохме с родителите ми и решихме да вземем нов фотоапарат ... взехме много добър - OLYMPUS, 7,1 мп, 10х оптичен зуум ... Много добър ... това беше "тригера", който ме накара да разглобя стария ... Извиках тази вечер един приятел за компания и към 9 започнах да го разглобявам ... е добре, ама не иска ... 6 болта свалих, но кутията не се отваря ... мъчих го мъчих го, накрая успях да го отворя ... с много мъки успях да разглобя тотално фотоапарата ... нямаше почти нищо по него ... врътнах на ръка пластмасата, която върти обектива и какво да видя - мръдна повече от колкото обикновено ... Евала ! Пуснахме му ток, включихме го и той не тръгна търсех търсех причината, накрая открих причината - забравил съм да пъхна буксата на клавиатурата към главната платка е, направих го - проработи Голям кеф - обектива се прибра и после излезе когато го включих ... Даде ми картина (след като вкарах буксата и на LCD дисплея ) ... Идеално ... сега по-трудната част - сглобяването Пипнах, където не трябва и ме изпра тока, после разредих с една отвертка кондензаторите за светкавицата и това ми беше грешката - тея искри направо ми изкараха акълите ... С много мъки успях да намеря места на всички болтчета и към 1 успях да го затворя ... пропуснах подробността, че запоих 2-3 неща, но по моя вина се наложи да направя така... Между две от платките имаше медна пластина, която даваше контакт, май можеше и без нея, но реших да я запоя ... друго, което запоих бяха жичките на единия бутон, който не позволява на фотоапарата да се включи когато е отворено капачето на батериите ... е, сега отново работи Много съм радостен и съм горд със себе си, че успях да отворя, ремонтирам и затворя фотоапарата Ще пусна няколко снимки на процеса, но от 3072х2304 ще ги намаля, че неможем да ги видим на 3-4 монитора :Dмалко след началото на ремонта:разглобяването е започнато:ето го майстора:парчосан фотоапарат:малко абстракция:йееее, прибра се !:запояване където е нужно:запоено копче:в процес на сглобяване:фотоапарата е готов:е пропуснах да сложа нещо, но на всеки се случва:ето и снимка от вече ремонтирания фотоапарат:При първа възможност отивам при онея .... няма да ги описвам ... в сервиза и ще ги снимам със "счупения" фотоапарат ... ще им искам 40 лв за ремонт На нищо ще ги направя, поне да не ме бяха лъгали а да си бяха казали, че не им се занимава ...

    #2
    Сервизите са често натоварени и даже не пипат на клиентите нещата, а дават отговор че не става след престой някой и друг ден.П.п. Много ти е готин поялникла и е точно за такава финна работа.

    Коментар


      #3
      1115 написа:
      ...П.п. Много ти е готин поялникла и е точно за такава финна работа.

      Коментар


        #4
        Брех, той като моя ХП - поне видях какво има вътре...
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          Yavor написа:
          Брех, той като моя ХП - поне видях какво има вътре...
          при технически проблеми знаеш към кой да се обърнеш :Dedit:@1115 - поялника е от 2 лв ако не се лъжа ... от две-три години съм с него

          Коментар


            #6
            kiler_4o написа:
            edit:@1115 - поялника е от 2 лв ако не се лъжа ... от две-три години съм с него
            Аз имам такъв от всичко за един лев
            Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
            Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
            Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
            BMW X3 3.0D Aut

            Коментар


              #7
              iee написа:
              kiler_4o написа:
              edit:@1115 - поялника е от 2 лв ако не се лъжа ... от две-три години съм с него
              Аз имам такъв от всичко за един лев
              еее, моя е от по-скъпите, затова е толкова здрав :D

              Коментар


                #8
                Подобен проблем имах и аз преди години с един GSM - Siemens S25. Вечерта го купувам (втора ръка) за 140 лв (тогава новите бяха много скъпи), тръгвам за Пловдив и по пътя от друсането ли, от що ли, дисплеят му се размаза. Работи, но няма дисплей. С пристигането си в Пловдив го нося в най-реномирания им сервиз, оставям го, след обяд отивам и човека вика - изгорял е, много е скъп (цветен дисплей - къде ти тогава такова нещо), няма смисъл да го правиш, да ти дам 40 лв да ми го оставиш за части... Отказах му и си го взех. Като се прибрах го отворих - изкочила е клемата, която свързва платката с дисплея. Включих я и телефонът работи и до днес.А относно фотоапаратите - kiler_4о, и аз имам един подобен за правене, да взема да ти го пратя , че ме мързи да се занимавам с него. И аз като теб си купих друг, а стария си стои така. КАто се включи -работи, но не иска да се включва. Включваше се все по-трудно, накрая вече изобщо не щя

                Коментар


                  #9
                  Immortal написа:
                  Подобен проблем имах и аз преди години с един GSM - Siemens S25. Вечерта го купувам (втора ръка) за 140 лв (тогава новите бяха много скъпи), тръгвам за Пловдив и по пътя от друсането ли, от що ли, дисплеят му се размаза. Работи, но няма дисплей. С пристигането си в Пловдив го нося в най-реномирания им сервиз, оставям го, след обяд отивам и човека вика - изгорял е, много е скъп (цветен дисплей - къде ти тогава такова нещо), няма смисъл да го правиш, да ти дам 40 лв да ми го оставиш за части... Отказах му и си го взех. Като се прибрах го отворих - изкочила е клемата, която свързва платката с дисплея. Включих я и телефонът работи и до днес.А относно фотоапаратите - kiler_4о, и аз имам един подобен за правене, да взема да ти го пратя , че ме мързи да се занимавам с него. И аз като теб си купих друг, а стария си стои така. КАто се включи -работи, но не иска да се включва. Включваше се все по-трудно, накрая вече изобщо не щя
                  Пращай, пращай ... не отказвам занимавка И без това много обичам като имам компания някой приятел да разглобяваме нещо и да го обсъждаме

                  Коментар


                    #10
                    фото

                    незнам кадеи си търсил сервизи за такива апарати щото те са различни от по-старите, но ето можеш да отвориш един :D подобни се правят и в ДЕЙЗИ там само съм виждал скервиз и части за такива апарати[/b]
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Моя си е баш Дейзи.

                      Коментар


                        #12
                        Ами и аз съм щял да ти отговоря по този начин, само като видя че на него пише Нъ-Пъ Не че и в къщи нямаме подобен...То камера от HP е все едно автомобил произведен от дървообработващо предпиятие Опитвал ли си някога да попиташ в сервиз дали ще ти ремонтират черно-белия телевизор макра София-21?Ако не знаеш какво е това, питай вашите :P Същия ефект си постигнал и ти.Такива ремонти се прави само от ентусиасти като теб
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар


                          #13
                          Re: фото

                          kluchar написа:
                          подобни се правят и в ДЕЙЗИ там само съм виждал скервиз и части за такива апарати
                          Да не ти се налгада да припарваш към техните фотоапарати, камо ли сервизи.Техните апарати са най-големите боклуци на света

                          Коментар


                            #14
                            В повечето сервизи са едни нехранимайковци! А относно ДЕЙЗИ, те купуват китайска стока която се брандира като Дейзи и ги продават. Може да се попадне и на модел който не е лош, обаче зависи от това какво има вътре!
                            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                            Коментар


                              #15
                              Колеги работя в дейзи повече от 3 години ако имате нужда от помощ се обръщайте към мен ,стига да ми е по силите ще помагам.
                              Fiat Stilo JTD ....sold
                              Volvo C 70 ....

                              Коментар

                              Working...
                              X