Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел.стъклата замръзват-какъв препарат да използвам?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ел.стъклата замръзват-какъв препарат да използвам?

    Здравейте. Имам Fiat с ел.стъкла.Когато температурите паднат стъклата не се отварят. Това не е всичко. Става някакъв вакуум на вратите, залепва гуменото уплътнение и те също трудно се отварят. Моля Ви, ако знаете някакъв препарат който да помага,кажете ми!Благодаря!!

    #2
    Замръзлек ....

    И при мен е същото - стъклата не ме нитерисуват - то навън и без това е студено да ги отварям ... но на уплътненията намерих цака - с дунапренче за чустене на обувки се получава и също с течен парафин ...Но аз имам друг проблем - замръзва ми и механизма за затваряне - не ключалката ... а този който е на вратата .... /ако можах да обясня ... /
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      Има и още

      Мерси за идеята!Ще пробвам!Не,че искам да те плаша,но и моя механизъм днес беше замръзнал.Колата ми е с централно.Аз обаче съм упорита жена и успях да отваря колата. Сега обаче стана страшно. Механизма на шофьорската врата се прецака и сега не се заключва. Отивам при майстор.Ще попитам и тях и след като го оправят ще ги накарам да кажат какво да правя при следващия подобен случай. Ще ти кажа и на теб!

      Коментар


        #4
        Re: Замръзлек ....

        ivo написа:
        И при мен е същото - стъклата не ме нитерисуват - то навън и без това е студено да ги отварям ... но на уплътненията намерих цака - с дунапренче за чустене на обувки се получава и също с течен парафин ...Но аз имам друг проблем - замръзва ми и механизма за затваряне - не ключалката ... а този който е на вратата .... /ако можах да обясня ... /
        Миналата зима и аз патих. При студено време влизах само през задна лява врата, защото ми беше замръзнало копчето на вратата и не можех да го натисна за да я отворя. Забавно е да гледаш, но не и да прескачаш седалки. Централното иначе работи. Посъветваха ме да напръскам всичко с контактен спрей. Съдържал тефлон и не позволявал да замръзне. Ще видим тая зима. Още не се е случвало да стане толкова студено.
        Tipo DGT, 1.6 DOHC

        Коментар


          #5
          Вие на бензиностанции не спирате ли ?Там е пълно с всякакви спрейове: против замръзване на ключалки и силиконов за всякакви гумени уплътнения, а става и за чистачките но не ви съветвам да ги пръскате щото повечето са с графитно покритие и няма нужда!
          Fiat Tipo 1,6 i.e. SX 835C1.000

          Коментар


            #6
            Tipo написа:
            Вие на бензиностанции не спирате ли ?Там е пълно с всякакви спрейове: против замръзване на ключалки и силиконов за всякакви гумени уплътнения, а става и за чистачките но не ви съветвам да ги пръскате щото повечето са с графитно покритие и няма нужда!
            Купих едно минлата зина за размръзяване на ключалки ... работи точно веднъж.
            Tipo DGT, 1.6 DOHC

            Коментар


              #7
              2000 turbo

              SILICONE SPRAY (universal) се казва препарата или всякакви други спрейове със силикон за универсална употреба (цена на флакон 4-8 лв.). Известно е че силикона запазва свойствата си при доста ниски температури и е перфектен за гумени уплътнения, ключали, за таблото, за т.нар. спортни филтри и др.

              Коментар


                #8
                Re: Има и още

                ...

                Коментар


                  #9
                  Една от възможните причини за това е че от уплатненията на прозорците влиза вода, и понеже трудно се изпарява оттам после замръзва.....аз не чаках това да стане, имах един ден свободно време, разглобих корите на предните врати, свалих прозорците до долу, намазах гумените уплатнения с тънък слой силикон, оставих го да изсъхне, и понеже не видях на предните врати да има нещо като улейче през което да се оттича водата, нещо което го имам на задния капак, на фаровете и стоповете, взех една бургийка и направих милиметър и половина отвор в най долната част на вратата отдолу, и след това я пръснах с черен спрей и лак за да не ръждясва......запуших я и отидох на автомивка за стандартното външно измиване и след това като отпуших дупката изтече поне 20 - 30 грама вода....сега постоянно е отпушена и нямам никакви проблеми......
                  Alfa 156 2.0 TS
                  Alfa 156 20VTurbo
                  Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                  Locost TF1 3.0V6

                  Коментар


                    #10
                    ФЕРАРИСТ написа:
                    ....и понеже не видях на предните врати да има нещо като улейче през което да се оттича водата, нещо което го имам на задния капак, на фаровете и стоповете, взех една бургийка и направих милиметър и половина отвор в най долната част на вратата отдолу, и след това я пръснах с черен спрей и лак за да не ръждясва......запуших я и отидох на автомивка за стандартното външно измиване и след това като отпуших дупката изтече поне 20 - 30 грама вода....сега постоянно е отпушена и нямам никакви проблеми......
                    На типото има доста големи отвори на дъното вратите.
                    Tipo DGT, 1.6 DOHC

                    Коментар


                      #11
                      В ключалките се пръска спрей WD40 - ВАЖНО!!! НЕ СЪДЪРЖА СИЛИКОН!!! Когато в ключалката има съликон се събира мърсотия и ключалките спират да работят и идвате при мен да ги оправям. Така че за да не се случва това проверявайте дали в спрейовете който използвате има силикон.

                      Коментар


                        #12
                        Alexius написа:
                        В ключалките се пръска спрей WD40 - ВАЖНО!!! НЕ СЪДЪРЖА СИЛИКОН!!! Когато в ключалката има съликон се събира мърсотия и ключалките спират да работят и идвате при мен да ги оправям. Така че за да не се случва това проверявайте дали в спрейовете който използвате има силикон.
                        Ако продължаваш с такива съвети, скоро ще си загубиш клиентите Иначе аз ползвам течност против замръзване на ключалки SONAX - с едно шишенце изкарах 2 зими - струва около 2-3 лв. Механизмите ми засега не са замръзвали, но и колата по принцип стои в гараж (поне през нощта).

                        Коментар


                          #13
                          Подобен проблем имах със старата си кола-майко мила, варели с топла вода изливах за да я отключа, а познайте после как излизах........ненавиждах зимите заради това. С темпрата обаче нямам този проблем. С централно съм, случвало се е предишната зима да я намирам вледенясала цялата кола и с трепет и примижване на очите натисках дистанционното на алармата - никакъв проблем. Та така си карах цяла зима, нищо не съм пръскал в ключалките, нито съм имал проблем с отключването. Но за сметка на това, в студа, редовно намирах задната си врата отключена сутрин. Оказа се че централното не я заключваше.....става единствено от втория път на задействане от дистанционното. Куриоза в случая е че знам три темпри на познати, които имат същия проблем и също със задна дясна врата

                          Коментар


                            #14
                            малко офф топик ама и мойта задна дясна врата не се заключва всеки път с централното

                            Коментар


                              #15
                              Immortal написа:
                              Alexius написа:
                              В ключалките се пръска спрей WD40 - ВАЖНО!!! НЕ СЪДЪРЖА СИЛИКОН!!! Когато в ключалката има съликон се събира мърсотия и ключалките спират да работят и идвате при мен да ги оправям. Така че за да не се случва това проверявайте дали в спрейовете който използвате има силикон.
                              Ако продължаваш с такива съвети, скоро ще си загубиш клиентите Иначе аз ползвам течност против замръзване на ключалки SONAX - с едно шишенце изкарах 2 зими - струва около 2-3 лв. Механизмите ми засега не са замръзвали, но и колата по принцип стои в гараж (поне през нощта).
                              Кое точно не ти хареса в това което съм написал че не ми стана ясно. Добре е когато даваш такъв коментар да се обосновеш.

                              Коментар

                              Working...
                              X