Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

К&Н филтър за пунто ГТ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    К&Н филтър за пунто ГТ

    пунтото беше с спортен филтар и варвеше ама като позагрее не изкаше да пуска турбината на МаХмахнахме филтъра ( които се намира в центъра на моторът и смуче топъл въздух яко) и сега сме с оригиналната кутияи сега си е нормално върви без проблеми питам аз сега има ли смисъл от конусовиден филтар и ако има как да му се изведе студен вуздух в този препълнен кошако ли не а има ли смисал от панелен филтар К&Н ако ли не да си карам така и да не се занимавам с глупости
    Power Under Pressure

    #2
    Re: К&Н филтар за пунто ГТ

    WhitePower написа:
    пунтото беше с спортен филтар и варвеше ама като позагрее не изкаше да пуска турбината на МаХмахнахме филатара ( които се намира в центара на моторът и смуче топъл въздух яко) и сега сме с оригиналната кутияи сега си е нормално варви без проблеми питам аз сега има ли смисал от конусовиден филтар и ако има как да му се изведе студен вуздух в този препълнен кошако ли не а има ли смисал от панелен филтар К&Н ако ли не да си карам така и да не се занимавам с глопости
    аз съм със спортен филтър,обаче е колу в бронята и винаги му духа студен въздух,ефекта се осеща
    _______________________________________
    0885261834

    Коментар


      #3
      Re: К&Н филтар за пунто ГТ

      WhitePower написа:
      пунтото беше с спортен филтар и варвеше ама като позагрее не изкаше да пуска турбината на МаХмахнахме филатара ( които се намира в центара на моторът и смуче топъл въздух яко) и сега сме с оригиналната кутияи сега си е нормално варви без проблеми питам аз сега има ли смисал от конусовиден филтар и ако има как да му се изведе студен вуздух в този препълнен кошако ли не а има ли смисал от панелен филтар К&Н ако ли не да си карам така и да не се занимавам с глопости
      моят е К и Н в оригиналната кутия - проблеми нямам със загряването

      Коментар


        #4
        значи да си купя панелен филтар К&Н и да си го сложа в оригиналната кутия
        Power Under Pressure

        Коментар


          #5
          моят е К и Н в оригиналната кутия - проблеми нямам със загряването Rolling Eyes
          Знам, че ти сигурно си с още 500 неща които влияят, но мислиш ли , че този филтър, дето се слага в орииналната кутия , променя звука на колата и поне мъъъничко мощността
          FIAT BRAVO 1.6 16V

          Коментар


            #6
            Re: К&Н филтар за пунто ГТ

            WhitePower написа:
            пунтото беше с спортен филтар и варвеше ама като позагрее не изкаше да пуска турбината на МаХмахнахме филатара ( които се намира в центара на моторът и смуче топъл въздух яко) и сега сме с оригиналната кутияи сега си е нормално варви без проблеми питам аз сега има ли смисал от конусовиден филтар и ако има как да му се изведе студен вуздух в този препълнен кош
            така, последните два дни и аз се борех с тоя проблем на моето браво, но пък стана супер, номера е към филтъра да духа пресен въздух и филтъра да се изолира с фибран + фолио! на бравото филтъра е до калника и лесно се изолира, на гт-то май беше по средата, но ще измислиш нещо!п.п. ако мислиш че на гт-то е препълнено под капака.....
            "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

            Коментар


              #7
              Има ли някакъв начин да пусна спортният филтър надолу коносовиден (K&N) Някой може ли да даде мнение punto gt е колата че е закачен направо на дебитомера
              Cupra Fr

              Коментар


                #8
                Speedster написа:
                Има ли някакъв начин да пусна спортният филтър надолу коносовиден (K&N) Някой може ли да даде мнение punto gt е колата че е закачен направо на дебитомера
                Махни го от там незабавно

                Коментар

                Working...
                X