Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От 01.04.07г. затвярят прохода на републиката Хаинбоаз

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От 01.04.07г. затвярят прохода на републиката Хаинбоаз

    Проходът на републиката се затваря за движение от 1 април до средата на ноември т.г. Автомобилният трафик се спира, защото започва ремонт на пътния участък от Килифарево до Предела.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Здравейте !От утре (02.05.2007), с почти месец закъснение, затварят Прохода на Републикта, поне според СБА - до 15.11.2007.Въпросът ми е: някой минавал ли е през ВЪРБИШКИ проход скоро ? В какво състояние е пътната настилка ?Според колегата doofiat (Сря Апр 04, 2007 2:52 pm, http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=15683):"... Единственият затворен път в държавата е Върбишкият проход...."Това актуално ли е ? Благодаря предватително Поздрави, Б.Борисов
    Fiat Tipo 1.6 AGT

    Коментар


      #3
      BBorisoff написа:
      Здравейте !От утре (02.05.2007), с почти месец закъснение, затварят Прохода на Републикта, поне според СБА - до 15.11.2007.Въпросът ми е: някой минавал ли е през ВЪРБИШКИ проход скоро ? В какво състояние е пътната настилка ?Според колегата doofiat (Сря Апр 04, 2007 2:52 pm, http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=15683):"... Единственият затворен път в държавата е Върбишкият проход...."Това актуално ли е ? Благодаря предватително Поздрави, Б.Борисов
      Виж тези два сайта, инфото е малко старо: http://news.bulgarianpost.com/story-read-11531.php и http://www.autoplanet1.com/index.php...sk=view&id=232Колкото до настилката от Шумен до В. Преслав е горе-долу добре, но от там нататък до Върбица е мноооого зле! По нататък от Върбица не съм ходил! На места има кратки участъци с по-нов асфалт! Това е от средата на септември месец, от тогава не съм минавал!!!
      Space Star 1.9 DID

      Коментар


        #4
        Roko написа:
        Виж тези два сайта, инфото е малко старо: http://news.bulgarianpost.com/story-read-11531.php и http://www.autoplanet1.com/index.php...sk=view&id=232Колкото до настилката от Шумен до В. Преслав е горе-долу добре, но от там нататък до Върбица е мноооого зле! По нататък от Върбица не съм ходил! На места има кратки участъци с по-нов асфалт! Това е от средата на септември месец, от тогава не съм минавал!!!
        Много благодаря на колега Roko за информацията След всичко, което прочетох - явно ще използвам маршрута през Варна за Бургас. След като се върна "ще рапортувам" за състоянието на пътя.Поздрави, Б. Борисов
        Fiat Tipo 1.6 AGT

        Коментар


          #5
          BBorisoff написа:
          Здравейте !От утре (02.05.2007), с почти месец закъснение, затварят Прохода на Републикта, поне според СБА - до 15.11.2007.Въпросът ми е: някой минавал ли е през ВЪРБИШКИ проход скоро ? В какво състояние е пътната настилка ?Според колегата doofiat (Сря Апр 04, 2007 2:52 pm, http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=15683):"... Единственият затворен път в държавата е Върбишкият проход...."Това актуално ли е ? Благодаря предватително Поздрави, Б.Борисов
          Официално вече е затворен и по прохода Шипка мирише вече на опечено феродо.Пред очите ми товарен автомобил с 300 мъки спря за да не направи беля и запали спирачките на предните колела.Скача и веднага гаси с каквото намери.Един съвет за тези които пътуват през този проход.Пътувайте късно вечер или рано сутрин,винаги карайте близо до мантилнелата и колкото може оставяйте свободен пътя тия не познават участъка и карат като мотокаристи.Едно допълнение когато забележите 2-3 товарни автомобила да знаете,че се движат в пакет на дистанция до 2-3 метра един от друг ине дават никой да им сече пътя или ги разделя.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Здравейте !Ето и обещаната информация:Моят маршрут: Свищов-Бяла-Попово-Търговище-Шумен-Варна-БургасВпечатления: Бяла-Попово - 25 км с лоша настилка, липсва маркировка.Попово - ремомонт на главния път, знаци ме "изхвърлиха" от ремонтиранта отсечка, не се изненадвайте - знаци, които да Ви върнат на вярното място - нема. Питате, ако не познавате града. Търговище - нов пътен възел, кръгово движение, нова настилка, маркировка - но само тук, входа и изхода на града - традиционно лоша настилка. Преди и около Шумен - подновена настилка. Следва Магистралата. Новият момент тук е бензиностанция ОМВ на самата магистрала (от двете страни). Други промени - не забелязах спрямо миналата година - на много места - кърпежи, отделни участъци са добри. След Варна - малко след като слезете от магистралата - следва табела: 22.5 км участък в ремонт. Работи се активно, много хора и техника. Ремонтира се едното платно, движението - пренасовено в другото платно. Предполагам, че до 01.06 ще приключат ремонитте. Бургаска област - почти идеално състояние.На връщане предпочетох маршрут през Разград и Русе - определено по-добрия избор Участъците със забележки: 3 км преди да се влезе и 13 км на изхода на разградска област. Преди Русе - има завършени доста кърпежи, но има и все още изрязани, но незапълнени участъци. Карайте по-внимателно, в повечето случай могат да се заобиколят. След Шумен - почти не ми се е налагало да изпреварвам - за моя изненада - спокойно движение.Е, това е Дано съм бил полезен. След 10 дни - ще проверя как се "движат" ремонтите и ще пиша отново.Поздрави, Б.Борисов
            Fiat Tipo 1.6 AGT

            Коментар


              #7
              Алтернатива на Хаинбоаз/Шипка-сега...

              Бургас-Петолъчката-Котел-Омуртаг-В.Търново/Г.Оряховица-07-09/05/2007г.Поради затварянето на Хаинбоаз-за влизане в Сев.България минах по отсечката-Петолъчката-Котел-Омуртаг-като цяло пътя е ремонтиран,с нов асфалт, има малко кръпки в Котел, но в момента там се полага нов асфалт,през Омуртаг не се минава директно-пътя минава покрай него,/в града е много разбито/,след вкл.на главния път Варна-София-участък с кръпки и неравности/кара се по-бавно,но няма дупки/дължина около-10-20 км.След това до В.Търново -без проблеми...целия участък не е натоварен с тирове,тежки камиони и рейсове,както пътя Бургас-София, пътува се сравнително спокойно...Добра алтернатива на Хаинбоаз,за Шипка да не говорим...няма поредици от остри завои и стръмни изкачвания и спускания.
              Ex. Grande Punto Driver

              Коментар


                #8
                BBorisoff написа:
                Здравейте !Ето и обещаната информация:Моят маршрут: Свищов-Бяла-Попово-Търговище-Шумен-Варна-БургасВпечатления: Бяла-Попово - 25 км с лоша настилка, липсва маркировка.Попово - ремомонт на главния път, знаци ме "изхвърлиха" от ремонтиранта отсечка, не се изненадвайте - знаци, които да Ви върнат на вярното място - нема. Питате, ако не познавате града. Търговище - нов пътен възел, кръгово движение, нова настилка, маркировка - но само тук, входа и изхода на града - традиционно лоша настилка. Преди и около Шумен - подновена настилка. Следва Магистралата. Новият момент тук е бензиностанция ОМВ на самата магистрала (от двете страни). Други промени - не забелязах спрямо миналата година - на много места - кърпежи, отделни участъци са добри. След Варна - малко след като слезете от магистралата - следва табела: 22.5 км участък в ремонт. Работи се активно, много хора и техника. Ремонтира се едното платно, движението - пренасовено в другото платно. Предполагам, че до 01.06 ще приключат ремонитте. Бургаска област - почти идеално състояние.На връщане предпочетох маршрут през Разград и Русе - определено по-добрия избор Участъците със забележки: 3 км преди да се влезе и 13 км на изхода на разградска област. Преди Русе - има завършени доста кърпежи, но има и все още изрязани, но незапълнени участъци. Карайте по-внимателно, в повечето случай могат да се заобиколят. След Шумен - почти не ми се е налагало да изпреварвам - за моя изненада - спокойно движение.Е, това е Дано съм бил полезен. След 10 дни - ще проверя как се "движат" ремонтите и ще пиша отново.Поздрави, Б.Борисов
                Колега разгледа ли Шумен или само мина от тук?ПП: От Шумен за Бургас може да се мине пррз Ришки проход или през Шумен - Ивански - Янково - Партизани - Аспарухово - Добромир - Дъскотна - Айтос - Бургас! Но това е разбира се ако нямаш работа във Варна! Вторият е по-кратък и може да се разгледат Чудните скали при яз. Цонево!
                Space Star 1.9 DID

                Коментар


                  #9
                  Re: Алтернатива на Хаинбоаз/Шипка-сега...

                  Здравейте !
                  vesko.t написа:
                  Бургас-Петолъчката-Котел-Омуртаг-В.Търново/Г.Оряховица-07-09/05/2007г.... пътува се сравнително спокойно ...
                  Веско, след като си минавал скоро през Котленския проход - кажи моля те - верно ли е, че прохода е много тесен и се налага намаляване на скоростта при разминаване с насрещнодвижещите се ?Аз също заглеждах този маршрут, но ме посъветваха да мина през Варна. Така и направих, но след седмица - ще трябва да пътувам до Бургас отново ...
                  Roko написа:
                  Колега разгледа ли Шумен или само мина от тук? ПП: От Шумен за Бургас може да се мине пррз Ришки проход или през Шумен - Ивански - Янково - Партизани - Аспарухово - Добромир - Дъскотна - Айтос - Бургас! Но това е разбира се ако нямаш работа във Варна! Вторият е по-кратък и може да се разгледат Чудните скали при яз. Цонево!
                  Колега Роко, са съжаление минах само около Шумен. За един ден трябваше да мина по маршрута Св-Варна-Бургас и обратно и нямах никакво време за забавления и разходки, а само почивки по бензиностанциите.И тъй както сме заговорили по темата - благодаря за предложения маршрут, но би ли споделил какво е състоянието на пътя ? Дупки, ремонти, натовареност ? До колкото помня - миналата година даваха репортажи по националната телевия за отчайващото състояние на Ришки проход. Помня, че журналиста постави лопата в една от дупките и маталната част се скри от камерата. Дали това вече е минало ? Ремонтиран ли е прохода ?Поздрави, Б. Борисов
                  Fiat Tipo 1.6 AGT

                  Коментар


                    #10
                    Re: Алтернатива на Хаинбоаз/Шипка-сега...

                    BBorisoff написа:
                    Здравейте !
                    vesko.t написа:
                    Бургас-Петолъчката-Котел-Омуртаг-В.Търново/Г.Оряховица-07-09/05/2007г.... пътува се сравнително спокойно ...
                    Веско, след като си минавал скоро през Котленския проход - кажи моля те - верно ли е, че прохода е много тесен и се налага намаляване на скоростта при разминаване с насрещнодвижещите се ?Аз също заглеждах този маршрут, но ме посъветваха да мина през Варна. Така и направих, но след седмица - ще трябва да пътувам до Бургас отново ...
                    Roko написа:
                    Колега разгледа ли Шумен или само мина от тук? ПП: От Шумен за Бургас може да се мине пррз Ришки проход или през Шумен - Ивански - Янково - Партизани - Аспарухово - Добромир - Дъскотна - Айтос - Бургас! Но това е разбира се ако нямаш работа във Варна! Вторият е по-кратък и може да се разгледат Чудните скали при яз. Цонево!
                    Колега Роко, са съжаление минах само около Шумен. За един ден трябваше да мина по маршрута Св-Варна-Бургас и обратно и нямах никакво време за забавления и разходки, а само почивки по бензиностанциите.И тъй както сме заговорили по темата - благодаря за предложения маршрут, но би ли споделил какво е състоянието на пътя ? Дупки, ремонти, натовареност ? До колкото помня - миналата година даваха репортажи по националната телевия за отчайващото състояние на Ришки проход. Помня, че журналиста постави лопата в една от дупките и маталната част се скри от камерата. Дали това вече е минало ? Ремонтиран ли е прохода ?Поздрави, Б. Борисов
                    Аз вчера минах през прохода Котел - Омуртаг.... Нямам думи. Просто пътя е перфектен и се пътува много спокойно, макар, че има малко ремонтни дейности след Котел. Пътя е достатъчно широк. Ришки проход не го препоръчвам и на най-смъртния си враг. За една година ремонта е стигнал до никъде.
                    Настоящата - Ford Focus ST
                    Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                    Франкенщайн - R.I.P.
                    Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                    Коментар


                      #11
                      Re: Алтернатива на Хаинбоаз/Шипка-сега...

                      Веско, след като си минавал скоро през Котленския проход - кажи моля те - верно ли е, че прохода е много тесен и се налага намаляване на скоростта при разминаване с насрещнодвижещите се ?
                      Той колегата Korun вече ти е отговорил,аз също потвърждавам-нямаш проблеми,съвсем нормален е пътя-няма такива неща като намаляне скоростта/изчакване за разминаване-нещо повече-подържа се съвсем прилична скорост...
                      Ex. Grande Punto Driver

                      Коментар


                        #12
                        Колеги, много благодаря за бързата реакция и полезната информация !На всички пожелавам лек и безавариен път Поздрави, Б. Борисов
                        Fiat Tipo 1.6 AGT

                        Коментар


                          #13
                          Малко се забавих с отгвора, но ето малко информация!Ришкият проход бил ужасен! От колега дочух, че бил направен, но на него неможе да му се вярва!Вторият път, през селата, е с добра настилка, само на един малък участък между двете общини е лош! Иначе пътя не е е натоварен! Но пък и скоростта не е много висока, най-много 70 км/ч!Пътят излиза на голямо кръстовище в Айтос! От година може би и повече, там има светофар! Преди кръстовището беше много опасно, вярвам че сега е по-добре!Надявам се инфото да е полезно! Приятно пътуване! И ще чакам да споделиш инфо след следващото пътуване.
                          Space Star 1.9 DID

                          Коментар


                            #14
                            Re: Алтернатива на Хаинбоаз/Шипка-сега...

                            vesko.t написа:
                            ........нещо повече-подържа се съвсем прилична скорост...
                            Даже, бих казал, неприлична... Точно коментирахме с колегата me_to_u, че тоя път си е за спортно окачване и "селски" изпълнения
                            Настоящата - Ford Focus ST
                            Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                            Франкенщайн - R.I.P.
                            Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                            Коментар

                            Working...
                            X