Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сопот - х. Незабравка - х. Добрила

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сопот - х. Незабравка - х. Добрила

    ...предлагам интересна и сравнително лека дестинация за почивните дни.......както бях написал в една по-предна тема, почивните дни / в последствие част от тях / прекарахме в средният балкан - хижа Добрила. Интересното в случая е, че хижата е претърпяла основен ремонт и е напълно обновена. Построена е и нова база, малко по-встрани от хижата.....бих могъл да кажа че за планината, базата си е направо лукс....не отговаря много много на духа на планината, но за по-придирчивите би могла да даде прекрасни условия..........как се стига до хижата....идвайки от София по подбалканската линия, буквално в началото на града / Сопот /, има отбивка в ляво с жълтеникаво-оранжава табела, на която пише Сопотски лифт и манастира.......след около 700-800 метра е паркинга на лифта. Основен спонсор е клуб Шабхала - Русия - ентусиасти и любители на екстремни спортове - планинско каране на велосипеди, катерене, парапланеризъм........интересни хора, запознахме се с тях....та самият площад с постройките е изрисуван с рекламни пана и плакати на клуба, та няма как да се объркате.....има и интересни атракциони, като надуваема сфера, в която те връзват здраво и се търкаляш, търкаляш.....с 30 лева за 15 мин...... ...та от там се взема лифта за нагоре. Работи само ако има групи. Открит двуседалков, хипер неудобен за раници, но.....тръпката си е яка...има много стръмни участъци, има и места, на които можеш да скочиш / както се изказа жена ми, та щях да падна от лифта от смях - пред един такъв нисък участък, представи си да видиш точно срещу теб леко приседнала мечка с поглед вперен в теб и изпълнена с очакване....хахаха /......слиза се на междинната станция, от където може да се вземе лифта до хижа Незабравка, но ние не се възползвахме от него....от междинната станция до хижа Добрила се стига по книга за 40 мин, а по наще стандарти за час бавно ходене / влачене - загубили сме тренинг / и пет почивки.....в началото малко по тежко изкачване, горе-доло половината път...останалото е поносимо...........в дясно от станцията на лифта е мястото, от което се мятат парапланеристите.......успях да направя няколко снимки, долу при качването на лифта се притесняваха дали няма да се върнат, но горе бяха ухилени...........и стигаме до хижата...беше фрашкано с народ, очаквахме го, тъй като е сравнително достъпно място и удобна дестинация....добре че бях направил резервации предварително, иначе щяха да ни пратят в съседната хижа:......хижарите се бяха подготвили много добре за гостите си.....кухнята беше заредена, греяната ракиика, чайчето....и най-хубавата боб чорба, която съм хапвал в живота си, а жена ми каза същото за отвратителната за мен агнешка чорба....цените са поносими - двете чорби в стабилно количество бяха 3.10 / 1.80 и 1.30 /, нощувката е по 9 лева на човек в самата хижа, за хотела не мога да кажа...:....последва кратка почивка, след което лека разходка из околностите на хижата.....- връх Добрила и съседната хижа.....На следващият ден, бодри и преспали, добре хапнали и с висок дух се отправихме към Сопот....и тук дойдоха изненадите.....оказа се, че заради силният вятър лифта не работи....оцъклени и в шок че трябва да вървим поне три часа по адско нанадолнище, хората се смилиха над унилите ни пишман-туристи физиономии и казаха, че пътува джип до базата, с който ще слезем и ние........абсолютно оф-роуд преживяване...джипа Ленд Роувер от тези, които карат Гранична Полиция-дългата база......как слезе това чудо и от къде мина, няма да ви казвам........умряхме си от кеф.....а доло на паркинга до колата установихме че сме си забравили апарата на пейката горе, та обаждания, та уговорки.......няма как да се свали, няма лифт, повече джипове нямало да се качват.... ...не ме беше яд толкова за машинката, колкото за снимките....в крайна сметка се разбрахме, че ще го свалят, когато пуснат лифта и ще ни звъннат......получихме си го на другият ден, само дето трябваше от Търново да се връщаме до Сопот, ама ай де........ ...ето и гледки на връщане от хижата почти до лифта.....последните снимки, преди забравянето в базата на лифта...:......края на почивните дни изкарахме в Търново...страшно красив и приветлив град.....времето беше супер, града разцъфнал и раззеленил се......хапнахме в страхотна сладкарница на три етажа с уникална архитектура в началото на улицата на занаятите......е не мога да се сетя как се казваше.......в самото начало на улицата е, етажите са в лявата страна, в дясно има масички под навеси............та това е.......четири дни яко обикаляне, няколко срещи с колеги от други клубове, 1050 километра навъртяни......като изключим изпълненията с онзи мутраген, изкарахме си страхотно......бяхме за една вечер и на Копринка....абе супер...Впечатления от пътя - прохода Троян Кърнаре освен че е красив, е и перфектен....чак се учудих...има само един участък около 2 километра към Беклемето, който е поразбит.....Шипка - габровският участък си е добре, а казанлъшкият най-после са го позакърпили...поносим е............адски натоварено движение, адски много румънци...пред Варна, всяка втора кола беше RO.......и карат като маймуни.........ето и линк на останалите снимки... http://www.bgphoto.net/Albums.aspx?UserId=25471 ...ако някой го интересува нещо, да пита.....мисля че бях изчерпателен./...за два дни може да се почине перфектно край Сопот......Поздрави на всички и умната...!!!

    #2
    Браво колега ! А случайно докато беше на лифта на Сопот да си видял зелено Купе? Били сме на едно и също място по едно и също време !
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Porsche 944 S2
    http://www.valmcrae.snimka.bg/
    http://vbox7.com/user:val_mcrae
    http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

    Коментар

    Working...
    X