Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътуване през прохода "Витиня"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пътуване през прохода "Витиня"

    По празниците - 24-27май мисля да пътувам от Ямбол за Видин. Тъй като "Хаимбоаз" е затворен вероятно ще ми се наложи да мина през прохода "Витиня" - стария път за Ботевград под магистралата . Моля, колеги, ако някой е пътувал от там наскоро, да ми каже дали е добра настилката. За последно съм минавал от там преди повече от 15г. и имам спомен, че прохода е много лек за минаване. Дано все още асфалта да е добър.Освен това моля, ако има колеги от северозападна България, да ми пишат от къде е по-добре да мина - през гр. Димово или по пътя с. д-р Йосфово - с. Арчар - гр. Видин. Благодаря на всички предварително!Колега, нали има цял раздел "Пътна обстановка", защо публикуваш темата тук?Nino
    Peugeot 301
    Punto 1.9 JTD - на жената

    #2
    Че защо искаш да минаваш по стария проход при цяла магистрала - това не мога да разбера... Няма нужда да заобикаляш през Арчар - по-далече е, а и другият път е прясно асфалтиран.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      ЯМБОЛ Начална точка ЯМБОЛ 8600 Второкласен път 53 БЪЛГАРИЯ Второкласен път 53 Първокласен път 6 (E773) СЛИВЕН Първокласен път 6 (E773) БЪЛГАРИЯ Първокласен път 6 (E773) НИКОЛАЕВО Първокласен път 6 (E773) БЪЛГАРИЯ Първокласен път 6 (E773) Първокласен път 5 (E85) КАЗАНЛЪК Първокласен път 5 (E85) Първокласен път 6 (E773) БЪЛГАРИЯ Първокласен път 6 (E773) КАЛОФЕР Първокласен път 6 (E773) БЪЛГАРИЯ Първокласен път 6 (E773) КАРЛОВО Първокласен път 6 (E773) БЪЛГАРИЯ Първокласен път 6 (E773) СОПОТ Първокласен път 6 (E773) БЪЛГАРИЯ Първокласен път 6 (E773) ПИРДОП Първокласен път 6 (E773) БЪЛГАРИЯ Първокласен път 6 (E773) ЗЛАТИЦА Първокласен път 6 (E773) БЪЛГАРИЯ Първокласен път 6 (E773) Третокласен път Първокласен път 1 (E79) Магистрала A2 (E79) Първокласен път 1 (E79) БОТЕВГРАД Първокласен път 1 (E79) БЪЛГАРИЯ Първокласен път 1 (E79) МЕЗДРА Първокласен път 1 (E79) БЪЛГАРИЯ Първокласен път 1 (E79) ВРАЦА Първокласен път 1 (E79) БЪЛГАРИЯ Първокласен път 1 (E79) Първокласен път 2 (E79) Първокласен път 1 (E79) МОНТАНА Първокласен път 1 (E79) БЪЛГАРИЯ Първокласен път 1 (E79) ДИМОВО Първокласен път 1 (E79) БЪЛГАРИЯ Първокласен път 1 (E79) ДУНАВЦИ Първокласен път 1 (E79) БЪЛГАРИЯ Първокласен път 1 (E79) Третокласен път ВИДИН Третокласен път Крайна точка ВИДИН 3700 Това е извадка от www.bgmaps.com

      Коментар


        #4
        Да бе Венцо, за какво ти е през Витиня?!?Най-бързо ще стигнеш ако си караш до София по стандартния път - Ямбол-Сливен (път 53) - Стара Загора (път 66) - София (А1) и от там по източната тангента се качваш на магистралата до Ботевград - от там Враца - Монтана- Видин. Скоро ходих до Враца, пътя навсякъде е перфектен. След Враца незнам.Ако много държиш да минеш през някой проход - препоръчвам ти Карлово-Кърнаре-Троян, от там до Ябланица и към Враца... но като време е едно и също. Като километри - не съм сигурен, но е долу-горе съизмеримо. На Троян-Кърнаре няма никакви камиони, асфалта е чисто нов, с малко изключение на ввърха - около 2-3 км е стария асфалт.А горния маршрут, който ти е описал Добри е малко по-къс, но път 6 след Сливен не е много добър. Поддържан е, но е стар асфалт и на места има изненадващи дупки. А доколкото съм чувал, след Карлово става по-зле.

        Коментар


          #5
          Благодаря на всички отзовали се и се извинявам че обърках раздела - естествено че въпросът ми е относно пътната обстановка.Попитах за прохода "Витиня" защото още като дете баща ми ме е водил до Видин по този маршрут. В Дунавци на 10 км от Видин живеят баба ми и дядо ми, които не съм виждал от много време. Не искам да пътувам по магистралата до София защото пътуването по нея е много монотнно, а ние със семейството ми сме решили освен всичко, даси направим и "малка" екскурзия. Не бързам за никъде само се страхувам от надупчени пътища. Спомням си, че миналата година имаше някакви пропадания на пътя през Димово та за това попитах за пътя през Арчар. Още веднъж благодаря на всички!
          Peugeot 301
          Punto 1.9 JTD - на жената

          Коментар

          Working...
          X