Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не мога да отворя задната врата. [Темпра]

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не мога да отворя задната врата. [Темпра]

    Проблема е такъв: Бравата блокира и неще да се отвори нито от вътре нито от вън, когато заключвам колата бутончето не се движи, а се чува, че бравата работи. Най-вероятно някой зъб е здал багажа и сега няма как да отворя вратата за да сваля бравата и да да сложа друга или да я отремонтирам.Ако някой може да даде идея как да отворя вратата (ако има някъкъв трик) ще му бъда много благодарен.

    #2
    Значи ако правилно съм разбрал ти е блокирала в заключено положение? На мен ми се случи подобно нещо, само че не искаше да се заключи, даже и на ръка Опитах няколко пъти отключване/заключване като същевременно помагах на бутончето с ръка и накрая се отблокира. Естествено последва смяна на бравата.
    FIAT Tipo 1,4mi - EX
    Alfa Romeo 146ti - EX
    Alfa Romeo 156 2,4JTD

    Коментар


      #3
      Тонов, незнам в какво положение (закл. / откл.) знам, че не се отваря Митко, маи така е станало... затова искам съвет как мога да я отворя.

      Коментар


        #4
        ...............

        Коментар


          #5
          1115, какъв патрон???Митко, кората съм я свалил (това пропуснах да го кажа). Когато откл./закл. се чува, че бравата работи. А бравата е от тези с оригиналното центално т.е. електрическа. Инче корпуса си е пластмасов, но е на много шибано място и не ми го побира акъла как ще стигна до бравата. Маи ще се налага да "обезкостя" вратата и да изкъртя пластмасата и така да отворя. Все още обаче чакам някоя друга идея, преди да предприема действия.

          Коментар


            #6
            Преди около месец така ми се заключи задна лява врата само че на Мерцедеса ми.Какво ли премислях и бях стигнал до заключението да режа вътре кората на вратата.Тогава се реших и отидох на ключар и той ми я отвори за две минути.Просто свали гумената лента да го кажем по която се плъзга надоло стъклото и тогава се отвори прорез около половин см. между ламарината на вратата и самото стъкло и с една спица от колело единия край на която е подгънал около 1 см. на 90 градуса и точно тоя край го провря в това разтояние и закачи езика на бравата и я отвори.Дано ме разбереш какво исках да ти обясня но най добре отиди до ключар.Верно това не е брава с ключалка но те най добре знаят какво да направят.
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #7
              Коцев, мерси за съвета. Аз стигнах до езика обаче не помръдва, което ми говори само едно, че най-вероятно езика е останал в положение заключено. И все пак ще поразпитам за свестни ключари във Варна и ще отида при някой.

              Коментар


                #8
                Re: Не мога да отворя задната врата. [Темпра]

                .................

                Коментар


                  #9
                  Бих ти предложил да свалиш кората и на другата задна врата и хубаво да видиш какво се задейства като се заключва и отключва и по нея да добиеш представа какво би могъл там да дръпнеш или натиснеш та да се отвори. заключенат .Даже можеш като отвориш здравата врата и да свалиш ключалката да я видиш хубаво какво представлява и по нея да отвориш другата.Желая ти успех. :D
                  Фиат Панда 1.2 2006година
                  Синджира си идва ,а козата я няма...

                  Коментар


                    #10
                    коцев написа:
                    Бих ти предложил да свалиш кората и на другата задна врата и хубаво да видиш какво се задейства като се заключва и отключва и по нея да добиеш представа какво би могъл там да дръпнеш или натиснеш та да се отвори. заключенат .Даже можеш като отвориш здравата врата и да свалиш ключалката да я видиш хубаво какво представлява и по нея да отвориш другата.Желая ти успех. :D
                    И моето мнение е същото ... и колкто да ти го обясняваме ... най добре е да го видиш .... намери един темпър и виж как изглежда отвътре ....А между другото най добра ми се вижда идеята с ключар ... !!!!
                    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                    Коментар


                      #11
                      коцев написа:
                      Бих ти предложил да свалиш кората и на другата задна врата и хубаво да видиш какво се задейства като се заключва и отключва и по нея да добиеш представа какво би могъл там да дръпнеш или натиснеш та да се отвори. заключенат .Даже можеш като отвориш здравата врата и да свалиш ключалката да я видиш хубаво какво представлява и по нея да отвориш другата.Желая ти успех. :D
                      Съвета е добър .... намери един темпър и го помоли да я видиш .... но най-добре ми се струва - ключаря да се намеси ..........
                      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                      Коментар

                      Working...
                      X