Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тракащи предни спирачни апарати на Темпра

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тракащи предни спирачни апарати на Темпра

    Здравейте,Знам, че много от вас има подобен пробем. Имам Фиат Темпра 1,8 ie, 1994 година. От доста време тракат предните спирачни апарати. Един майстор поправи единия с някакви стругарски изпълнения, но другия не успя. Може те ли да ми кажете какъв точно е проблема (ако някой има схема ще е супер). Също да ми препоръчате място където могат да ми помогнат. Казаха ми, че нови спирачни апарати са страшно скъпи (около 200 единия).Благодаря предварително.

    #2
    Понеже темата е за спирачките, да питам защо едната ми гума блокира при екстремно спиране - днес тествах на хубав асфалт спирачките си и предна дясна блокира когато окажа много голям натиск вече....иначе спирачките са добри, имам поне половин сантиметър накладки на предните - може би дясната гума получава по голямо притискане от челюстите...?
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    Коментар


      #3
      и аз имах подобен проблем оказа се че една от всички накладки - по точно дясна задна вътрешна накладка ми беше заминала и смениха в сервиза накладките като раздвижиха и механизмите и сега спира идеално.
      Mit®

      Коментар


        #4
        При мен предните са добри, явно не е от това....
        Alfa 156 2.0 TS
        Alfa 156 20VTurbo
        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
        Locost TF1 3.0V6

        Коментар


          #5
          ако не са износени равномерно самите накладки това означава че механизмите не действат равномерно и от това се получава съответния проблем.
          Mit®

          Коментар


            #6
            ...

            Коментар


              #7
              Ясно - прави го на различни места, така че не е от настилката....
              Alfa 156 2.0 TS
              Alfa 156 20VTurbo
              Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
              Locost TF1 3.0V6

              Коментар


                #8
                Преден за Dedra 2000 turbo (Lucas почти нов с маркучето) от италианеца на горубляне вземах без пазарлък преди около месец за 50 лв. а заден за 25 лв.Аз имах същия проблем с неравномерното спиране, защото на предните бяха клеясали накладките (по скоро от натрупаната ръжда и боя по автоматите и накладките), а на задните бяха клеясали водачите и въобще не се движеха. След нагряване единия го раздвижих, почистих и смазах, а другия просто се счупи и купих друг на старо (както вече споменах 25 лв.) За смазването не съм съгласен с колегата отностно греста, защото има свойството да "запича" отново. Стар изпитан метод за смазване на подобни възли (който знам от стари монтьори работили в Росия) е СВИНСКА МАС (колкото и странно да ви звучи)Айде безаварийно

                Коментар


                  #9
                  Проблема с тракането на спирачните апарати при мен започна малко след като купих колата. Поне така ми казаха колеги че те тракат. Само че аз забелязах че тракането се чува най-вече като карам по павета и изчезва като натисна спирачките. Просто от старост пружинките които придържат накладките бяха изгнили и не действаха. Затова накладките трополят след като не се използват спирачките. Най-добре се поправя с нови накладки но аз лично си направих нови пружини от подходяща тел и нямам проблем. Колкото до проблема с блокирането на гумата си го имам и аз. При екстремно спиране колата тръгва на една страна. Ако дадете някакав съвет ще почерпя

                  Коментар


                    #10
                    ами ще се постарая да обесня как точно действа системата за спирачките на повечето коли (без АБС коментирам ама и при тези с АБС е доста подобен принципа само дето има и АБС).Та значи - помпата за спирачките сама по себе си е с два кръга (преден и заден) като при натиск най-напред натиска предния и после задния.Та двете колела взимат спирачна течност от едно и също място само че по две различни тръбички и налягането в двете тръбички е еднакво теоретично.Дефакто обаче има куп причини колелата да не спрат еднакво.Едната е някое от двете апаратчета да затяга и да се премества по-малко от другото (често се случва ако колата не се кара много и седи повечко).Другата доста по-рядко срещана причина е самата тръбичка да е притисната някъде леко или да е ръждясала отвътре с което да е намален дебита на течност.Не на последно място е състоянието на спирачния диск и на накладките като цяло (в смисъл задължително трябва да са еднакви като марка и модел т.е. се предполага че ще са еднакви и по свойства).Категорично няма как примерно ако някоя задна накладка е износена това да даде отражение на предните колела защото дефакто тогава ще си блокира едното от задните колела а другото просто няма да спира.Причината да върви на една страна се дъжи на различното спиране на двете колела и най-вече предполагам предни.Което пък е поради някоя от по-горните причини.Между другото това си е доста опасно нещо защото брат ми при един дъжд се наби в дирек заради подобна ситуация при която едното предно цилиндърче не е сработило с ефективността на другото и колата е литнала надясно и....тряс.Принципно такива тестове за това накъде отива колата се правят на равен път понеже аз съм си експериментирал - при спиране на влачене или почти степен на извлачване колата литва по посока на страничния наклон на пътя и отива към по-ниската му част независимо че гумите и 4-те бяха еднакви и колелата спираха равномерно.
                    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                    Коментар


                      #11
                      Това си е цяла лекция бе zfa :D Мисля, че пича трябва да си купи два спирачни механизма от италянеца (ама ако може да си ги избере по-нови). Аз на типото вече два пъти съм ги сменял и спира да трака по паветата.
                      Fiat Stilo 1.8 16V

                      Коментар


                        #12
                        Аз минах само с нови пружинки :D
                        Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                        Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                        Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                        Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                        Търси се..

                        Коментар

                        Working...
                        X