Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

София - Паничище - Пионерска - Рилски езера - Вазов - София

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    София - Паничище - Пионерска - Рилски езера - Вазов - София

    Такааа.......качихме се на Рила....видяхме я...и тя видя нас......ето и подробности, подплътени със снимков материал:...Тръгнах в събота сутринта...с леко закъснение от 2-3 часа, нещо не си бях доспал, та станах късно......качих се на колата и право на хижа Пионерска....пътят е точно 95 километра.....по принцип е хубав, има участъци, през които и със 120 може да се кара , но след Сапарева Баня, от където се отбива за Предела, пътя е.....да кажем лош...а километри преди х. Пионерска си е жив оффроуд.....:Пътят преди Сапарева баня.....София-Сапарева Баня - близо 60 километра...А ето го пътят след отбивката за Предела:Следва много красив път, горе-доло в добро състояние, като изключим тук таме някоя и друга дупка...иначе живописна местност:...и пристигаме на х. Пионерска.....тук първоначалното впечатление е малко разочароващо...навсякъде мръсотия, хвърлени бутилки, чашки, фасове.......абсолютно комерсиализирано място......не бих отседнал там, чудо да стане..........От хижа Пионерска има две възможностти.....преход към х. Рилски езера или транспорт с Уаз-ки.....аз избрах вторият вариянт, защото отдавна не бях правил преходи и се притеснявах, дали ще издържа....реших да не си давам много зор и се запътих към ей това чудо........:......е с това чудо на чудесата се качих на новата хижа.......Уважаеми колеги, искам да ви кажа че подобно изживяване не бях усещал никога........40 мин. път към Ада....адреналина ми още бие в мозъка.......не оффроуд, ами не знам какво......съжалявам, че снимките няма как да покажат реално ситуацията, но.......идея си нямате през какво чудо мина този велик руски автомобил......ето няколко снимки:...и така...вече сме на новата хижа "Рилски езера"......не ми допада особенно много, дори бих казал че никога не ми е харесвало там.... хотел, абсолютно несъотвестващ на духа на планината.......някаква леля се караше на мъжа си че кранчетата в банята се превъртали... .....20 минути почивка за по един сандвич, кафенце и....цигарка /..ами на тоз чист въздух дробовете ми се свиха...вдигнах кръвно, разтреперах се и веднага взех мерки...... ...не ме е срам...бихте казали вие... /Тук обяснявах защо на чистият въздух идиота му с идиот пали цигара..... ...и ето ни на път за старата хижа....сравнително лек преход от към един час......Поглед назад....:Поглед и напред... Ето и по-интересни снимки между новата и старата хижи...:Ето я и старата хижа......е това за мен е духът на планината...миризмата на старо дърво....горещото чайче....хижарят е малко нацупен и сърдит, но.......атмосферата компенсира достатъчно.......за сметка на това момиченцето, което продава на лафката е мноооогоооо.......добричка /да кажем/...ама а да не се отплесвам........Ето и някой по интересни снимки...:...връх Харамията....А ето го и бивака, който си направих....тук искам да благодаря на брат Kilar, палатката бе негова /на въпроса ви защо не съм спал в хижата....може да ме сметнете за луд, но неповторимо е да се събудиш в палатката, усещайки сутрешният ветрец....само дето нямаше кой да ме събуди с целувка и чаша кафе.... ......../:.....след като разпънах палатката и в общи линии се установих, следва кратка разходка до чешмата на Дънов........ето ги обитателите на "Рибното езеро"... :D Свещенният камък на Бялото братство....Дъновистите:...а това е енергииният камък....застава се сутрин рано със затворени очи и разперени ръце, посреща се слънцето и се зареждаш с положителна енергия....това е един от ритуала на Дъновистите...не съм запознат подробно, предполагам, че някой от вас знаят повече и ще го споделят.....казаха ми че това място е изследвано от учени и в действителност има нещо..."Ръцете" на Дънов...:Тук планината за кратко се разсърди, но много бързо си "оправи настроението...стана буквално за 10 мин. от хубаво и прекрасно време...:...ето я и заспиващата планина... Ето от това по-хубаво няма.....да се събудиш в планината.......снимки за "Добро утро"Предполагам долавяте разликата в качеството на снимките....правени са с един и същ телефон.....просто въздуха бе уникално чист и бистър...:Следва кратка закуска, кафенце, цигарка.....и беж по езерата.......прилагам само снимки, без опис.....няма какво да се каже...просто гледайте красотите Рилски........ :D ...ето го и туриста... ........а ето с това слязох надолу.........абсолютна лудница.....хахахаха ...това е джипа зад нас....забележете хората в него и височината, от която слизат.... :D ...е това е.....за два дни си починах добре....разсеях се малко от мръсната и напрягаща София.....съжалявам само че бях почти сам, но....надявам се след като сте разгледали снимките, следващият път да има повече желаещи......Поздрави и безавариино на всички.... :D :D :D

    #2
    Какво да коментирам? Този маршрут съм го минавал през студентските години (когато още рокендролът беше млад). Всичко минахме пеш... Нямаше уазки. Много хубави спомени. Благодаря ти Яворе, че ме върна 10 години назад (тогава фотото беше още на ленти и една лента я изснимахме два пъти... по погрешка, та затова нямам снимки от тогава)

    Коментар


      #3
      Ето и малко зимни снимки оттам...
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        Снимките са ресайзнати на 800х800 пиксела...
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар

        Working...
        X