Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Brava 1.9TD климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Brava 1.9TD климатик

    Бравата е 1,9ТД 100 коня. При пускане на климатика усещам товар в двигателя, особенно при ниските обороти. Климатика си работи нормално. Интересувам се това нормално ли е? Вторият ми въпрос е относно разхода. Градско прави 9/100 км., извън гради с климатика пълна около 7/100 км. По паспорт и дават 5,3 л. Дайте идея. Невиждам обогатител. Предполагам че е автоматичен. Може ли нещо от там да бъде? Като вървене, колата върви идеално, набира бързо.

    #2
    Относно климатика, и аз усещам промяна в оборотите като го пусна, но не толкова осезаемо, според мен си е нормално. Средният ми разход е около 7л без климатик(и аз се надявах на по-нисък разход, но...), иначе обогатителя е автоматичен.Искам да те попитам относно турбото, как е при теб усещаш ли момента в който "заработва" при около 2500 оборота, защото аз лично не и си мисля че нещо не е в ред. Иначе колата си върви, ускорява бързо, но като съм слушал на други марки коли, се усещало това "включване".Говорил съм с човек, който кара Пунто 1,7ТД, но и той казва че не усеща нищо, просто турбото постепенно си нагтетява без да има някакъв такъв момент.
    Fiat Brava 1.9 TD 100

    Коментар


      #3
      При мен много ясно се усеща направо изстрелване на колата от около 2500-3000 оборота. Маслото е Мобил 10-40. Това трябва да бъде за да чуваш ясно и турбината.

      Коментар


        #4
        аз май не усещам изведнъж да се включва турбото... просто след около 2500 оборота почва по-бързо да набира...вчера си мислех дали има смисъл(сигурно има ) и къде да отида да погледнат дали всичко с турбото е наред...ако имате идея къде, кажете.а иначе за разхода ми се струва че е малко множко... аз съм с темпра 1.9ТД 90 коня и в града е 7-7.5/100.
        ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

        Коментар


          #5
          Ами то турбото си е включено постоянно, или не... jambo, сигурно ако подадеш по-рязко газ от ниски обороти ще усетиш разликата по-ясно при достигане на споменатите 2500. А е и възможно да имаш проблеми, но най-често ще имаш загуба на мощност и в останалия диапазон. Все пак, нали правиш профилактични консултации в накой турбо сервиз?

          Коментар


            #6
            me_to_u написа:
            . Все пак, нали правиш профилактични консултации в накой турбо сервиз?
            аз точно това искам да направя но не знам къде да отида!защото от както съм взел колата преди 4 месеца досега не съм го проверявал. а и за първи път имам кола с турбо и искам да знам дали всичко е наред...така че ако някой препоръча сервиз ще съм му много благодарен!!!лека вечер
            ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

            Коментар


              #7
              Ей ама ако беше от Варна веднага те пращам при тея-http://www.unitechturbo.com/contact_bg.htmlама в СФ не знам, чувал съм добри думи за "Реал турбо сервиз", но повече незнам

              Коментар


                #8
                Утре, ще ти дам точна информация за Софето!

                Коментар


                  #9
                  hit-ko написа:
                  Утре, ще ти дам точна информация за Софето!
                  ще съм ти мнооого благодарен, а сигурно и не само аз...!
                  ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

                  Коментар


                    #10
                    Понеже вече съм сменял турбо, значи - няма такова животно като включване на турбото. То си върти постоянно. И не трябва да свири. Старото свиреше при по-високи обороти и след изключване на мотора. Новото не се чува въобще. А тия в Реал Турбо са "разбирачи" - казаха ми, че старото не подлежи на ремонт и е за боклука, а аз го карах после още половин година. И не се занимават със монтаж и демонтаж - в сервиза до тях взимат 100лв за това удоволствие.
                    ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

                    Коментар


                      #11
                      BRAVO написа:
                      Понеже вече съм сменял турбо, значи - няма такова животно като включване на турбото. То си върти постоянно. И не трябва да свири. Старото свиреше при по-високи обороти и след изключване на мотора. Новото не се чува въобще. А тия в Реал Турбо са "разбирачи" - казаха ми, че старото не подлежи на ремонт и е за боклука, а аз го карах после още половин година. И не се занимават със монтаж и демонтаж - в сервиза до тях взимат 100лв за това удоволствие.
                      т.е. аз за диагностика да отида в сервиза до тях :D кажи някакъв адрес къде да отида, моля.
                      ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

                      Коментар


                        #12
                        Околовръстното преди отбивката за бул.България. Реал Турбо. В сервиза до тях свалят турбото / 100лв /, взимаш го и го носиш на "специалистите", те го гледат и те зашеметяват с неква цена. След това обратно в сервиза да ти го монтират. Накрая си купуваш ново от Варна
                        ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

                        Коментар


                          #13
                          Ето ти малко инфо по проблема: www.realturbo.net Смятам, че са наясно с тази материя!

                          Коментар


                            #14
                            BRAVO написа:
                            Околовръстното преди отбивката за бул.България. Реал Турбо. В сервиза до тях свалят турбото / 100лв /, взимаш го и го носиш на "специалистите", те го гледат и те зашеметяват с неква цена. След това обратно в сервиза да ти го монтират. Накрая си купуваш ново от Варна
                            направо ме зашемети... аз искам само да го проверят дали всичко е ОК. ама от твоите думи разбирам че май не е много разумно да ходя там... ?
                            ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

                            Коментар


                              #15
                              Няма да се пуашиш, отивай. Просто с мен ситуацията беше следната - отивам с 350лв щото бях чувал че ремонта е толкова, хората любезни, свалят един-два маркуча и казват, че е за ремонт, ама не са сигурни дали ще се размина с тия 350лв, щото можело още нещо да е разбито и да отида на 750лв. Пратиха ме в сервиза до тях, платих си 100лв там и им нося турбото с уговорката ако ремонта е за 750лв, да ми се обадят по телефона, за да им потвърдя. Аз 2-3часа съм в размисли дали да плащам 750лв и те ми се обаждат с радостната вест, че турбото е толкова зле, че само подмяна с ново 1200лв ме оправя. Това ме изкарва автоматично от размислите, отивам, вземам си потрошеното турбо, монтират ми го в сервиза отново, карам си го още около половин година и после си го смених с рециклирано. Това е.
                              ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

                              Коментар

                              Working...
                              X