Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Боядисване на джанти в домашни условия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Боядисване на джанти в домашни условия

    Колеги,преди време ми попаднаха 4 доста хубави 15-ки от Ланча, без удари или ръбове, ма със доста олющен лакЕстествено че и да ги продавам и да си го оставям за мен, видът и е все дразнещ, та попрочетох малко тук там по автофорумите и се хаванах за работа. Взех препарат за сваляне на боя Removal на Оргахим и го нанесох на доаста дебел пласт върху джантата /само лицевата страна/След 10 мин. резултата беше тозиНаложи се еда повтарям упражнението 3 пъти, като след всяко нанасяне и изчакване 15-20 мин остъргвах надигнатия лак със шпакла. Накрая след като махнете целия лак /боя/ измийте добре джантите с течаща вода и миещ препарат и НЕ ПИПАЙТЕ С ГОЛА РЪКА, работете с ръкавици препарата е силно корозивен!Резултата виждате на следващата снимка, както и спреят който ползвах за боядисване. Спрей за джанти на Cosmos.Следва търкане е водна шкурка първо 800 а после и 1000, а може и с по фина ако иската по гладка повърхност.Накрая оставяте да изсъхне и облепвате гумите /ако не сте ги сваляли, препоръчително е гумите да са свалени/ и пръскате със спреят 3 ръце, като след всяко пръскане оставяте добре да изсъхне пласта.Резултата...
    Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
    Uno 75 1.5i.e.8V 88`

    #2
    Това много полезно. Колко време отнема, предполагам цял ден!
    Fiat Bravo 1.8 GT

    Коментар


      #3
      Шапка свалям. Но искам да попитам до колко е трайно покритието. Или колкото да се продадат?

      Коментар


        #4
        Брой и мойта шапка долу!!! Нямам думи!п.п.Админите... преместете темата негде на лично място... т’ва много ценно!
        Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
        --- в сърцето завинаги... ---
        Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

        Коментар


          #5
          Съжалявам за излишния въпрос, видях отговора в "продавам"!

          Коментар


            #6
            Още една шапка :D Евала за ентусиазма, а резултатът е повече от добър.Изглеждат като нови!
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #7
              Всичко е много хубаво... Но трябва да завърши с полагане на безцветен лак за джанти, за да е лъскаво и здраво..най-вече.

              Коментар


                #8
                fiat brava написа:
                Всичко е много хубаво... Но трябва да завърши с полагане на безцветен лак за джанти, за да е лъскаво и здраво..най-вече.
                Така е /тва го пропуснах, верно че на мойте миналата година пръсках и лак/, утре ще има и лак На живо обаче се виждат някои дребни забележки, например повърхността при болтовете не е много гладка...
                Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                Коментар


                  #9
                  Бели кахъри са това колега
                  N.Y. State of Mind

                  Коментар


                    #10
                    спокойно можеш да отвориш магазин за шапки p.s. страхотно свършена работа и много добре изглеждат
                    фиатче Браво 2.0

                    Коментар


                      #11
                      Много добре е станало, но имам няколко въпросчета. Колко го взе препарата за сваляне на боя? Тънки ли ги правиш слоевете или по-дебели?
                      Grande Punto 1.4 Dynamic
                      Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark 16V

                      Коментар


                        #12
                        Препарата за сваляне на боя не е скъп. Ползвал съм такъв подобен, пак на някоя от русенските фирми преди 2 години. Със сигурност беше под 10 лева, но точна цена не мога да цитирам.!!!!! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПОЛЗВАЙТЕ РЪКАВИЦИ.Аз тогава уж така внимателно с голи ръце и..... Абе много пари и щипе и се заервчва кожата, въпреки се че си киснах ръката половин час на чешмата...

                        Коментар


                          #13
                          GrandePunto написа:
                          Много добре е станало, но имам няколко въпросчета. Колко го взе препарата за сваляне на боя? Тънки ли ги правиш слоевете или по-дебели?
                          Ми на него на капачката си пише 2.90

                          Коментар


                            #14
                            Препарата за премахване на боя е 2.90Шкурки за около 3-4 лв.Метална четка /много фина/ за дрелката 2 лв.Спрей за джанти - 6 лв.Един тиквеник да търка - без пари Спрей лак - не съм го купил още, днес ще видя BTW Част от идеите дойдоха от VW форума, за което съм благодарен на колегите
                            Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                            Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                            Коментар


                              #15
                              Uneek написа:
                              GrandePunto написа:
                              Много добре е станало, но имам няколко въпросчета. Колко го взе препарата за сваляне на боя? Тънки ли ги правиш слоевете или по-дебели?
                              Ми на него на капачката си пише 2.90
                              Верно, проспал съм го :D
                              Grande Punto 1.4 Dynamic
                              Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X