Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ток по вратите.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ток по вратите.

    Някой има ли идея защо всеки път когато се хващам за някоя врата и ме удря ток??А и когато паля не трябва ли вратите да се заключват автоматично? Че моите си стоят отключени?
    Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

    #2
    И мен ме удря ток постоянно, доста е неприятно! Пробвах с ръкава на якето да затворя врата, но пак ме шибна!
    Space Star 1.9 DID

    Коментар


      #3
      Заключването на вратите при контакт е функция на алармата и ако твоята няма такава или е изключена няма да се заключват. Относно тока той идва от статично електричество особено ако носиш дрехи от изкуствена материя.

      Коментар


        #4
        Re: Ток по вратите.

        dreamfool написа:
        Някой има ли идея защо всеки път когато се хващам за някоя врата и ме удря ток??А и когато паля не трябва ли вратите да се заключват автоматично? Че моите си стоят отключени?
        Защото си с дрехи от изкуственна материя! Ако искаш да си караш с тези дрехи и да не те удря ток - сложи антистатик на колата!

        Коментар


          #5
          Това е статично електричество което се получава когато тапицерията е силонова и дрехите също примерно с анцунг и като се местиш се получава при сеата ми така се получаваше и проблема го решавах като се хвана за металната рамка на вратата при слизане и така не получавх гадните бодежи това мога да ви посъветвам хващаш метал и тогава слизаш. Имал съ случай при които слизам от колата оставям вратата отворена и отивам да отворя капчаката на резервара и между ръката ми и капачката прескочи искра добре че колата беше дизел.
          Обичам си работата.

          Коментар


            #6
            Re: Ток по вратите.

            dreamfool написа:
            Някой има ли идея защо всеки път когато се хващам за някоя врата и ме удря ток??А и когато паля не трябва ли вратите да се заключват автоматично? Че моите си стоят отключени?
            Внимавай само, като сменяш крушката на мигачите например! Може така силно да те тресне, че... ! Направо не мога да повярвам, че нямате представа, какво е статично електричество и преписвате всичко на акумулатора! Какво сте правили в час по физика?
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Re: Ток по вратите.

              dreamfool написа:
              Някой има ли идея защо всеки път когато се хващам за някоя врата и ме удря ток??А и когато паля не трябва ли вратите да се заключват автоматично? Че моите си стоят отключени?
              Дреме ти и при мене е така. Всеки път си танцувам. Гаджето го няма тоа проблем. Явно колата ми е женска и си подкрепят. А относно заключването при мен си се заключват ама не знам къде е проблема.
              Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
              Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
              Совалката средно на LPG
              Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

              Коментар


                #8
                То затова по старите москвичи и лади все се влаче едно парче гума от купето до земята
                Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                Коментар

                Working...
                X