Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем със спирачките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен проблем със спирачките

    Имам странен проблем. Когато натисна спирачките по продължително и плавно, педала пада до долу и спира много трудно колата (да не кажа че не спира). Когато обаче го ковнем рязко колата си спира. По разговори с колеги стигнахме до мнението, че май не е нужно обезвъздушаване защото ако има въздух педала е твърд и не спира, докато сега е обратното. Може да се каже че е мек. Един приятел каза, че е най вероятно спирачна помпа. Според вас какво може да е ?Има ли някой представа колко върви спирачната помпа ? И колко време ми е нужно за демонтаж/монтаж.П.С. Колата е пунто 94 г. 1.1.

    #2
    По спомен преди 6 години на уното ми правеше подобна мизерия.Като задържаш педала - пропада ли постепенно до долу?Цената (пак по спомен) беше около 40 лв, за пунто не вярвам да е повече.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      Мда пропада до дъното ...

      Коментар


        #4
        Ами значи си за помпа, звънни на Стамболийски или hit-ko че с тия спирачки шега не бива.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          И не се лъжи да сменяш само гумички. Ефекта ще е временен.
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #6
            zgabrovski написа:
            По спомен преди 6 години на уното ми правеше подобна мизерия.Като задържаш педала - пропада ли постепенно до долу?Цената (пак по спомен) беше около 40 лв, за пунто не вярвам да е повече.
            на уното струва 26 лв на темпрата струва 56 лв на фирмата МЕТЕЛИ,на пунтото предполагам цената е някъде по средата и според мен проблема е в спирачната помпа
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              Ако нямаш теч в системата тогава е помпа но и ако кантарчето се е прецакало симптомите са същите.
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                dani389 написа:
                Ако нямаш теч в системата тогава е помпа но и ако кантарчето се е прецакало симптомите са същите.
                Пунто-1 няма кантарче,там са два отделни клапан-разпределителя-вляво и вдясно над задните носачи...
                Ex. Grande Punto Driver

                Коментар


                  #9
                  Благодарско колеги. Утре ще ходя да взема помпа и да я сменям защото с тия спирачки наистина шега не бива. От спирачки и гуми не се пести. А да ме светнете ако някой е купувал скоро колко върви едно шише течност за спирачки?

                  Коментар


                    #10
                    Аз бях купувал преди 7-8 месеца, на Приста, беше 4-5лв.(мисля, че ще ти трябват две.
                    N.Y. State of Mind

                    Коментар


                      #11
                      The_Wicker_Man написа:
                      Благодарско колеги. Утре ще ходя да взема помпа и да я сменям защото с тия спирачки наистина шега не бива. От спирачки и гуми не се пести. А да ме светнете ако някой е купувал скоро колко върви едно шише течност за спирачки?
                      DOT-4-каквато е твоята-напр."Tutela"-TOP-4 0.5л.~6-8 лв.зависи от марката и откъде ще я купиш
                      Ex. Grande Punto Driver

                      Коментар


                        #12
                        Последния път като я сменях си взех BOSCH DOT4 250мл в метална кутийка - 4.50лв, а на баща ми за Фиата - някаква руска "тормозная жидкость" пак ДОТ4 - 500мл за 2.80лв
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #13
                          Помпата гаранция- и аз го имах този проблем на една кола - оказа се клапана който затваря изхода към казанчето- и като ковнеш рязко затваря, а плавно като натискаш , течността постепенно се изцъква в казанчето вместо по тръбите. За спир. течност има и Дот 4 на приста - не е лоша.
                          Fiat Ducato 2.5D
                          Lancia Kappa 2.4TDS

                          Коментар


                            #14
                            Взех си тая дето уж я водят за "оригиналната" На Tutela.

                            Коментар


                              #15
                              Смених ги колеги. И помпата и течността. Всичко .. 57 лв. И като турим за някоя почерпка на колегата дето ми помогна да го сменя (понеже не бех сигурен как става) ще се върже към 80-100 лв.

                              Коментар

                              Working...
                              X