Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

задна чистачка на Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    задна чистачка на Типо

    Скоро си купих Типо 1.6 , но не му работи задната чистачка. Да имате идея от какво може да е.

    #2
    Първо виж дали ти е здрав бушона за задната чистачка, после виж отзад като влючиш идва ли напрежение, ако не - имай предвид че понякога се прекъсва снопа които влиза във задната врата на мястото на сгъване. Ако идва ток значи е отишло моторчето(или прави лош контакт буксата му).Аз лично не съм имал проблеми но така бих тръгнал да търся проблема.Успех!
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      бушон4ето го проверих и даже го смених, но явно не е от него проблема. Ще проверя и другите неща.

      Коментар


        #4
        На Дедрата не и работеше чистачката изобщо и се оказа че свремето е клеясало,така че го разглобих,почистих го и го смазах малко и сега си бачка екстра
        Lancia Lybra 2.4 JTD
        Fiat Punto MK2 1.2 16V Sporting
        Fiat Punto MK2 1.2 16V

        Коментар


          #5
          Имам същия проблем в Tempra-та.Свалих и разкапселовах двигателя.Оказа се,че токовета защита вътре в него бе изключила.Настроих я,но се оказа,че оста на чистачката е силно клеясала в пластмасовия кожух/от влагата и времето/.Раздвижих я и всичко е ОК.Съвет:разкопчавай внимателно ушите да не ги счупиш и разкапселовай само предния капак/към корпуса/.Извади внимателно четкодържателя-там е термозащитата.Нагласи я внимателно да контактува,прегледаи другите неща,смажи много добре оста и сглобяваи.Успех! ПП Не забравяй редовно да смазваш оста и всичко ще е ОК
          Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

          Коментар


            #6
            Ако и така не можеш да го оправиш - обади ми се, имам едно моторче, за което не съм сигурен работи ли. Ще ти го дам, само ми звънни !!!Владо: 0887/507-699

            Коментар

            Working...
            X