Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Автопоход из централни Родопи...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Автопоход из централни Родопи...

    ....миналата събота и неделя си направихме един доста сериозен автопоход с жена ми......тръгнахме в петък сутринта и се върнахме в неделя, по точно в понеделник някъде към 3 сутринта.... .....Посетихме уникални места, от които поствам снимки, с което се надявам да ви дам добри идеи за прекарване на съботно-неделното свободно време...Започвам с Девин - от Варна директно пристигнахме в Девин.....почти никакви впечатления от там, тъй като буквално легнахме и умряхме, уморени от път, а останалите дни се прибирахме вечерта, колкото да преспим......тук важното, което трябва да спомена, е че преспахме в къща за гости Ани......това беше най-разумният и допустим от към стойност на нощувка вариант - 15 лева на човек, т.е. за две нощувки за двама ни излезе точно 60 лева, в които беше включено и храна, която упорито ни се отказваше да заплатим......там ядох най-хубавите мекици, които съм хапвал в живота си..........ако някой се интересува от координатите на къщата, нека прати едно ЛС, за да не излезе реклама във форума.....Първата дестинация бе Триград....мястото е широко дискутирано тук.....почти няма какво да се каже, просто трябва да се посети.......задължителни са двете пещери - "Дяволското гърло" и "Ягодинската пещера"Пещера "Дяволското гърло" и триградско ждрело..."!Триград"!"Ягодинската пещера..."!...посетихме и Батак....смразяващо кръвта място...особенно църквата, тръпки ни побиваха, когато гледахме следите от огъня по прозорците, дупките от куршумите, рова, който са направили майките, търсещи вода за децата си, костите......изклали са ги като пилци.........тъжна история"Батак..."!........следва култовият момент от разходката....село Широка Лъка...уникално място......там усетих истинският дух на Родопа планина, от там е и снимката на добичето, с което ви бях поздравил преди няколко дни.......безумна красота...обещахме си там да бъде следващото място, на което ще нощуваме...:"село Широка лъка..."!.....посетихме и Чудните мостове.....останахме разочаровани от шантавата хижарка, която ни поиска 2 лева туристическа такса за разглеждане на местноста....на учудените ни физиономии реагира с показване на нам колко си табели, заповедта за разпореждане от Министерство на горите....накрая ни даде и касови бележки..........имайте си го впредвид, ако посещавате това място.......за сметка на това обаче, получих друга интересна и апетитна информация......може да се поръча закоилване и опичане на агне...цялото удоволствие струва 80 лева с клането, печенето, самото добиче.....абе всичко, което е необходимо за да седнат една сурия добри приятели на полянката, и както каза Киро в поздрава от старата тема-поздрав....."...Режи мЕсо, пЕчи месо, Апи месо, пИй вино и те така додека не посинееш и не прозинеш! ...""Чудните мостове......."!......това е за днес, има още 200 снимки от други места, но тях ще допълня утре, тъй като още не съм ги качил....Поздрави на всички и успех....

    #2
    Привет

    Много добра информация получих от постинга ти. Имам намерението, но не само намерението, а ще го направя задължително точно това, което и ти си направил. Смятам да е около 10 - 15 юни. Просто в БГ ще се прибера първата седмица на юни и до няколко дни след това тръгвам. Имам следната молба, моля те напиши ми всичко онова което прецениш, че е важно да знам предварително за този автопоход. Напиши ми и каде е хубаво да се приспи, контакти, неща кото задължително трябва де се видят и т.н. Аз при вазможност ще почерпя по бира. В момента живея в Шумен, но навремето жевеех във Варна и сега често посещавам сестрите си, които са там, така че е не е само обещание. Ако искаш пиши ми на е-maila: wpw@abv.bgБлагодаря предварително и всичко добро.Великов
    Помагай, за да ти помогнат и на теб!!!

    Коментар


      #3
      Re: Привет

      Маршрута и местата, които сте посетили са страхотни! За себе си мога да кажа, че Триград и Триградското ждрело са ми любими местенца от доста години. При всяка възможност съм там и не само като автопоход
      Bravo 1.6/16V ... и на газ

      Коментар


        #4
        Ей, точно на там мислим да ходим след месец някъде. Нещо като сватбено пътешествие сме замислили Значи в Девин сме в къща за гости АниОпаааааа, как съвпаднаха датитее. Не видях, че става въпрос за миналата годинаКато разгледах снимките и се ориентирах, някой хора нямат корем По-нататък видях едно червено нещо дет мяза на кола.....
        Типо 1.4i.e. ex again Alfa Romeo 156 2.0 The Precious!!!!!! ex
        Fiat Punto MK2- 1,9 JTD - the city car. ex
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDm ex
        Lancia Musa 1.4 16V Aut ex; JEEP Grand Cherokee 2.7 CRD ex;
        BMW X3 3.0D Aut

        Коментар


          #5
          Тази тема има принос към решението ни да почиваме в Родопите.Ще отседнем в любимото ми хотелче в Смолян (в което отсядам винаги като ходя там) и от там всеки ден ще обикаляме района.Като се върнем - снимки.

          Коментар

          Working...
          X