Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Цени на газ и бензин?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Цени на газ и бензин?

    Гледам бензина пада пак от днес, а газта не знам ще се задържи ли, и се чудех дали да не мина на бензин малко - онзи ден карах така - колата верно върви далеч по-добре, направо състезател станах, а нали съм 1.4, на газ си е мъка - но сметките показват че за да е еднакво като цени, трябва градското на бензин да ми е 8.3, или поне близко до тази стойност за да си заслужава - ще пробвам да видя какъв разход ще даде, но се съмнявам да е 8-9 градскоВие какво мислите по темата?

    #3
    за сега съм на газ ма смятам да мина на бенз малко

    Коментар


      #4
      Бензин ....

      КАРАМ САМО НА БЕНЗИН !!!!
      Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

      Коментар


        #5
        Бензин!!!

        БЕНЗИН !!!

        Коментар


          #6
          И каква излезе тази работа момчета?? Оказа се че аз съм най добре защото си подкарах Мерцедеса и в града защото с него не минавам 7л градско и то дизел.С Пунтото се убедих че както и да го галя в града каквото и да правя то разхода му стига до 10л бензин.От 1993 съм на дизелови коли и съм бил много доволен от тях.Сега с това Пунто бензиново нещо ми се уби куража.Че аз имах Застава Юго и никога в града не съм минавал 5л. и никога на път не съм се плашил че мога да закъсам.Сега като я гледам тази електроника и като чета какво пишете за някакви датчици контролери и какво ли не още то угасне ли на път там и оставаш.Верно Пунтото ми е хубаво с всички гъделчета казано по вашему но много скъпичко ми излиза. Сега бих ви попитал нещо.Като го запаля сутрин имам усещането че ми мирише на бензин.Вдигам капака и оглеждам по двигателя и около него за теч но няма.Като отида отзад до аспуха там усещам като че ли бензина излиза с пушека недоизгорял и самия дим като че ли мирише на бензин.Като загрее хубаво колата вече не се усеща този мирис.Може би тук някъде имам проблем и от там да се качва разхода.Какво е вашето мнение и забелязвали ли сте това и при вас.С голямо уважение към всички КОЦЕВ Ловеч.
          Фиат Панда 1.2 2006година
          Синджира си идва ,а козата я няма...

          Коментар


            #7
            Благодаря Митко .Даде ми малко кураж.Верно филтъра не съм го сменял но ще го сменя. видях го даже де се намира до резервоара отзад.
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #8
              Малко сметки...

              Малко след като оставих Митко снощи, ми свъши газта... С 5.55 литра бях минал 40 км. Резход - 13.8. (Може би защото отвъртяхме съвсем винтовете с Килъра, и колата тръгна както никога Митко, да знаеш не вървеше така преди. )Това като се има предвид, че паля на газ, бензин не бях сипвал от 3 месеца. Сметката - за 100 км - 12.2 лвХайде, лятото ми е 10-12 градското, да речем че 2 литра зимата е нормално. Ако паля на бензин, разхода да се свали на 11-12 - но това включва 20 лв. бензин на 1000 км, т.е. + 2 лв на 100 км100 км - 12.5 - кажи речи същото.... Т.е. за какво да се хабя да превключвам, да сипвам бензин и т.н...Но....... Откак бензина е 1.20 от тази нощ.... а газта седи на -0.88-0.90,за 12.50 лв. ще сипя 10.4 бензин.... Дали ще гори толкова? Ще пробвам, сипах за 10 лв. 92 снощи от Темпо, и като привърши експеримента, ще ви кажа... Май извода засега е, че при тези цени е еднакво дали ще караш на газ или на бензин, а плюсовете са за бензина естествено като динамика....Само да си засека разхода на бензин. :D Говоря за градското, извън града ми харчи 7-8 пропан бутан, там ще си остана на газ.П.С. Интресно, близо 60 процента от клубарите карат на бензин, само 5 гласа за газта, като единия е моя...

              Коментар


                #9
                странно аз съм на Типо 1.8 16V и ми излиза разход на газ около 10 лева на 100 км. За съжаление колата не върви добре на бензин добре и сега в неделя я давам да я фикснат и на газ и бензин. Иначе съм фен на бензин но сега карам на газ, ирония на съдбата Този разход ми го дава извън градско - като средна скорост е към 140 по магистрала и брамчене по Родопски или планински патища като цяло.
                Mit®

                Коментар


                  #10
                  mit написа:
                  странно аз съм на Типо 1.8 16V и ми излиза разход на газ около 10 лева на 100 км. За съжаление колата не върви добре на бензин добре и сега в неделя я давам да я фикснат и на газ и бензин. Иначе съм фен на бензин но сега карам на газ, ирония на съдбата Този разход ми го дава извън градско - като средна скорост е към 140 по магистрала и брамчене по Родопски или планински патища като цяло.
                  Е на мен същото извънградско ми е 6-7 лв.? Вярно че не върви там колата хич, и педала е на пода.... Проблема ми е градското - Орлов мост, Сливница, Сточна Гара, все едни такива хубави места :D

                  Коментар


                    #11
                    не съм намалявал газта - на газ си върви добре и си поддържа добре е 180 км но гледам да не прекалявам. Проблема е когато е на ниски обороти на бензин - между 1 000 и 3000 оборота на бензин изобщо я няма, като са=ъм на газ нема проблеми никакви затова ще се кара на майстор. Да видим и този майстор препоръчаха ми го и ще го тествам и аз - дано е читав.
                    Mit®

                    Коментар


                      #12
                      Не мисля да минавам на газ ...

                      ... Мотора ми е многоточков инжекцион и като ходих при едни "големи газаджии" ми развиха тезата че било много по-добре да си сложа инжекционна газова уредба, колко чини? - питам аз, - ами, глей ся, нема ти излезне повече от хилядаипетшестотин - и гледа влажно.Викам "приятна работа" и си тръгвам.ТА за сега ще я юря само на бензин, освен това извънградско разхода ми пада на 7 на сто, което за двигател със 105 коня си е доста прилично. Градско - твърда десетка на сто.Но за да си оправи харча човек може да си поправи свещите, кабелите, филтрите ...
                      Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                      Коментар


                        #13
                        Re: Не мисля да минавам на газ ...

                        ...

                        Коментар


                          #14
                          Re: Не мисля да минавам на газ ...

                          Коментар


                            #15
                            Аз си я карам само на бензин, комби ми е, и реших че ще ми мирише на газ така или иначе, а и много хора ми казаха че ще е по добре да не слагам газово.Наскоро на шела на магистрала тракия напълних резервоара догоре, долях си 7 литра в една туба, и след точно 100 км, допълних точно шест литра и 600 грама.....не вдигах повече от 110......мисля че за 1.6 това си е много добре, и затова газовото мисля да почака....
                            Alfa 156 2.0 TS
                            Alfa 156 20VTurbo
                            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                            Locost TF1 3.0V6

                            Коментар

                            Working...
                            X