Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем - както си карам и спря!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем - както си карам и спря!

    Проблем!Както си карам и свивам към Била - Хиподрума и изведнъж загасва (нямаше дупки точно там - случва се на паркинга). Реших че нещо от газта го прави това (мразя газ) и решавам да запаля веднага. Какво се оказва - ток има, газ има, бензин има, вода има - всичко има но не иска да пали. Само се върти но не иска да завърти самите валове. Предполагаемо е по звук - бендикс - т.е стартера не иска да захапе самите валове или нещо такова - май не разбирам много и не го обяснявам добре.Както и да е купих си въже и един приятел ме драпна 400 по нататък - без това утре мислих да я давам на майстор да й чисти инжекциона и да настройва клапани и т.н и сега има още нещо което има да направи.Гадно е без кола - дано я възроди по бързо.Ако некой му се е случвало подобно нещо нека сподели вероятната причина. Благодаря Ви предварително!
    Mit®

    #2
    сега идвам от майстора- май се оказа най-лошото - превъртял агренажен ремък - нов е но е малко омаслен и се прецака и сега ме чака отваряне на целия двигател и каквото излезе хубавото (нали съм позитивен) че е било на тихи обороти като стана и може да е по-малка повредата.
    Mit®

    Коментар


      #3
      той ремъка си е здрав така че предполагам че нещо е изчаткало май. Ще се чуе. Стига съм ви занимавал с този проблем.Мерси.
      Mit®

      Коментар


        #4
        Аз съм си купил резервен ремък, но все не намирам време да го сменя....Колко излиза цялата операция в парично изражение?
        Alfa 156 2.0 TS
        Alfa 156 20VTurbo
        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
        Locost TF1 3.0V6

        Коментар


          #5
          Просто да отидеш без щети и като добър стопанин си го сменяш.....тоя дето ми я продаде каза че го е сменял но не знам доколко да му вярвам.....и между другото може ли да се разбере дали той е за смяна или не?
          Alfa 156 2.0 TS
          Alfa 156 20VTurbo
          Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
          Locost TF1 3.0V6

          Коментар


            #6
            ремъка беше сменен преди няма и 10 000 км , но за съжаление предния майстор който го смени май не го бива. На това отгоре и имаше масло точно там и аз му казах да оправи това, но ме моташе поне 10 пъти и най накрая издаде багажа. Както и да е сега ще се разделя предполагам с 500 лева за всичко - но нали трябва да се кара. Вече действат по нея и дано по скоро чуя ръмженето на двигателя
            Mit®

            Коментар


              #7
              каквото излезе няма връщане : дано да е по малко
              Mit®

              Коментар


                #8
                ...

                Коментар


                  #9
                  цени на клапани

                  ако искате ще ви досаждам с нещата около ремонта:Значи днес майстора отвори двигателя: и се оказа че са заминали само клапаните 16 броя, засега не се вижда да е зле главата и буталата, но ще ги зачисти и тях.Та сега най важното: главния проблем му беше дали ще има в наличност клапани: аз звъннах на Т&N car и на един магазин на Стамболийски:ето резултата:Т&N car 850 4405 - цена на клапани: 11 лева бройката, при условие че сега нямат изпускателни и трябва да се чака.Магазин на Стамболийски 155: 9200181 - цена на клапани: 8.80 лева бройката, и ги имат в наличност Ще споделям и други подобни случай за да съм полезен на другите с Фиатки.
                  Mit®

                  Коментар

                  Working...
                  X