Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За всички самонадеяни шофьори.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За всички самонадеяни шофьори.

    Няма как да не споделя с вас случката, на която станах свидетел. Днес към 18:45 на булевард Сливница, точно малко преди кръстовището на моста на Захарна фабрика се обърна млад шофьор с Опел Корса. Катастрофата слава, Богу се размина без жертви и стана заради несъобразена скорост и неправилно изпреварване. Имаше три коли на пътя разпределени така: Опела се движи зад една кола в крайна лява лента, а успоредно с него има друга кола в дясната. При опит за изпреварване от дясно , в последният момент водачът забелязва, че има кола в дясното платно ( движи се с около 70-80км/ч), за да избегне удара набива спирачки, колата поднася с цялата задница, навлиза в дясното платно удря се челно в мантинелата (добре че има такава иначе щеше да се преобърне поне 2 пъти), обръща се на лявата страна и се завърта на 180 градуса. Момчето излезе от колата с помощта на шофьорA, който се движеше в дясното платно и намали, за да не се натресе в Опела. Направо съм потресен от видяното и сега треперя докато пиша тези редове. Нямам думи оставям коментарите на вас. Аз съм за това книжки да се дават след 21г. и на всеки три години да има изпити за шофьорите. Понеже аз също съм млад шофьор искам да отправя един апел към всички : НЕ Е ВАЖНО ДА ЛЕТИШ, ЗА ДА СТИГНЕШ ПО-БЪРЗО. БЪРЗАЙ БАВНО И СТИГНИ ЖИВ.
    Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

    #2
    Изпреварването отдясно май е позволено само във Великобритания. Или може би се лъжа

    Коментар


      #3
      На път с повече от една ленти за движение в една посока, В НАСЕЛЕНО МЯСТО водачът сам избира в коя лента да се движи. (чл.15 ал.2 от ЗДвП) Е, някой избрал да се движи в най-лявата с 40 км/ч. ОТКЪДЕ по дяволите ще го изпреварите?!? (Ако го изпреварите от дясно, нарушавате Чл. 41. (1) Пътните превозни средства се изпреварват от лявата им страна.). ДА, ама оня упорито не ще да се премести в по-дясна лента?!?! Друг е въпросът, че:Чл. 18. (1) Водачът на бавнодвижещо се пътно превозно средство задължително се движи в най-дясната пътна лента, освен при завиване или заобикаляне.мдаааа.... А иначе във въпросната ситуация просто е трябвало повече да се огледа, преди да тръгне да изпреварва отдяно младежът.

      Коментар

      Working...
      X