Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на фреон

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на фреон

    Здравейте колеги. Можете ли да ми кажете къде има сервиз за смяна на фреон за климатика. Ако може да е в районите около Младост, но не е задължително.
    Fiat Bravo 1.8 GT

    #2
    Re: Смяна на фреон

    anko написа:
    Здравейте колеги. Можете ли да ми кажете къде има сервиз за смяна на фреон за климатика. Ако може да е в районите около Младост, но не е задължително.
    Във Вантотрейд нали са на Фиат сервиз. Ама може да ти одерът кожата първо питай.
    Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
    Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
    Совалката средно на LPG
    Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

    Коментар


      #3
      аз намерих в търсачката. То в големите като Ванто е ясно, че има. Блародаря все пак.
      Fiat Bravo 1.8 GT

      Коментар


        #4
        Миналата година правих ремонт на климатика в един сервис във "Витоша" (близо до зоологическата градина). Ако още не си решил проблема ще потърся визитката им да ти дам по подробно инфо. Аз лично останах много доволен от работата и цените им.

        Коментар


          #5
          Имам време и не бързам. Аз имам проблем с радиатора на парното и ако е пукнат ще трябва да се сменя и да се изпусне фреона. За да не ме излъжат и за да не си оставям документите в сервиза където ще оправят радиатора съм решил да дам малко повече пари и да го напълня. Ако можеш намери визитка. Незнам дали няма да могат да ми сменят и радиатора.
          Fiat Bravo 1.8 GT

          Коментар


            #6
            Иди при Наско (НСО) малко ще ти е далече в Горна Баня, но поне е наш човек, аз бях там миналата седмица и за двете коли.
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
            Fiat Linea 1.3 Multijet'08
            Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
            http://forum.fiat-bg.org

            Коментар


              #7
              Добре, ще я потърся довечера. Мисля, че ще могат да ти сменят и радиатора ама ти ще си питаш. Миналата година на мен изобщо ми отказа климатика - включваше само на вентилатор и духаше въздух с външна температура. Отидох във Вантотрейд и след един ден ми се обадиха, че съм готов Вярно, вече се включваше както трябва и зоните се сменяха автоматично и ръчно, но....продължаваше да си работи на външна температура. Великите майстори на италиански коли просто вдигнаха рамене и "много професионално" ми обясниха, че те са до тук и ме посъветваха да си намеря специализиран сервис за автоклиматици. До тук с миража за комплексно обслужване в един сервиз Та като се порових малко го намерих този сервиз и се оказа, че майстора си разбира от работата. Освен, че нямаше течност се оказа, че и компресора се е сдухал. Човекът го разглоби пред очите ми за да ми покаже за какво иде реч и ми обясни подробно какви стъпки трябва да предприема ако желая да не се пържа в собстевен сос през предстоящето лято. Даде ми списък с необходимите части и негов ценоразпис ако не успея да се справя сам. След няколкочасово звънене по магазини (много скъпо излизаше) и морги (при Италианеца имаше всичко, но кой да ми гарантира, че ще пипна нещо читаво !) се обадих на майстора и му дадох картбланш да се оправя сам. Почти нямаше разлика в цените, които ми обяви той и тези, които сам намерих. След още един ден ми се обади, че всичко е готово ! Денонстрира пред мен, че всичко работи, прибра ми в една чанта старите боклуци, обясни ми някой основни принципи за по-дълъг живот на климатика, даде ми 6 месеца гаранция (с оглед на предстоящето лято и натоварената експлоатация на климатика - разумен срок), помоли ме след един месец да се отбия за контролен преглед !!! на налягането и цялостната работа ! Отидох и на този преглед (бях посрещнат също толкова любезно) и от тогава нямам проблем с климатика. Дано да не се е нагушил много през изминалата година и продължава да работи качествено, с усмивка и на разумни цени

              Коментар


                #8
                Riddle ако ми дадеш телефон аз ще му звънна още днес да го питам дали ще оправи и двете неща.zgabrovski Момчетата които са при Киро в СБА добре ли работят. Имаш ли впечатления от тях.
                Fiat Bravo 1.8 GT

                Коментар


                  #9
                  Смяна фреон

                  Ако искате елате при нас - Сервиз Ирис - автоклиматици.кв.КняжевоТел.02-9630859Моб. 0888 400993Работим и в събота и неделя - за улеснение на клиентите.

                  Коментар


                    #10
                    Re: Смяна фреон

                    iristrade написа:
                    Ако искате елате при нас - Сервиз Ирис - автоклиматици.кв.КняжевоТел.02-9630859Моб. 0888 400993Работим и в събота и неделя - за улеснение на клиентите.
                    Ти от сервиза ли си? Всичко ли ще направите?
                    Fiat Bravo 1.8 GT

                    Коментар


                      #11
                      Уффф...аз изглежда няма да съм ти от голяма полза.....обърнах колата нагоре с хастара, но не мога да намеря визитката на този сервиз. Намерих си работните карти (поръчки) и видях, че съм допуснал малки грешки. Първият ремонт не е бил в Вантотрейд а в Аутоиталия и климатика съм го ремонтирал пролета на 2005 (как бързо минава времето ). За съжаление в поръчката има само името на фирмата, но няма телефони за връзка Доколкото си спомням обаче фирмата нямаше нищо общо с търговското наименование с което се рекламираха. Довечера ще потърся и вкъщи.

                      Коментар


                        #12
                        АВТОКЛИМАТИЦИ

                        От сервиза съм и можем да го направим.Кой радиатор е проблемен - този при двигателя или малкия за парното вътре в купето?

                        Коментар


                          #13
                          Re: АВТОКЛИМАТИЦИ

                          iristrade написа:
                          От сервиза съм и можем да го направим.Кой радиатор е проблемен - този при двигателя или малкия за парното вътре в купето?
                          Малкия за парното. Не съм сигурен, че е пукнат. Може да е съединение някое. За колко време ще го направите и колко парички?
                          Fiat Bravo 1.8 GT

                          Коментар


                            #14
                            Климатик

                            При такава повреда проблема е,че за да се достигне до мястото за ремонт се налага сваляне на таблото и изваждане на "печката" - това е пластмасовия кожух в който се намират двете радиаторчета - за парното и за климатика. След като се извади кожуха се отстранява повредата,измива се кожуха за да не омаслява стъклата след ремонта.Кожуха се монтира отново на място,както и таблото и се запълват системите - с антифриз за охлаждането и с фреон за климатика.При нас процедурата(труд) по демонтаж и монтаж е 250 лв.Цената на нов радиатор(ако се налага подмяна) мога да дам след като уточним модела на автомобила,освен ако Вие не сте намерили вече такъв.Цената за диагностика и зареждане с фреон: - диагностика на стенд - 25 лв. (включва изпразване на климатичната система,вакумиране,вакум тест,УВ-тест) - зареждане с фреон Р 134 - 0,05 лв/гр ( количеството на собствения фреон,ако има такъв се изважда от сметката) - зареждане с масло и индикативна течност - 10 лв.Независимо дали ще решите да ползвате нашите услуги,препоръчвам да направите този ремонт колкото се може по-скоро,тъй като миналата седмица правихме същият ремонт на Пасат.Поради забавяне на ремонта от страна на клиента,изтичащият антифриз в купето беше нанесъл страшни поражения - вентилатора в купето го беше разпръснал навсякъде от вътрешната страна на таблото,платката на климатроника и радиото бяха отказали да работят и се наложиха допълнителни ремонти.Решите ли да действате при нас - ние сме на разположение.Предпочитаме в събота и неделя - удобно време за работа на по-дълги ремонти.

                            Коментар


                              #15
                              В два сервиза ми казха, че за труд ще ми вземат 80 лв., а ти ми казваш 250 лв. Каква е тази разлика??? На мой приятел за Ауди 80 му взеха 60 лв.
                              Fiat Bravo 1.8 GT

                              Коментар

                              Working...
                              X