Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поленов филтър за Ulysse 2.0, 98-99 г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поленов филтър за Ulysse 2.0, 98-99 г.

    Здравейте аз съм нов в този форум и незнам каде точно да попитам за съвет.Скоро си купих Ulysse и не мога да намеря каде се намират филтрите за климатроника.Бях при няколко "майстора" които ми казват, че модела няма такива .Моля ако някой има инфо, снимки и да помага.Благодаря

    #2
    Здрасти колега, добре дошъл!Не трябва ли да е в ляво като застанеш срещу колата, под пластмасата за чистачките? Както е и при другите модели на Фиат!В нет-а открих ръководство за Улис, може да ти е от полза: http://www.fiat-service.nl/instructi...Instructie.pdfТъй като го няма в Даунлоудс може да се сложи там или пък като важна тема! Лошото е, че е на холандски!
    Space Star 1.9 DID

    Коментар


      #3
      Колегата Atos кара таквозинка возило - дано види темата и ти помогне, ако знае...Или пък му напиши Лично съобщение.
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #4
        Това упътване е за новия модел. нищо не разбирам от холандски но и картинка не видях.Много благодарско все пак :D

        Коментар


          #5
          dejoo написа:
          Това упътване е за новия модел. нищо не разбирам от холандски но и картинка не видях.Много благодарско все пак :D
          Опс, не видях че е за новия модел! Да картинка наистина, няма което е странно!
          Space Star 1.9 DID

          Коментар


            #6
            онзи ден разглобих таблото и дори извадих турбините бяха пълни с боклуци въздуха от решетките до чистачките(3бр.) директно влиза в турбините

            Коментар


              #7
              dejoo написа:
              онзи ден разглобих таблото и дори извадих турбините бяха пълни с боклуци въздуха от решетките до чистачките(3бр.) директно влиза в турбините
              Много странно... По-скоро предполагам че някой ги е свалил и не е сложил нови.Безумно решение би било конструктивно да няма в колата филтър.И още нещо - мисля че не поленовия филтър хваща боклуците. Преди него няма ли прахов?Я колегите с климатроници да кажат ама аз мисля че дали въздуха да минава или не през поленовия филтър се цъка от бутон.Този филтър е за миризми от вън, не за боклуци.Праховия би трябвало да е на входа и въздуха да минава през него винаги.Ама не знам при фиат дали е точно така.
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                за въздуха има само един филтър - поленов
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Претполагам че е като при пежо 806 там зад пласмасите под чистачките са филтрите за пежото са 60лв трите занам защото като зареждах климатика на едно такова нямаше дебит въздуха и го пратих за нови.
                  Обичам си работата.

                  Коментар


                    #10
                    Не си писал кой точно вариант е твоя двигател-чиста двойка, с 16 клапана или турбо. Схемата по-долу е за 2.0 16V. Колкото и да е странно, май филтър наистина няма или са три!? Това от мен. Дано съм ти полезен.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #11
                      чиста двойка е и аз мисля че са три но няма ли да се мокрят ако са директно под решетките

                      Коментар


                        #12
                        http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?t=11440

                        Коментар


                          #13
                          Филтрите

                          Здраво колеги !!! Въпросните филтри за климатроника колкото и странно да иглежда са именно тези три филтъра които се намират под чистачките. И, да като вали се мокрят много тъпо според мен но тва е ,мисля да сложа някви други самоделни неща преди въпросните филтри с цел да се намали мокренето и зацапването им . Иначе 40 кинта купих комплекта!

                          Коментар


                            #14
                            И в краина сметка стана ли ви ясно че колко и нелогично да звучи има модели които имат климатик и НЯМАТ филтри Това според ме е някакво недоразумение но е факт Виждал съм такива автомобили които имат клима и нямат филтри просто няма место където да го сложиш тоя филтър А е Пижо ко да говорим

                            Коментар


                              #15
                              Esper написа:
                              dejoo написа:
                              онзи ден разглобих таблото и дори извадих турбините бяха пълни с боклуци въздуха от решетките до чистачките(3бр.) директно влиза в турбините
                              Много странно... По-скоро предполагам че някой ги е свалил и не е сложил нови.Безумно решение би било конструктивно да няма в колата филтър.И още нещо - мисля че не поленовия филтър хваща боклуците. Преди него няма ли прахов?Я колегите с климатроници да кажат ама аз мисля че дали въздуха да минава или не през поленовия филтър се цъка от бутон.Този филтър е за миризми от вън, не за боклуци.Праховия би трябвало да е на входа и въздуха да минава през него винаги.Ама не знам при фиат дали е точно така.
                              и аз съм така.. барабар с решетка и филтъра само 2 резби стърчат и голям прахоляк влиза :/ а имам клима :D
                              Renault Clio Baccara 1.8 SPI 90hp
                              Бившо: Fiat Bravo SX 1.6 16v 103hp

                              Коментар

                              Working...
                              X