Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сутрешни размисли над чаша кафе

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сутрешни размисли над чаша кафе

    Събудих се рано в съботното утро.Имам среща ама, чак около обяд. На чаша кафе сядам да прегледам сутрешните новини. ....9-годишно момче бе блъснато на пешеходна пътека на бул.
    Punto 1.2/75

    #2
    Дори без чашка кафе, чета и аз този текст и си мисля колко си права За съжаление България е мястото за "гъзареене"... ама не с нещо истински ценно, а с вещи, по-скоро с боклуци. Помните ли като най-голямата гъзария беше да имаш жиесем. Смехотворни бяха счупените нокии, които тук се смятаха за чудо невиждано, а притежателят на въпросното чудо - за самия бог. Смешна работа, дори жалка.Май в последно време посъбрахме някой лев и нагъзаряхме с коли... и пак смех, защото "уникалните" за нашия пазар беемвета в други страни се продават на кило, а купувачите им са от средната класа на народа. Тука обаче отново са повод на разни палячовци да се обожествяват.Айнщайн е казал нещо, което приляга на темата, а именно "Страхувам се, че технологиите надскочиха нашата човечност." Разбира се, той го е казал за оръжията. Но в оръжия се превръщат и колите в ръцете на една бедна душа, за която единствено удоволствие от живота и повод за гордост се явява изпреварването на "тоя строшеняк", който се осмелява да съществува.PS. Не е само в Гърция така. Има държави с много по-малко правила за движение и с много по-малко катастрофи по пътищата. Дори такива, които се водят като част от "третия свят", изпреварват нас - европейците - по отношение на морал и човечност. Те затова и не са им необходими правила, но родния "добитък" не притежава чувството за самоконтрол.
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    Коментар


      #3
      Re: Сутрешни размисли над чаша кафе

      Krass написа:
      ... Аз за себе си реших, че ще се опитам да карам спокойно и без демонстрации, че ще се опитам да не се нервирам когато ме засичат, че ще се опитам да не се нервирам когато ме изпреварват засичайки ме от двете страни гонейки се в час пик, че ще се опитам да спазвам ограниченията на скоростта колкото и глупави да са понякога, че НИКОГА няма да карам пила колкото и да ме навиват че от едно малко нищо няма да ми стане, ще спирам на пешеходни пътеки, ще давам път на другите! Предлагат ми работа в чужбина. Не искам да ходя там! Искам да живея в една по-спокойна, по-културна, по-чиста България! Дорасли ли сме и ще го доживея ли? Надявам се :D
      За съжаление си адски права за всичко горенаписано ... И аз винаги се стремя да спазвам правилата, да не се нервирам, никога не карам пил /дори и 1 бира /, за 18 години стаж зад волана нямам дори и един акт /това прозвуча като самохвалство / ..... и т.н. НО, ... винаги има едно голямо такова. Тук, в БГ, НЕспазването на правилата явно се смята за геройство! Примерите са хиляди:- минаване на червен светофар /ежедневно виждам поне 15-20 такива "герои"/;- превишаване ЧУВСТВИТЕЛНО на ограниченията на скоростта;- не спазване на предимство ... и т.н., и т.н.Онзи ден на ляв завой до община "Младост", чинно се пристроявам в лявата лента за ляв завой. До мен, в лентата за направо, един БМВ-ец. Светва зеленото, изчаквам една кола идваща направо, и тръгвам наляво. В същото време, по напречната пешеходна пътека НА ЗЕЛЕН СИГНАЛ тръгва да минава майка с количка в едната ръка и малко дете в другата ръка. Познайте какво се случи... Аз спрях за да я изчакам да мине, но .... тя се принуди да се върне назад на тротоара, защото БМВ-еца реши и той да завива наляво и ... щеше да ги отнесе замалко! Е, и аз минах наляво, не спазвайки предимството на пешеходката, защото ... докато я чакам да тръгне отново ... щеше да светне червеното и някой да ме отнесе на средата на кръстовището. Така, че ... опитвам се да спазвам правилата, доколкото мога, НО ... това не винаги е разумното поведение в БГ!!!За чужбина - не ми се говори! Достатъчно е няколко дни да посетиш някоя ЕВРОПЕЙСКА страна и ..... вече съжаляваш, че живееш тук в БГ . Но оптимизма умирал последен ...
      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
      Среден разход на газ

      Коментар


        #4
        Моите впечатления от гърците...Балдъзата живее там и миналат агодина изкарахме 2 седмици почивка. На отиване минахме през Атина - през деня движението е сравнимо със София. Мотористите им ( а там те са като ято ) са адски нахални. В задръстванията шофьорите са търпеливи и не се чуват много клаксони, но то и ние в София се научихме да бъдем.Двте седмици които прекарахме в Родос обаче... Регулирането на движението вътре в града не е на особена висота, поне според мен - странно си поставят знаците по кръстовищата. Гъзетата с готините коли ги има и там. И там форсират здраво, случва се да ти отнемат предимство, а как спират по средата на платното .... Е нЕма такова спокойствие - 20 коли зад него, той спира с двувратката и докато от задната седалка се изнижат двама, после да оправи предната, да се понамести удобно...Не знам - тази година там ще се придвижвам с кола, а не с мотор и това не ме радва особено.Но пътната им настилка наистина е много добра. Дано и ние някога имаме такива пътища.
        like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

        Коментар


          #5
          krass,за съжаление написаното от теб е абсолютно вярно.Няма смисъл изобщо да коментирам казаното,сигурно всеки от нас е ставал свидетел на очевадното избиване на комплекси,простащината и липсата на каквато и да било отговорност навсякъде около нас.Често се замислям обаче,как и кога би могло да се оправи всичко това?!

          Коментар


            #6
            Да така е, ситуацията по пътищата е доста неприятна!
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              Благодаря на всички за отзивите Написах го и дадох примера за Гърция не с идеята, че всичко там е идеално и няма простащина. Просто впечатленията ми са най-свежи, а и е съвсем близо до България. Хората, с които работя са само чужденци - Израел,Франция, Англия, Ирландия,Португалия и т.н. Говорили сме си за България. Ами не им харресва тук. Човека от Израел да ми каже, че не друго ами хората не са хубави, защото не се уважаваме и не си държим на думата! Говорехме си с една колежка - баща е германец и тя казва едно време беше така в Германия, гледаше се кой какво има, ама го надраснаха. И че тук я изненадва това, че хората работят за по 200 лева, но носят слънчеви очила за 600, като няма значение, че след това няма с какво хляб да си купят.За колегата с мотора Lane Staley имам приятели моторджии, брат ми караше също....Имали сме много спорове с тях кой крив и кой прав Аз лично за себе си съм избрала, като видя мотор го пускам винаги, защото на мен ще ми се огъне ламарината, а той може и там да си остане. Мотора е пътно превозно средство, което също има нужда от едно пътно платно ( така казват моторджиите ) И точно за това спокойствие на гърите говорех, колега, аз лично се притеснявам да спирам някъде където преча дори и за секунди, а те го правят и се изчакват "почти" търпеливо :D Аз също се глася да ходя до Миконос с кола, незнам как ще е, а и пътя е дълъг. Иначе на острова ме чака ...."моторче"
              Punto 1.2/75

              Коментар


                #8
                Преди месец бях за 4 дена в Солун, понеже не ми се пише, само ще резюмирам:- Широки пътища, без дупки, големи градски магистрали.- Липса на ляв завой - тази организация на движение е предпоставка за избягване на задръствания.- Предупредителен светофар на около 100 м. пред основния за предстоящо червено, за да вземеш правилно решение и да намалиш.- сведен до минимум брой на Ауди, БМВ, Мерцедес, Всякакви там джипове и пикапи от сорта на Нисан Навара и тем подобни - за 4 дена видях толкова такива коли там колкото за 1 час в София.- За 4 дена никой не ме засече и никой не ми натисна клаксон.- Не видях един да спре на аварийки и да създаде предпоставка за ПТП.- По пътя - спокойно движение, културно изпреварване, ама то и пътя широк (където не е магистрала има по 1,50 асвалтов банкет - винаги може да се избегне челен удар и да се раминат 3 коли).Всички спазваха правилата - но - при тая организация на движение братя просто не виждам причина да не ги спазваш. Ако и тук се създаде подобно нещо, трафика ще се отпуши, нарушаващите ще спаднат драстично. Аз не съм от най приличните шофьори тук - но - ако тръгна по правилата съм забелязал че пътя ми се удължава двойно, и оставам едва ли не "единствения балък" който кара така.Не оправдавам поведението си, но мисля че и гърците в подобно положение на нашето - с тея пътища с тая организация на движение ще карат като при нас.Ако разполагаме с околовръстно като "Ринг роуд-а" на Солун с по 4 платна и без един светофар и градски магистрали и достатъчен брой паркинги и естествено стандарта да си позволим всичко това - мисля че колежката Краси няма да има толкова поводи за черни мисли със сутрешното кафе.Всички може да си представим ако парите които изкрадоха с обръчите им и ги изнесоха в чужбина бяха инвестирани тук в пътища какво щеше да е сега. За това като видя някой в джип и не съм на кеф мислено му пожелавам да отиде да си го кара там където сега си карат Порше кайените доктора и председателя на Об. съвет на Несебър, Жоро Илиев, Кюлев и всички там подобни....
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                http://forum.fiat-bg.org

                Коментар


                  #9
                  макар да не съм ходил в гръцко - първия пост все едно аз съм го писал.... миналата седмица при Милен Цветков беше един господин, който обяснаваше как гръцките полицай са му вгорчили живота затова че имал антирадар / макар и невключен / - арести, актове и т.н. имало закон, който ги забранявал... тъй че който ще ходи натам - антирадара в къщи
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    Забранени са и наистина може да ти вгорчат живота заради това.
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      Колега zgabrovski, от вчера се каня да коментирам, но нещо все не събирам време да седна да напиша 2 реда. Аз някак си не мога да пожелая на някой да си кара джипа където ти ги пращаш колкото и да не съм на кеф. Не че не благославям цялото им родословно дърво, когато има причина Според мен, всички виждаме че има проблем, но никой не прави нищо за да се подобрят нещата. С ръка на сърцето кога за последно се движи по магистралата с до 120 км/ч, кога за последно вместо да правиш забраненият ляв (примерно) завой обиколи половината квартал за да е по правилата....Винаги си казваме бе аз ли ще съм най-големия балък, че не мога да мина оттук и ще вися. Този пред мен как мина? Ние все гоним да настигнем някой, все някой друг ни е виновен,все за някъде бързаме...Да ни питаш за къде и ние незнаем. Усещам се сутрин, че бързам и карам тъпо. Защо след като и в 12 да отида никой нищо няма да ми каже? По навик! Тъпо, ама е истина Все се оплакваме, че за катастрофите са виновни лошите пътища. Съгласна на 50%. Другите 50%? Надявам се хората по улиците били те пешеходци или МПС-зирани (откъде го измислих и аз незнам) да осъзнаят, че всичко зависи от нас, а не от този който чакаме да ни направи пътища слънце на които да се пребиваме още по-бързо. Защо има кастрофи по магистралите като са 3 ленти в една посока, прави и без дупки (почти)? Аз се извинявам, че така директно към теб го адресирах И между другото не съм забравила за кафето. С Нино имате 2 седмици да ме заведете да почерпя някоя сутрин, понеже после няма да се движа в тази посока толкова често. Поздрави и хубав ден
                      Punto 1.2/75

                      Коментар


                        #12
                        По магистрала се движа с около 120-130, колата ми е 80 коня и като пусна климатика доста ми е трудно да карам с по висока скорост. Но тук е именно и тънкия момент - обърна ли внимание на гръцка магистрала дали е 120 ограничението? Аз видях 110 на булевард в Солун и бях силно впечатлен - на нашето Цариградско е 80, а онзи булевард беше подобен!За левия завой: Никой не видях да прави там забранен такъв. Ама няма и смисъл - само на 50 м по надолу си има "обръщало" където с десен и после културно си пресичаш при светофар, естествено. А тук, всеки ден минавам по бул. Европа, има поне 10 леви завоя с пресичане, сутрин и вечер става ад. Наскоро направиха и такова "произведение" на моста на Зах. фабрика - хем може с десен и после под моста, ама не - сега си има и ляв...Тук пътищата, улиците, булевардите, магистралите - всичко е на ниво 70-десетте на миналия век. Е да, ама сега сме 2007, живота не е като 70-десетте, т.е. всичко е много по динамично... и тук именно е голямата драма, как да спазваш едни безумни знаци с ограничение 80 на цариградско, или 50 на България... Как да живееш с ритъма на 70-десетте сега?А иначе, си много права за това че в голяма част бързаме напразно, нищо няма да се случи ако закъснееш или отидеш по обяд на работа. Аз дори така и правя, излизам от Банкя към 9:30-10, и съвсем спокойно, бавно и по правилата стигам към 10 и нещо до работата. Но пък си има и работни места, където никой не се интересува от това какво правиш, но най важно е да си сутрин в 8:30 на работа.Продължавам да смятам за виновник N1 за това което се случва тук остарялата пътна инфраструктура, естествено и хубавия ни манталитет , и в тая връзка ги мразя и майносвам всички тия дето качвайки се на някаква там джипка карат като откачени в насрещно и прочие...Всъщност ти кога за последно спря на кръстовище на малка уличка в центъра, за да видиш и пропуснеш дясностоящ? ?А на светофара, като светне зелено, кога тръгваш - веднага или се разсейваш и като си тръгнала вече е жълто? И според теб, нарушение ли е на правилника?Тия двете последните не са заяжданки, просто ти правя пас в твоето поле :D :D
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                        http://forum.fiat-bg.org

                        Коментар


                          #13
                          Миналата година офисът ме беше в малките улички около НДК, винаги спирам ...просто незнам с колко ще мине другия, а живота си ми е скъп да ти кажа , не се гримирам в колата, не си слагам спирала, червило..., не говоря по телефона, в редки случаи със слушалка и само ако вися в задръстване, не пия кафе, не чета вестник и не гледам телевизия докато карам , на светофар, особено ако съм първа кола гледам да се изнеса максимално бързо за да могат да минат повече коли и обикновено си чакам на първа още на червено. Дали минавам на жълто.....вече минавам Общо взето, не само при карането, а по принцип, се старая да не правя това, което не желая да ми правят на мен, да притеснявам околните колкото се може по-малко и така взаимно да не се изнервяме. Днес сутринта ми застава Голф 3 с пернишка регистрация отпред,каран от блондинка...побеснях като я гледах как се гримира, а светофара си свети зелено. Ужасно ме дразни това!Относно ограниченията в Солун А случайно да видя някой притичващ пешеходец на същия този булевард с ограничение 110? Колко хора пресичат бул.България и Цариградско шосе отгоре? Съгласна съм, че пътищата ни са стари и не отговарят на новия ни начин на живот.Съгласна съм, че има адски големи недомислици, забрани и ограничения. Но идеята ми е, че не е само това. Един колега тук коментираше, че скорост от 200 км/ч е нищо и че не е виновен за тутките по пътищата....Не желая да го коментирам това, била съм в ситуация със подобна скорост при заети всички платна....Не желая да си спомням и не желая да го изживявам отново. Идеята ми е, че ние не се уважаваме на пътя и когато се научим да бъдем солидарни, чак тогава можем да ревнем, че само пътищата ни са виновни.Имаше едно катастрофирало Типо на Цариградско до отбивката за Студентски град тази сутрин. Надявам се да не е някой оттук и всички да са живи и здрави!
                          Punto 1.2/75

                          Коментар


                            #14
                            zgabrovski написа:
                            По магистрала се движа с около 120-130, колата ми е 80 коня и като пусна климатика доста ми е трудно да карам с по висока скорост. Но тук е именно и тънкия момент - обърна ли внимание на гръцка магистрала дали е 120 ограничението? Аз видях 110 на булевард в Солун и бях силно впечатлен - на нашето Цариградско е 80, а онзи булевард беше подобен!За левия завой: Никой не видях да прави там забранен такъв. Ама няма и смисъл - само на 50 м по надолу си има "обръщало" където с десен и после културно си пресичаш при светофар, естествено. А тук, всеки ден минавам по бул. Европа, има поне 10 леви завоя с пресичане, сутрин и вечер става ад. Наскоро направиха и такова "произведение" на моста на Зах. фабрика - хем може с десен и после под моста, ама не - сега си има и ляв...Тук пътищата, улиците, булевардите, магистралите - всичко е на ниво 70-десетте на миналия век. Е да, ама сега сме 2007, живота не е като 70-десетте, т.е. всичко е много по динамично... и тук именно е голямата драма, как да спазваш едни безумни знаци с ограничение 80 на цариградско, или 50 на България... Как да живееш с ритъма на 70-десетте сега?А иначе, си много права за това че в голяма част бързаме напразно, нищо няма да се случи ако закъснееш или отидеш по обяд на работа. Аз дори така и правя, излизам от Банкя към 9:30-10, и съвсем спокойно, бавно и по правилата стигам към 10 и нещо до работата. Но пък си има и работни места, където никой не се интересува от това какво правиш, но най важно е да си сутрин в 8:30 на работа.Продължавам да смятам за виновник N1 за това което се случва тук остарялата пътна инфраструктура, естествено и хубавия ни манталитет , и в тая връзка ги мразя и майносвам всички тия дето качвайки се на някаква там джипка карат като откачени в насрещно и прочие...Всъщност ти кога за последно спря на кръстовище на малка уличка в центъра, за да видиш и пропуснеш дясностоящ? ?А на светофара, като светне зелено, кога тръгваш - веднага или се разсейваш и като си тръгнала вече е жълто? И според теб, нарушение ли е на правилника?Тия двете последните не са заяжданки, просто ти правя пас в твоето поле :D :D
                            Определено простотиите и недомислиците в ограниченията са доста и в много случаи повече пречат отколкото помагат на движението. Да не говорим, че понякога имам чувството, че ограничения се слагат зада има къде полицаите да дебнат не за нещо друго.Например любимото ми е на изхода от София за пловдив - има 3 ленти за всяка посока но са сложили ограничения 50/60 чак до караулката ...Вярно има доста пешеходни пътеки и странични улички, но могат да сложат знаци за повишено внимание или нещо такова... или да построят надлези за пешеходците. Там става ад когато движението е по- натоварено. Друга безмислица на същото място е светофара на горубляне (сега май са го пооправили де ама не много) - пуска колите от цариградско за малко а червеното е много дълго и това на главен път. Виждал съм опашки по 2-3 километра на влизане в София ... Изобщо много от ограниченията ни са правени за соц автомобили и не са предвидени за съвременните условия, а инфраструктурата е ужасна ... кото принуждава дори съвестните водачи да нарушават правилата по някога. Как мога да спазвам всеки знак в малките градове и села, където почти няма движение а в по- голям град да ме освиркват ако се опитам да спра на пешеходна пътека и да пусна някой?!?И разбира се и аз не отричам манталитета и факта, че в България доста хора с ограничен умствен багаж карат маркови автомобили и налагат "гъзарията" като нормално поведение на пътя...

                            Коментар


                              #15
                              Krass написа:
                              Миналата година офисът ме беше в малките улички около НДК, винаги спирам ...просто незнам с колко ще мине другия, а живота си ми е скъп да ти кажа , не се гримирам в колата, не си слагам спирала, червило..., не говоря по телефона, в редки случаи със слушалка и само ако вися в задръстване, не пия кафе, не чета вестник и не гледам телевизия докато карам , на светофар, особено ако съм първа кола гледам да се изнеса максимално бързо за да могат да минат повече коли и обикновено си чакам на първа още на червено. Дали минавам на жълто.....вече минавам Общо взето, не само при карането, а по принцип, се старая да не правя това, което не желая да ми правят на мен, да притеснявам околните колкото се може по-малко и така взаимно да не се изнервяме. Днес сутринта ми застава Голф 3 с пернишка регистрация отпред,каран от блондинка...побеснях като я гледах как се гримира, а светофара си свети зелено. Ужасно ме дразни това!Относно ограниченията в Солун А случайно да видя някой притичващ пешеходец на същия този булевард с ограничение 110? Колко хора пресичат бул.България и Цариградско шосе отгоре? Съгласна съм, че пътищата ни са стари и не отговарят на новия ни начин на живот.Съгласна съм, че има адски големи недомислици, забрани и ограничения. Но идеята ми е, че не е само това. Един колега тук коментираше, че скорост от 200 км/ч е нищо и че не е виновен за тутките по пътищата....Не желая да го коментирам това, била съм в ситуация със подобна скорост при заети всички платна....Не желая да си спомням и не желая да го изживявам отново. Идеята ми е, че ние не се уважаваме на пътя и когато се научим да бъдем солидарни, чак тогава можем да ревнем, че само пътищата ни са виновни.Имаше едно катастрофирало Типо на Цариградско до отбивката за Студентски град тази сутрин. Надявам се да не е някой оттук и всички да са живи и здрави!
                              Моята философия на каране е много подобна на това, което пишеш и ти. А ако всички караха така, трафика щеше да е оптимизиран поне на половината на това, което е в момента. И аз също избягвам да правя това което не обичам да ми правят на мен.Но винаги когато има възможност правя и други работи: - Завой на дясно при червено.- Ляв завой от крайна дясна лента и десен от крайна лява. - Обичам да изпреварвам колона от чакащи коли и да влезна точно пред тая руса перничанка, докато се гримира. Но не и да я засичам - просто докато се тутка момата и аз хоп вече съм минал... Ако обаче не мога - спирам си пускам си мигача и ако някой ме пусне, влизам. btw, ако пък аз трябва и ме помолят с мигач - винаги пускам.Просто се стремя да карам оптимално, минавам по странични улички, всеки ден пробвам нови маршрути, като ме стегне шапката минавам по северното околовръстно - 20 км в повече, но нито един светофар, малко гонка с тировете, но пък ми отпуска нервите...
                              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                              http://forum.fiat-bg.org

                              Коментар

                              Working...
                              X