Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо не върви "двувалката" (преименувана)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Защо не върви "двувалката" (преименувана)

    бензин трябва да се връща и то доста повече от този който изразходва... иначе при екстрмни обороти ще ти беднее сместа....

    #2
    Re: Регулатор на налягането GM SPI.

    deqnak__ написа:
    Момчета както знаете на Митко му побеля косата с нашата колица. Все се оплаква, че няма мощност и трудно се ускорява. Последната седмица проблема беше станал непоносим. Колата направо гаснеше на празен ход. Ядосахме се и тои взе да разглобява инжектора. Откачил маркуча за връщане на бензин и от там непрекъснато си плискало бензинче. Нормално би трябвало споед нас при включено запалване да качи бензин и да не го връща. Отворили сме регулатора за налягането на горивото и си мислим да сменим гумената диафрагма. Може ли проблема да е и в отслабнала пружина? Само дето в тялото на регулатора има и едно друго клапанче което прилича на тези които се слагат при тенжерите под налягане за да не гръмнат а да избие то. Като запушим всички други отвори от там пропуска. Дали е нормално това? Струва ми се, че не ни е запушен инжектора а просто не стига налягане до него. Ето го и самия регулатор http://www.fiat-bg.org/images/GM%20SPI/PICT0186.JPG
    Май играете на зарчета като я правите тая кола.Аз строших едно Уно от ей такова разглобяване.Защо го разглобявате тоя клапан без да сте мерили налягане в горивната система.Единственото което може да направите е ако е здрав да го счупите.Имал съм проблем с Типо същия тор от този клапан но тогава колата не палеще изобщо.Както и да е по мои спомени налягането с горивната система трябва да е някаде около 1.3 - 1.5 или 0.9 - 1.3. Не си спомням точно но мога да проверя в Аутодата. Там има инфо.Моят личен съвет е да не бъзикате нещта които не сте поне проверили защото по тая логика да напомпим резервната гума на 2.5 атмосфери пък може и да се оправи колата.Аре дано стане

    Коментар


      #3
      Re: Регулатор на налягането GM SPI.

      JONY написа:
      deqnak__ написа:
      Момчета както знаете на Митко му побеля косата с нашата колица. Все се оплаква, че няма мощност и трудно се ускорява. Последната седмица проблема беше станал непоносим. Колата направо гаснеше на празен ход. Ядосахме се и тои взе да разглобява инжектора. Откачил маркуча за връщане на бензин и от там непрекъснато си плискало бензинче. Нормално би трябвало споед нас при включено запалване да качи бензин и да не го връща. Отворили сме регулатора за налягането на горивото и си мислим да сменим гумената диафрагма. Може ли проблема да е и в отслабнала пружина? Само дето в тялото на регулатора има и едно друго клапанче което прилича на тези които се слагат при тенжерите под налягане за да не гръмнат а да избие то. Като запушим всички други отвори от там пропуска. Дали е нормално това? Струва ми се, че не ни е запушен инжектора а просто не стига налягане до него. Ето го и самия регулатор http://www.fiat-bg.org/images/GM%20SPI/PICT0186.JPG
      Май играете на зарчета като я правите тая кола.Аз строших едно Уно от ей такова разглобяване.Защо го разглобявате тоя клапан без да сте мерили налягане в горивната система.Единственото което може да направите е ако е здрав да го счупите.Имал съм проблем с Типо същия тор от този клапан но тогава колата не палеще изобщо.Както и да е по мои спомени налягането с горивната система трябва да е някаде около 1.3 - 1.5 или 0.9 - 1.3. Не си спомням точно но мога да проверя в Аутодата. Там има инфо.Моят личен съвет е да не бъзикате нещта които не сте поне проверили защото по тая логика да напомпим резервната гума на 2.5 атмосфери пък може и да се оправи колата.Аре дано стане
      Между другото на Типото реших проблена със смяна на клапана със втора употреба и заспа

      Коментар


        #4
        Re:GM-горивен регулатор....

        Здравей Митко!Не коментирам кой какво казал...направил и пр...По проблема ти -както препоръчва колегата,най-добре е първо да се измери налягането в системата, за моно инжекцион GM-около 1 бар.-над тази стойност е нормално да връща гориво-под нея-не,колкото до манометъра аз съм си направил такъв-нищо особено,купуваш манометр,щуцер,тройник и бензиноустойчив маркуч +скоби нищо работа като пари-виж ако е комплект,може и да е кораво като сума /сигурно се таксува като професионален инструмент/Успех!
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          Ел

          Провери ли цялата запалителна уредба. Всичко - Кабели Свещи Капачка Палец.Каде няма мощност колата ти.В кой диапазон обороти.Какво точно прави -студена, топла.Проверявал ли си компресия

          Коментар


            #6
            Re:Ел...

            Не разбрах измервал ли си компресията...Освен това опитвал ли си да смениш за проба МАР-сензора-освен от ФИАТ-става от "Опел-Кадет"-1.6-системата е същата-GM-Spi-за Астра-не зная...Сетих се за още нещо-съвсем баламско:проверявал ли си да не смуче въздух някъде по всмукателния тракт?Успех!
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #7
              Re:GM-SPi

              В книгата пише,че на маркуча за вакума до МАР-сензора трябва да има еднопосочен клапан,не зная при теб така ли е,освен това да не е нещо запушен или пречупен маркуча?Не разбрах също, слагал ли си другия МАР на твоята кола?Успех!
              Ex. Grande Punto Driver

              Коментар


                #8
                Да,слагахме другия МАP и пак същата история.
                Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
                Трезвен ТУК не пиша!
                Un Italiano Vero

                Коментар


                  #9
                  Аз попитах бащата какво може да е освен тия изброените и тои каза- ламбда сонда или дебитомер.Ама братле най-добре отиди на някои свестен сервиз ако въобще има такова животно вече

                  Коментар


                    #10
                    Ламбдата не е,защото е сменяна скоро,поне така мисля.
                    Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
                    Трезвен ТУК не пиша!
                    Un Italiano Vero

                    Коментар


                      #11
                      Mitko написа:
                      .............Точно там съм чул приказката "ами тя швейцарката така си върви. тоя двигател за нищо не става".
                      Не съм съгласен за това,че не върви "швеицарката",тя би могла да се сравнява с коли по 110-115 коня.Не бих искал да не ги посочвам,но садо болка познати.
                      Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
                      Трезвен ТУК не пиша!
                      Un Italiano Vero

                      Коментар


                        #12
                        вървят и то яко швейцарките

                        kilar написа:
                        Mitko написа:
                        .............Точно там съм чул приказката "ами тя швейцарката така си върви. тоя двигател за нищо не става".
                        Не съм съгласен за това,че не върви "швеицарката",тя би могла да се сравнява с коли по 110-115 коня.Не бих искал да не ги посочвам,но садо болка познати.
                        Предната ми кола беше швейцарка и беще много яка и не ми даваше никакъв проблем до момента който не ме блъснаха.Двигателя й беше приказка и никакъв проблем никога не съм имал.
                        Mit®

                        Коментар


                          #13
                          re

                          Кабелите ги провери на съпротивление трябва да показват от 3 до 8-10 кило ома.Всички свещи ли са черни или бели. Дюзата на празен ход малко подпиква но на 2 3 и нагоре трябва да прави мъгла.Оправянето на работенето при изключен мап се дължи на влизане в авариен режин. Провери изцяло въздуховодните системи. Имал съм много такива случаи.Какъв е разхода на колата градско и извънградско.За какви швейцарки става въпрос

                          Коментар


                            #14
                            ...

                            Коментар


                              #15
                              Re: Още нещо интересно

                              Mitko написа:
                              По съвети от тук днес откачих отново О2 сондата. Колата не стана много по-пъргава (все пак ЕКУ-то е в Open Loop), но детонациите изчезнаха. И....о чудо - свещите отново са с керемидения цвят.
                              Според мен ако след откачането има подобрение провери всички датчици който дават информация на компютъра.Аз го правя като взимам данни от Аутодата.Ако я нямаш кажи мейл и ще ти пратя данни.Проверката става с мултицет като мериш всички датчици на съпротивление.

                              Коментар

                              Working...
                              X