Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

изчезна ми индикациата за ръчната...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    изчезна ми индикациата за ръчната...

    Сменях си спирачните апарати(предните), накладки и дискове. и с изненада установих, че след това не ми работеше индикациата за вдикната ръчна спирачкта, както и индикациаята за нивото на спирачната течност (тества се с натискане гумен бутон на капачката на казанчето за спирачна течност). каква може да е причината? п.п. само да отбележа, че казанчето ми е доста препълнено - едва ли има връзка, но все пак...
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    #2
    спирачки

    мисля че едното няма нищ общо с другото ключа за ръчната е под лоста на ръчната провери него а за казанчето може и да не си обезвъздушил добре като си натискал клапанчето или или някой предпазител да не прави контакт а върза ли кабела от накладките
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      всичко е обезвъздушено, и датчика е свързан, но това едва ли има връзка с изчезването на индикацията...
      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

      Коментар


        #4
        Може да е случайно съвпадение на изгоряла крушка с работата която си вършил.
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          Re: изчезна ми индикациата за ръчната...

          charlie написа:
          ...тества се с натискане гумен бутон на капачката на казанчето за спирачна течност...
          А къде се намира това казанче? Много пъти съм го търсил и все не го виждам. Нямам АБС.
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар


            #6
            Re: спирачки

            kluchar написа:
            мисля че едното няма нищ общо с другото ключа за ръчната е под лоста на ръчната провери него а за казанчето може и да не си обезвъздушил добре като си натискал клапанчето или или някой предпазител да не прави контакт а върза ли кабела от накладките
            Едното има много общо с другото защото са на една крушка.Колегата zgabrovski е прав за изгоряла крушка.Индикацията за износени накладки е вързана на предно ляво колело и е с друг символ на таблото.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Re: изчезна ми индикациата за ръчната...

              msotiroff написа:
              charlie написа:
              ...тества се с натискане гумен бутон на капачката на казанчето за спирачна течност...
              А къде се намира това казанче? Много пъти съм го търсил и все не го виждам. Нямам АБС.
              Щом нямаш АБС го тъси по дълбоко аз съм го виждал на въпросния автомобил.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Re: изчезна ми индикациата за ръчната...

                Надявам се колегата Чарли да е решил проблема с лампата вече. Аз пък ще използвам темата му, за да реша моя... :D
                Tornado написа:
                Щом нямаш АБС го тъси по дълбоко аз съм го виждал на въпросния автомобил.
                Мда, по - дълбоко е. Не съм го видял, защото е точно под изпарителя на АГУ-то, НО... тестът ми нещо беше неуспешен. Натискам, натискам (на контакт, на запален ДВГ, всячески) гумения бутон, нищо по таблото не светка... Дали може да е развален някой датчик или... Каква може да е причината ????
                M-Benz E 250 TD 150hp
                M-Benz 200d 75 hp
                Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                Коментар


                  #9
                  Re: изчезна ми индикациата за ръчната...

                  msotiroff написа:
                  Мда, по - дълбоко е. Не съм го видял, защото е точно под изпарителя на АГУ-то, НО... тестът ми нещо беше неуспешен. Натискам, натискам (на контакт, на запален ДВГ, всячески) гумения бутон, нищо по таблото не светка... Дали може да е развален някой датчик или... Каква може да е причината ????
                  Нали извършваш "операцията" на контакт? Аз имах същият проблем. Реших го, като разглобих машинката в капачката, почистих контактите и проработи!
                  Frontera Sport, X20SE март 1998

                  Коментар


                    #10
                    Re: изчезна ми индикациата за ръчната...

                    Vladim написа:
                    msotiroff написа:
                    Мда, по - дълбоко е. Не съм го видял, защото е точно под изпарителя на АГУ-то, НО... тестът ми нещо беше неуспешен. Натискам, натискам (на контакт, на запален ДВГ, всячески) гумения бутон, нищо по таблото не светка... Дали може да е развален някой датчик или... Каква може да е причината ????
                    Нали извършваш "операцията" на контакт? Аз имах същият проблем. Реших го, като разглобих машинката в капачката, почистих контактите и проработи!
                    Всячески пробвах (включително на контакт). Не ще и не ще. Утре ще чистя машинката. С какво се чисти, някакъв специален препарат
                    M-Benz E 250 TD 150hp
                    M-Benz 200d 75 hp
                    Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                    Коментар


                      #11
                      Re: изчезна ми индикациата за ръчната...

                      msotiroff написа:
                      Всячески пробвах (включително на контакт). Не ще и не ще. Утре ще чистя машинката. С какво се чисти, някакъв специален препарат
                      Спирт и финна шкурка (водна ако имаш).
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Мерси. Утре ще чистя, ще повторя операцията и ще споделя.
                        M-Benz E 250 TD 150hp
                        M-Benz 200d 75 hp
                        Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                        Коментар


                          #13
                          Спирт и финна шкурка (водна ако имаш).
                          Това му е майката Аз имах същият проблем - като натисна гумения бутон не светваше нищо.Свалих капачката и откачих кабела - той е на куплунг.Отварянето е елементарно, но май се чупеха 2 пластмасови нита. Но и без тях после няма проблем понеже отстрани си има щипки които държат всичкоМеханизма е изключително глупав - една метална шайба пада върху 2 пластинки и лампата светва. След почистване за тест просто изваждаш капачката, така че поплавъка да увисне във въздуха - подаваш контакт и трябва да свети лампата за ръчната спирачка. Ако има и друг човек може и с бутона да се тества.Лошото е че 1 година след тази операция тествах и лампата пак не светеше ... явно пак трябва да се чисти.

                          Коментар


                            #14
                            Нямаше нужда от почистване...:D Просто е трябвало да натисна по - сериозно.
                            M-Benz E 250 TD 150hp
                            M-Benz 200d 75 hp
                            Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

                            Коментар


                              #15
                              msotiroff написа:
                              Нямаше нужда от почистване...:D Просто е трябвало да натисна по - сериозно.
                              Това е знак, че е започнало да се зацапва! Развий капачката, вдигни я и остави поплавъка да увисне във въздуха. Така можеш да си сигурен, че ако течносста в съда намалее, ще имаш индикация!
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X