Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ходене до Солун - кажете нещо по въпроса

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ходене до Солун - кажете нещо по въпроса

    Колеги, мислиме другата седмица да отскочим до Солун. Някой може ли да сподели идеи - за хотели, за резервации, къде си струва... Колко е пътя?Някой знае ли нещо за тия медицински застраховки или някакви картончета които трябвало да се вземат от НЗОК...?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    #2
    Re: Ходене до Солун - кажете нещо по въпроса

    zgabrovski написа:
    Колеги, мислиме другата седмица да отскочим до Солун. Някой може ли да сподели идеи - за хотели, за резервации, къде си струва... Колко е пътя?Някой знае ли нещо за тия медицински застраховки или някакви картончета които трябвало да се вземат от НЗОК...?
    Аз си направих здравна застраховка на самата граница, 2,80 лв. за 3 дни (5000 евро медицински разходи)Ние си изкарахме много добре с Алфите. Пътя е хубав, на границата само подаваш паспортите и зелената карта, без да слизаш от колата. Пътя е около 300 км в едната посока, Алфата ми даде среден разход 5,68 на отиване, 6,25 общо за целия път, щото имаше доста градско в Солун. Абе с нафтова кола е около 10 лева/100 км. Най-парадоксалното е, че на някои места в Гърция горивата са по-евтини, особено нафтата може да се намери на цени под тези в БГ.Ние спахме в Мелник, доста по-евтино (40 лева на двойна стая с всички екстри), от Мелник до Солун се стига за около час и половина.Ето малко снимчициhttp://pinko.alfaromeo-bg.com/Alfa%20Salonica/
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

    Коментар


      #3
      Ванка мерси за информацията...а магистралите платени ли са?
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        zgabrovski написа:
        Ванка мерси за информацията...а магистралите платени ли са?
        В северна Гърция май още няма платени магистрали. Поне до Солун, Драма, Ксанти и Кавала никъде няма платени отсечки. Със сигурност се плаща на магистралата от Солун до Атина, миналата година карах по нея, за други не знам (и май няма). Естествено винаги има и паралелни, неплатени маршрути (задължително е), които даже са за предпочитане, защото пътя е много по-красив, с завойчета, и обикновенно се вие покрай морето и има много красиви гледки. Например пътя Солун-Кавала може да се мине и по магистрала (неплатена), и по стария път. Аз предпочитам стария път покрай морето, магистралата минава навътре в сушата и е качена на едни естакади, нищо не виждаш освен мантинели и асфалт.Препоръчвам и маршрута София-Гоце Делчев-Драма-Кавала-Тасос - около 330 км в едната посока, минава се през новия граничен пункт Илинден. Ферибота до Тасос от Керамоти е 11 евро на кола и 1 евро на човек в едната посока. Тоя остров ми е любим. Миналата година ходих до там 5 пъти, даже Новата година посрещнах там. Кавала също е много красив град, лично на мен доста повече ми харесва от Солун.Ето малко снимки от Тасосhttp://smg.photobucket.com/albums/v1...IvanM/Thassos/
        Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

        Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

        ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

        Коментар


          #5
          Re: Ходене до Солун - кажете нещо по въпроса

          zgabrovski написа:
          Колеги, мислиме другата седмица да отскочим до Солун. Някой може ли да сподели идеи - за хотели, за резервации, къде си струва... Колко е пътя?Някой знае ли нещо за тия медицински застраховки или някакви картончета които трябвало да се вземат от НЗОК...?
          Първо, ЧЕСТИТО за новия-стар-чист форумКолега, пътят до Солун от София вече е екстра след като пуснаха отсечката от Перник до ДиканитеВ Гърция гледай да спазваш ограниченията, че като те спрат почват да говорят за "Панахидас", което значи свалят номерата и следват яки глоби и разправииГърците са Малакас общо взето, но иначе е много красиво и подредено.Поздрави!М.К.
          Driving Marea Weekend 1.8 16 V on LPG

          Коментар


            #6
            и всичко това можеше да остане България.... язък!Аз съм си намислил друг маршрут за това лято - Ямбол - Свиленград - Александруполи - Кавала - Солун - Метеора - Серес - Гевгелия - Битола - Прилеп - Охрид - Скопие - Кюстендил (на гости на Киро - да слага масите!) - София - Пловдив - Ямбол.Само мисля да не е с Темпрата, а с нещо малко по-голямо...

            Коментар


              #7
              Нещо като капа май?Мерси колеги за инфото, другата седмица живот и здраве бравата ще види малко километри.
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                Re: Ходене до Солун - кажете нещо по въпроса

                pinko написа:
                zgabrovski написа:
                Колеги, мислиме другата седмица да отскочим до Солун. Някой може ли да сподели идеи - за хотели, за резервации, къде си струва... Колко е пътя?Някой знае ли нещо за тия медицински застраховки или някакви картончета които трябвало да се вземат от НЗОК...?
                Аз си направих здравна застраховка на самата граница...
                Не че е кой знае колко скъпа, но няма смисъл. Извади си документ (европейска здравно-осигурителна карта) от НЗОК, ние сме в ЕС, а ти най - вероятно си здравноосигурено лице, мисля, че става за един месец, но може да има и бърза поръчка. Здравната ти осигуровка важи във всички страни-членки. Няма смисъл да се застраховаш, при положение, че можеш да използваш безплатна медицинска помощ (дано не се налага). Аз съм бил в Гърция преди 4 год. - наистина е приказно. Пожелавам ти приятно прекарване там и безаварийно пътуване.
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #9
                  и на мен ми предстои пътоване с кола до Солун. питанката ми е дали схте имам проблем, че карам с акт? дали техните куки са светнати че требва да имаме и талони към книжките?
                  "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                  (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                  Коментар


                    #10
                    Чакам да се стабилизира времето още малко и мисля и аз да отскоча до Гърция. Лятото викам да се метна на Тасос та ще ида да проуча маршрута тези дни ... поне до Кавала ...А в Солун е много хубаво. Ходил съм 2 пъти там, но с автобус ...

                    Коментар


                      #11
                      Аз мисля другата седмица да съм там...
                      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                      http://forum.fiat-bg.org

                      Коментар


                        #12
                        И ние миналата година ходихме на екскурзия с автобус до Паралия Катерини /на 70 км южно от Солун/ и края на месец май открихме плажния сезон /водата в Бяло море беше като чай :D /. Чудесен курорт - сравнявам го с нашия "Златни пясъци" - и се колебаем дали тази година лятната ни почивка да не е там - вече пътуването ще е с Фиатката.Посетихме и скалните манастири Метеора - Осмото чудо на света - непременно трябва да се види! Имахме и един ден за разглеждане на Солун - чудесен град.
                        BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                        Среден разход на газ

                        Коментар


                          #13
                          Хехеее.....имам две предложения........първо - дали колегата "pinko" ще има нещо против въпросните снимки и разясненията да се поместят и във глава "Автотуризъм"......и второ - дали пък ще бъде невъзможно да се организираме и лятото да си направим един т.нар. автопоход до тези места......ето например ние можем да вземем двама човека на задната седалка, сигурен съм че и други ще го направят.....ще си изкараме весело, както винаги сме го правили и сме го доказвали.....

                          Коментар


                            #14
                            С риск да заблудя zgabrovski но съм на 90% сигурен, че отпадна задължителното да правиш медицинска застраховка в преди да тръгнеш да патуваш извън България в страните от EU..както така и зелените карти отпаднаха..майка ми работи в Регионална Здравна Осигурителна Каса-Велико Търново бих я попитал ако те интересува ..но все пак ще си по-сигурен ако си направиш застраховка, но моето мнение да си я направиш в някоя частна компания примерно Alianz в цял свят е известна и няма да ти се зъбят и да те питат ако си направил при неизвестна за гърците застрахователна компания.. Поздрави, Боби

                            Коментар


                              #15
                              абе, а за талона какво викате - нема проблеми. а?
                              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                              Коментар

                              Working...
                              X