Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Консулт за работа на газ на 1,6 16V Brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Консулт за работа на газ на 1,6 16V Brava

    При изключване на дюзите, през реле лампата ми остава да свети. Дали в този режим се мени и момента на запалване ? Газовото няма симулатор на дюзите и сондата. Като я взех , лампата не светеше, защото стария чукундур беше изключил само помпата , а дюзите оставил да работят??? Резултата - прецакани дюзи. Текат на поразия - 14/100 на бензин , а на газ -смесено. газ+малко бенз. Сега изключих помпа и дюзи( при работа на газ +12V липсва), но на газ не ще да се регулира добре. Дали компютъра тества и работата на дюзитеМоже би в авариен режим ( лампата свети ) искрата не е в оптималния момент.?!
    FIAT Brava 1,6 16 V

    #2
    Za Gazovata uredba

    Bez Emulator, a za komputar e nai -dobre,oba4e ne e zaduljitelno.nai-ve4e emulator i posle trqbva da se napravi nastroijka na gaza analizator.Za gaz-kislorodnata nastrojka trqbva da se vidi i smesta na prazen xod.Bez aparatura ne stava.Az imam Brava 1.8. 16V i sum dovolen za 550 lv. gazovo.Samo 4e v burgas moje da se napravi podobno ne6to. Без Емулатор, а за компютър е най -добре,обаче не е задължително.най-вече емулатор и после трябва да се направи настроийка на гъза анализатор.За газ-кислородната настройка трябва да се види и сместа на празен ход.Без апаратура не става.Аз имам Брава 1.8. 16В и съм доволен за 550 лв. газово.Само че в бургас може да се направи подобно нещо.Колега тук пишем на КИРИЛИЦА, постарай се да прочетеш правилника на форума.
    www.avi7.hit.bg
    Видеонаблюдение и системи за сигурност

    Коментар


      #3
      За пълната инжекция е добре да има емулатор за дюзите и ламбда сондата, а препоръчително е да се сложи и ламбда контрол.Относно карането на газ, аз и на двете коли съм сложил газови и другите ми колеги,които катрат също на газ досега не са се оплакали. Мниого се е писало по темата,но все още няма есднозначен отговор.
      BRAVA 1,4 12V
      Nissan Navara

      Коментар


        #4
        Хехех - еднозначен ще има, когато и тези тримата сложат газ Yellow_Flash_Colorz_PDT_04
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #5
          Голата истина
          Zaphod написа:
          Хехех - еднозначен ще има, когато и тези тримата сложат газ Yellow_Flash_Colorz_PDT_04
          FIAT Bravo 1.6 16V '97

          Коментар


            #6
            Crash73 написа:
            Какво мислите като цяло за газовата уредба, и как се отразява тя на работата на машината?
            Ами аз съм фен на газта. За мен предимствата са няколко. 1. Несъмнените финансови предимства. 2. Газта е много по-екологична от бензина. Аз по принцип съм убеден анти-еколог, но от газта определено има полза поне в големите градове, където повечето живеем.3. Газта допринася за по-дългия живот на двигателя - поради намаленото количество агресивни газове, подобреното смазване на буталата и високото октаново число.4. Парадоксално, но при спазване на елементарни експлоатационни правила е по-безопасна от бензина - не се натрупва на локви, разсейва се по-бързо, дори при запалване, гори факелно, без детонации и обратен огън, който при бензина може да детонира целият резервуар. Тръбопроводите са метални и не стареят и не се късат като гумените маркучи на бензина. Не съм чувал газ да се запали на изходящите колектори, докато за бензина е редовен случай. 5. Технически се реализира с по-елементарни устройства, което допълнително увеличава надежността на автомобила.Разбира се, това ми мнение се отнася за газова уредба, монтирана и експлоатирана поне отчасти грамотно. За съжаление пишман-майстори има колкото си щете.
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар


              #7
              За симулатора на дюзите - задължителен е , а този за ламбда сондата - ако компютъра само индикира грешки в ламбдата , но не променя работата си , значи надали има нужда , а ако трупа има 2 варианта - рязане паметта на компютъра през реле или ламбда симулатор.
              Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
              София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

              Коментар

              Working...
              X