Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искаме да и купим Фиат-Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Искаме да и купим Фиат-Браво

    Здравейте,аз съм нов член на клуб Фиат.Харесвам тези коли.До сега съм имал -Лада,Рено-19,Мини купър/в чужбина/ но искам да имам Фиат Браво. В момента нямам кола.Може ли някой да ми каже компетентно мнение -ако има такава кола- хубавите и лошите и качества.Къде мога да разбера повече за двигателя и ходовата част.Не съм сноб и цвят,одрасквания и пр. не са от особено значение.Виж музиката трябва да е супер-колекционарам музика-4000 cd колекция но това ще е мое дело ако се сдобия с тази мечтана за мен кола.Казаха ми че двигатела 1,4-12V бил отличен,лесен за поддръжка и пр.Изобщо това била кола за ценители, разчупени пичове и бонвивани от "Белмондов"типБлагодаря. Доктор Боримир

    #2
    От 1 месец съм горд притежател на Брава(разликата е в броя на вратите)Частите и консумативите не са скъпи.Ходовата част е като на Типо и Темпра-носач 55лв, каре 92лвЗа двигатела 1,4-12V не мога да ти кажа нищо,аз съм турбодизелПовечето имат доста екстриНо при всички положения е добър избор
    Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

    Коментар


      #3
      Само не и този двигател.....нека това да ти е последния възможен избор за двигател не случйно е замене след 97 от 1.2 16в най добре ако искаш добра возия търси 1.8 или 1.6 първия е за предпочитане а разликата в разхода не е толкова голяма

      Коментар


        #4
        ...

        Коментар


          #5
          относно поддръжката неприятно е че за смяна на ангренажен ремък се изисква специализиран инструмент който само 3 сервиза имат, и всяки друг опит за намеса е аматьорство
          Това като го прочетох и ме притесни, наистина ли без този инструмент не става смяната. Къде са тези сервизи предполагам София и Пловдив. Някой да знае къде може да се сменя ангренажния ремък в района на В.Търново - Плевен - Габрово и най-добре ще е ако някой си го е сменял и е останал доволен.
          Fiat Brava 1.9 TD 100

          Коментар


            #6
            Мисля че във В.Търново до полицията, малко по-нагоре вляво съм виждал някакъв сервиз с надпис ФИАТ, дано да е оторизиран. Митко ти нали беше родом от Г.Оряховица, та се надявам да ти е достоверен спомена
            Fiat Brava 1.9 TD 100

            Коментар


              #7
              ...

              Коментар


                #8
                Колега hf hpe би ли ми казал какви ще са последствията ако ангренажния ремък не е сменен с този инструмент,...примерно по шумен мотор или...знам ли какво? Не знам каде е сменян моя ремък, а като я купих предишния собственик каза че е на 7 хил.км. но не го питах каде е сменян та се чудя какви ли ще са последствията???

                Коментар


                  #9
                  А това отнася ли се и за 1,9Д от 96г ?
                  ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

                  Коментар


                    #10
                    ...

                    Коментар


                      #11
                      само дизелите, турбодизелите и ЖТД-тата са с белези и не е нужен специализиран сервиз
                      Това вече е добре, мойта е ТД
                      Fiat Brava 1.9 TD 100

                      Коментар


                        #12
                        почнах малко да се плаша, този ремък си е много важна частзначи когато си купих колата (Bravo 1.60 16V) преди две години нямаше кой да питам за тези неща които сега научавам, веднага след покупката си смених свещи, масла филтри и ангренажния ремък, него ми го сменяха в един сервиз в който въобще не споменаха за необходимост от специален инструмент, не са и ползвали такъв (присъствах на смяната и не съм видял инструменти , механика си го нагласява по най бих казал интуитивен начин ), оттогава съм минал около 30 000 км и не съм имал проблеми с колата, въпросите са ми дали при малка разлика допусната в зацепването ще я усетя или както е в случая няма да разбера нищо ако просто само двигателя е с някакъв процент по-неефективен, направих проверка на свещите тези дни и на цвят са черни, на какво може да се дължи това?другия въпрос е след като вече е сложен без инструмент може ли в сервиз в който го имат да разберат дали е правилно сложен ремъка и да го коригират или инструмента се ползва при смяна за да няма промени между стар и нов ремък, ако могат да разберат дали е наред бих отишъл на проверка.
                        FIAT Stilo 1.4 16V
                        FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

                        Коментар


                          #13
                          харесал съм едно Браво 1.6 16V 1997 г., добро е, и е с газова уредба от италия обаче инжекциона е запушен от карането на газ и на бензин работи на 2-3 цилиндъра, скъпо ли е за оправяне това, колко горе долу би излязло и къде?P.S.чувал се че се прави с добавка или с лазер...
                          ex Fiat Bravo GT

                          Коментар


                            #14
                            Значи ако са запушени дюзите .се свалят и се чистат на ултра звук.

                            Коментар


                              #15
                              къде и за колко пари?
                              ex Fiat Bravo GT

                              Коментар

                              Working...
                              X