Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за монтиране на газ на Типо 1.4 карбуратор...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за монтиране на газ на Типо 1.4 карбуратор...

    Здравейте колеги,след поредния скок на цените на бензина започвам и аз да се чудя дали да не сложа газ на мойто Типо. Моля ако има някой колега с газова уредба на същия двигател да сподели впечатления и да даде съвети, за какво траябва да внимавам като ми слагата газова уредба, какво е хубаво да се сложи и какво не е необходимо. Много ще съм благодарен на всички които се отзоват.П.П. Ако може да ми препоръчате сервиз за слагане на газова уредба,
    Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор

    #2

    Коментар


      #3
      аз съм с такав мотор никакви проблеми да се сложи газта(аз си я слагах сам )купих всичко ново,само че от различни марки,много е важно да сложиш хубава плочкаразход около 10-11/100градско без юркане,дълго 6-7/100,планинско 7.5-8.5/100и аванса бутнат около 3 градуса повече от на бензин дано съм помогнал.....
      типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
      хюндай акцент 1.5 CNG
      киа каренс +метан

      Коментар


        #4
        dan4o написа:
        аз съм с такав мотор никакви проблеми да се сложи газта(аз си я слагах сам )купих всичко ново,само че от различни марки,много е важно да сложиш хубава плочкаразход около 10-11/100градско без юркане,дълго 6-7/100,планинско 7.5-8.5/100и аванса бутнат около 3 градуса повече от на бензин дано съм помогнал.....
        Благодаря ти за информацията. Нещо относно изпарителя да ме посъветваш. Също така се чудя каква бутилка да сложа и как да я сложа за да не ми се намали много багажника, а пък не искам да си местя резервната гума. Мисля ако е възможно да я сложа напречно. А как се отрази газта на динамиката на Типо-то(и без това не сме от най-мощните)?
        Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор

        Коментар


          #5
          silazarov написа:
          dan4o написа:
          аз съм с такав мотор никакви проблеми да се сложи газта(аз си я слагах сам )купих всичко ново,само че от различни марки,много е важно да сложиш хубава плочкаразход около 10-11/100градско без юркане,дълго 6-7/100,планинско 7.5-8.5/100и аванса бутнат около 3 градуса повече от на бензин дано съм помогнал.....
          Благодаря ти за информацията. Нещо относно изпарителя да ме посъветваш. Също така се чудя каква бутилка да сложа и как да я сложа за да не ми се намали много багажника, а пък не искам да си местя резервната гума. Мисля ако е възможно да я сложа напречно. А как се отрази газта на динамиката на Типо-то(и без това не сме от най-мощните)?
          По повод на бутилката виж този адрес http://olimpic.hit.bg/bg/indexbg.htm Там произвеждат голяма гама бутилки тип "Резервна гума", а и цените им са много прилични. Лично аз се обаждах да питам за мойто Типо (1.4 моно инжекцион) и предложиха уредба OMVL за 380лв. с бутилката, монтажа и узаконяването. А колкото до динамиката - няма начин да не падне тъй като скоростта на горене на газта е по-малка от тази на бензина т.е. гори по-бавно. Тук във форума имаше едно разискване по въпроса как да не се загуби динамиката на автомобила на газ и там имаше линк към едно устройство (че му забравих името), което компенсира точно това. Както беше обяснено то дава по-голямо предварение отколкото може да се даде с делкото. А на нашите автомобили двигателя идва "слабичък" за това купе но това имаме, това ще караме Успех
          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

          Коментар


            #6
            Намерих линка http://jethrosoft.centrum-group.com/bgver.html
            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

            Коментар


              #7
              какъв то и да е ел изпарител с метално разделяне на газта и охлаждащата течност(не съм виждал , ама съм чувал за такива с гумена мембрана...)бутилката е на мястото на резервната гума но това е личен избор, за да мога ако се наложи да мога да свалям седалките и да натоваря нещо да използвам пространсто , а резервната гума винаги мога да я преместя дори и в краката на пътника до шофьора ако се налага,отоплението на изпарителя го хванах от един паразитен маркуч от смукателните колектори до тръбата която отива в помпата,изпарителя го монтирах на една шпилка между мотора и усилвателя на спирачките,имах чувстото че затова са я сложили,не става за автоматичен ключаз съм с обикновен цк ключ, ама ти си сложи нормално копче дето като не работи мотора да ти спира тока към изпарителя,после иди на елкон да ти направят 3 градуса повече от бензин аванса,важно е за разхода и вървенето,иначе за година и половина и 20 000 км само дето един път ми заседна газовия клапан отворен и го смених и едно чистене на клапана на изпарителя ,че се беше затлачил с някакви боклуци и като подам напрежение не включваше.научи се да си го настойваш поне празния ход от изпарителя, защото като сипваш от различни местагазта е с различно качество и тябва да се донастрои празния ход малко-въртиш винта на изпарителя при загрял мотордокато намериш максимални обороти на празен ход,това се налага и докато изпарителя е нов и докато улегнат гумените мембрани и клапанидано съм помогнал
              типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
              хюндай акцент 1.5 CNG
              киа каренс +метан

              Коментар


                #8
                аз съм с ловато и нямам ядове 11-12 градско като я "настъпвам",преди това бях с некав волтрон или нещо такова,електронен,нещо му стана на 1-вия месец и почна да ми надува системата с газ и смених 3 радиатора заради това.Та катослгаш гледай да е марково.Ако не си намерил още сервиз,знам един в младост,много хубаво работят.

                Коментар


                  #9
                  dan4o написа:
                  аз съм с такав мотор никакви проблеми да се сложи газта(аз си я слагах сам )купих всичко ново,само че от различни марки,много е важно да сложиш хубава плочкаразход около 10-11/100градско без юркане,дълго 6-7/100,планинско 7.5-8.5/100и аванса бутнат около 3 градуса повече от на бензин дано съм помогнал.....
                  Искам да те питам знаеш ли от къде мога да си намеря свястна плочка за мойто типо?
                  Fiat Tipo 1,6 i.e. SX 835C1.000

                  Коментар


                    #10
                    плочката и тройника ги купих от тоя дето ги пройзвежда в пловдив, ама ти от къде си?плочката струваше 13лв а тройника 2-3лв с ситна резба за по-фин реглаж,иначе ги има и по магазините за агута,ама внимавай,че има едни турски с пласмасови дифузори и троойници пласмасови дето имат голяма стъпка на резбата и трудно се регулират добре
                    типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                    хюндай акцент 1.5 CNG
                    киа каренс +метан

                    Коментар


                      #11
                      pugsy написа:
                      аз съм с ловато и нямам ядове 11-12 градско като я "настъпвам",преди това бях с некав волтрон или нещо такова,електронен,нещо му стана на 1-вия месец и почна да ми надува системата с газ и смених 3 радиатора заради това.Та катослгаш гледай да е марково.Ако не си намерил още сервиз,знам един в младост,много хубаво работят.
                      Записал сам се в един сервиз в Лозенец-Бул Автосервиз, препоръчаха ми го, записаха ме за другия вторник. Обаче ще сам ти благодарен ако ми дадеш адреса и телефона, ако го имаш, на този в Младост, тъи като и аз съм от Младост, най-малкото да проверя там как стоят нещата.
                      Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор

                      Коментар


                        #12
                        silazarov написа:
                        Здравейте колеги, след поредния скок на цените на бензина започвам и аз да се чудя дали да не сложа газ на мойто Типо. Моля ако има някой колега с газова уредба на същия двигател да сподели впечатления и да даде съвети, за какво траябва да внимавам като ми слагата газова уредба, какво е хубаво да се сложи и какво не е необходимо. Много ще съм благодарен на всички които се отзоват. П.П. Ако може да ми препоръчате сервиз за слагане на газова уредба,
                        silazarov написа:
                        Благодаря ти за информацията. Нещо относно изпарителя да ме посъветваш. Също така се чудя каква бутилка да сложа и как да я сложа за да не ми се намали много багажника, а пък не искам да си местя резервната гума. Мисля ако е възможно да я сложа напречно. А как се отрази газта на динамиката на Типо-то(и без това не сме от най-мощните)?
                        Аз си сложих BRC от www.brc.hit.bg. Все още нямам много впечатления, но наистина в началото ми изглеждаше ужасно зле динамиката, но си мисля че малко по малко започва да се оправя. Минал съм около 200км и или аз свикнах да не ми върви колата или наистина почва да си върви както преди вървеше на бензин. Не съм си играл да правя донастройка на изпреварването на запалването, но искам да изхабя бутилката до край, да заредя догоре и да видя колко километра съм минал с колко литра газ. Ако разхода е приличен - нищо няма да пипам по системата. Ако нещо ми се стори недобре, ще си играя да побутна тук-там. Ще се постарая да пиша тук какво е положението, като имам повече впечатления.Малко офтопик:В BRC ми сесториха много свестни и приятелски настроени и изглежда си разбират от работата (но това ще го потвърдя по-късно, като се убедя че всичко е ОК).
                        минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
                        Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

                        Коментар


                          #13
                          Някой може ли да постне снимка на плочка от която е доволен. И как се смята колко отвора да има и по колко мм да е?Живи, здрави.ПС. Митко я направи една тема само за газ... да има
                          Tipo DGT, 1.6 DOHC

                          Коментар


                            #14
                            Mitko написа:
                            bebop написа:
                            Някой може ли да постне снимка на плочка от която е доволен. И как се смята колко отвора да има и по колко мм да е?Живи, здрави.ПС. Митко я направи една тема само за газ... да има
                            Правя я и нали знаете, че аз там няма да пиша Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 Ще се правя на баровец на бензин.
                            абе то и аз така или иначе карам на бензин, май е по-добре и аз да се понаправя на газар... Yellow_Flash_Colorz_PDT_04
                            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                            Коментар


                              #15
                              Mitko написа:
                              bebop написа:
                              Някой може ли да постне снимка на плочка от която е доволен. И как се смята колко отвора да има и по колко мм да е?Живи, здрави.ПС. Митко я направи една тема само за газ... да има
                              Правя я и нали знаете, че аз там няма да пиша Yellow_Flash_Colorz_PDT_09 Ще се правя на баровец на бензин.
                              Хахахахахахха Държелив си Около мен знаеш ли колко "гъзара" чакат на опашка за посещение при газаджиите Със здраве.ПС. Таман направих фиата да върви както трябва на бензин и виж ко стана с цената
                              Tipo DGT, 1.6 DOHC

                              Коментар

                              Working...
                              X