Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сложих си Газова Уредба!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сложих си Газова Уредба!

    Вчера си сложих газова уредба. Както тръгнах и след 5 мин ми светна инжекциона. Като превключа на бензин веднага загасва! Редно ли е това да става и на какво се дължи?Колата е Темпра (1,6 i.e.) Газовата уредба-StarGas (440 лв. ми излезе)

    #2
    Един колега имаше същия проблем с ТЕМПРА 1,6 и като сложи емулатор се оправи. Мисля също, че компютъра трупа грешките.
    BRAVA 1,4 12V
    Nissan Navara

    Коментар


      #3
      Мисля че няма емулатор- нужно ли е да го има и проблем ли е ако си карам така?

      Коментар


        #4
        Re: Сложих си Газова Уредба!

        TEMPRIERI написа:
        Вчера си сложих газова уредба. Както тръгнах и след 5 мин ми светна инжекциона. Като превключа на бензин веднага загасва! Редно ли е това да става и на какво се дължи?Колата е Темпра (1,6 i.e.) Газовата уредба-StarGas (440 лв. ми излезе)
        малко извън темата темпра 1,8 91г има ли такава лампа на инжекциона как мога да проверя дали има защото на мен за 1,5г не ми е светвала такава и аз карам на газ и чак пък да ми е толкова безпроблемна колата не ми се вярва къде се намира на таблото да се вгледам хубаво че може и крушка да е изгоряла
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Re: Сложих си Газова Уредба!

          stef написа:
          TEMPRIERI написа:
          Вчера си сложих газова уредба. Както тръгнах и след 5 мин ми светна инжекциона. Като превключа на бензин веднага загасва! Редно ли е това да става и на какво се дължи?Колата е Темпра (1,6 i.e.) Газовата уредба-StarGas (440 лв. ми излезе)
          малко извън темата темпра 1,8 91г има ли такава лампа на инжекциона как мога да проверя дали има защото на мен за 1,5г не ми е светвала такава и аз карам на газ и чак пък да ми е толкова безпроблемна колата не ми се вярва къде се намира на таблото да се вгледам хубаво че може и крушка да е изгоряла
          Ами ако с карбуратор- нямаш иначе имаш

          Коментар


            #6

            Коментар


              #7
              Re: Сложих си Газова Уредба!

              TEMPRIERI написа:
              stef написа:
              TEMPRIERI написа:
              Вчера си сложих газова уредба. Както тръгнах и след 5 мин ми светна инжекциона. Като превключа на бензин веднага загасва! Редно ли е това да става и на какво се дължи?Колата е Темпра (1,6 i.e.) Газовата уредба-StarGas (440 лв. ми излезе)
              малко извън темата темпра 1,8 91г има ли такава лампа на инжекциона как мога да проверя дали има защото на мен за 1,5г не ми е светвала такава и аз карам на газ и чак пък да ми е толкова безпроблемна колата не ми се вярва къде се намира на таблото да се вгледам хубаво че може и крушка да е изгоряла
              Ами ако с карбуратор- нямаш иначе имаш
              не е карбуратор 1,8 пълна ижекция 2 вала дигиталното табло абе с две думи самолет сега ще ми кажеш ли къде се намира :D
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                Mariobg: Привет! Когато свети инжекциона, знам със сигурност че не се подава бензин, защото имам скрито ключе, което спира захранването на бензиновата помпа. В такъв "авариен" режим, изключвам захранването на бензиновата помпа-т.е. бензин със сигурност не се подава, колата си върви-засега нямам забележки (ама съм минал само 50 км на газ, де ), но лампата си свети гадно ЧЕРВЕНО !!! От тук да не вкарва пък и много газ, и разхода да стане голям....?stef: Да, ти си със самолетен двигател Ами като ти е изгасена колата и дадеш "на ключ" трябва да ти светат поне 3 червени лампи- "масло" (двигателят е изключен и не върти маслената помпа), "акумулатор"-(не върти алтернатора) и "ИНЖЕКЦИОННАТА"-тя е като една дюза и има около нея точици. Ако не си я виждал- свалй таблото и си смени крушката....

                Коментар


                  #9
                  TEMPRIERI написа:
                  Mariobg: Привет! Когато свети инжекциона, знам със сигурност че не се подава бензин, защото имам скрито ключе, което спира захранването на бензиновата помпа. В такъв "авариен" режим, изключвам захранването на бензиновата помпа-т.е. бензин със сигурност не се подава, колата си върви-засега нямам забележки (ама съм минал само 50 км на газ, де ), но лампата си свети гадно ЧЕРВЕНО !!! От тук да не вкарва пък и много газ, и разхода да стане голям....?stef: Да, ти си със самолетен двигател Ами като ти е изгасена колата и дадеш "на ключ" трябва да ти светат поне 3 червени лампи- "масло" (двигателят е изключен и не върти маслената помпа), "акумулатор"-(не върти алтернатора) и "ИНЖЕКЦИОННАТА"-тя е като една дюза и има около нея точици. Ако не си я виждал- свалй таблото и си смени крушката....
                  благодаря колега за изчерпателния отговор верно не съм я виждал тази лампа да свети някога нито на контакт нито във движение така че ще те послушам и ще си сменя крушката само да ми беше казал и коя е тя защото нямам картинка на таблото на която да е нарисувана дюза ако можеш да ми опишеш между кои лампи се намира или нищо подобно в ляво от ... или в дясно от ... нещо такова да мога да свия кръга на заподозрените крушки до минимум/предполагам че тази лампа е нещо като на колана когато колата не е на контакт не се разбира че има такава /извинявай май бая те изтормозих :D
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Колега stef,не бързай да сваляш таблото!Моята кола е същата като твоята,само че SX.Вляво от волана горе има 4 бутона-за дневен километраж,нулиране, халогени и осветеност на таблото.Натисни едновременно горните два бутона/поне при мен е така/ и всички лампи на таблото ще светнат-тест-режим.Тогава ще определиш кои са за смяна.Аз също карам на газ,но нито един път до сега лампата на инжекциона не ми е светнала-нито при контакт,нито при преминаване от бензин на газ,макар ,че е наред!Успех
                    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                    Коментар


                      #11
                      Лампата на инжекциона е ляво горе
                      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                      Коментар


                        #12
                        lu40 написа:
                        Лампата на инжекциона е ляво горе
                        благодаря колега за полезната информация направих този тест с копчетата и верно цялото табло светна само лампа на инжекциона не светна значи или нямам лампа или е изгоряла крушката после ще свалям таблото да видя , а между другото горе в ляво до лампата за мигачите имам индикатор който показва дали съм си сложил колана или не, според мен ако имам лампа за инжекциона тя трябва да е под този индикатор в ляво от лампата за акумолатора
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          При мен няма индикация за коланите и не мога да ти помогна.А лампата на инжекциона е в ляво от силуета на колата най-горе.Под нея са индикацията за радиатора и казанчето на чистачките.Успех
                          Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                          Коментар


                            #14
                            свалих таблото намерих къде е сектора със дюзата но се оказа че вместо крушка има тапа сложих кружка и нищо явно нямам ток до гнездото с две думи при мен не трябва да има такова чудо това добре но като сглобих тоблото се оказа че ми изчезна показанието на километража дава само някакви чертички хоризонтални в долния край на дисплея някой ако знае да помага че сега ми стои колата така разглобена и се чудя какво да правя
                            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                            UNO 1.0 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              TEMPRIERI написа:
                              Мисля че няма емулатор- нужно ли е да го има и проблем ли е ако си карам така?
                              Колега, реши ли проблема? Мисля, че ти е нужен емулатор на ламбда сонда, защото така комп-а ти трупа грешки, както беше писано по-нагоре. Аз също мисля от един месец за газова уредба и прочетох доста по въпроса, а и във форума е писано доста. Ако сложиш емулатор пиши какъв е резултата. От един руски сайт изтеглих и схемичка. Проста е за изработка (имам предвид за хора, които се занимават с електроника) и ако те интересува ще ти я пратя.Успех!
                              FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                              ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                              Коментар

                              Working...
                              X