Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Максимална скорост (без тунинг) на Brava 1.4, 1.6, 1.8?????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Максимална скорост (без тунинг) на Brava 1.4, 1.6, 1.8?????

    Здравейте всички Фиат маниаци. Много ми е интересно каква максимална скорост могат да развият италиански бегачки, защото по книжка им дават до 184 за 1.6 16 клапана и май до 195 до 1.8, което на мен ми се вижда малко, мисля че поне по-големият двигател ще си напълни километрежа. Тай че споделете вие колко сте дигали с вашата? Поздрави! И използжайте само подходящи пътища за развиване на максимална скорост!Ако вече има такава тема пусната съжалявам ама търсих и не открих. П.С: ако някой случайно има снимки на напълнен километраж или с няква по-сериозна скорост над 180 км/час да ги помести!

    #2
    Максималната скорост не зависи само от двигателя. До голяма степен зависи и от скоростната кутия. Тя обаче се проектира съобразно главното предназначение на автомобила. Примерно по-големите лимузини, които са предназначени за дълги пътувания по скоростни магистрали, дори и с по-маломощен двигател правят високи максимални скорости. За сметка на това, ускоренията им са доста зле. От друга страна, по-малките автомобили и особенно спортните рали автомобили се проектират с къси скорости, за големи ускорения, но за сметка на максималната скорост, която е по-ниска отколкото позволява двигателя.Аз лично предпочитам втория вариант - в края на краищата къде ще караш със 200км/ч в България? А като те натисне ускорението в седалката, дори при 50км/ч си е удоволствие.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      Братле, питах за максималната скорост на фиат брава 1.4 , 1.6, 1.8 можеи някои маниак с браво 2.0 да ни шашне ако реши да сподели, иначе ми е напълно ясно каква е разликата между дълги и къси скорости, и аз сам играл Колин Мак Рий Рали и сам усетил разликата между дългите и късите скорости сложени на една и съща скоростна кутия. Поздрави!

      Коментар


        #4
        Аре стига само сте гледали темата някой да напише колко максимално вдига Фиата му, че ми е интересно. Чакам ви зашеметяващите резултати!

        Коментар


          #5
          nick_jbl написа:
          Аре стига само сте гледали темата някой да напише колко максимално вдига Фиата му, че ми е интересно. Чакам ви зашеметяващите резултати!
          Макс 103, с набиране върху педала на газта. p.s.Има си такава тема
          FIAT BRAVO 2.0 20v
          http://www.data.bg/images/gallery/media/theam_1.jpg

          Коментар


            #6
            210км/ч. Пловдив - София след Италфеста, със стандартните размери на гумите
            BMW E90 320D
            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

            Коментар


              #7
              Добре е за двигател 1.6 , ся тия дни ще пробваме една Хонда Сивик 1.6 110 коня 2005 да я видим колко струва

              Коментар


                #8
                http://youtube.com/watch?v=LCXx_XSBLj8 тва е с 16-ки на браво 1.6 по магистрала тракия между пазарджик и пловдив.п.с. намалете си звука преди да го пуснете
                Fiat Stilo JTD ....sold
                Volvo C 70 ....

                Коментар


                  #9
                  190 км/ч съм вдигал с мойта ...

                  Коментар


                    #10
                    blagun написа:
                    210км/ч. Пловдив - София след Италфеста, със стандартните размери на гумите
                    колко,колко
                    FIAT BRAVO 2.0 20v
                    http://www.data.bg/images/gallery/media/theam_1.jpg

                    Коментар


                      #11
                      Re: Максимална скорост (без тунинг) на Brava 1.4, 1.6, 1.8?

                      П.С: ако някой случайно има снимки на напълнен километраж или с няква по-сериозна скорост над 180 км/час да ги помести
                      Дизелче 1.9 JTD дали става http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...341&highlight=
                      Fiat Bravo 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        team написа:
                        blagun написа:
                        210км/ч. Пловдив - София след Италфеста, със стандартните размери на гумите
                        колко,колко
                        Толкова е, без шега без измама Неприятното е че преди 2 седмици пак пробвах и от 200 км/ч. - може би заради зимните гуми , не мръдна и то с мъка и съм подивел - ще се пипа Но 210 км/ч, си ми е рекорд и затова го пиша, защото толкова съм вдигал.
                        BMW E90 320D
                        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                        Коментар


                          #13
                          260 км с Suzuki GSXR750 a с Фиата 1.8 180 км на газ
                          Fiat Stilo 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            170км/ч200км/ч210км/ч

                            Коментар


                              #15
                              190 км/ч със Уното и вече ме хващя страх. До 150-160 е стабилно , но след 170 едвам се удържа е*бем ти спортно окачване , вятъра като ме духне и бягам от едното платно в другото без да завивам...
                              Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
                              IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
                              1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
                              2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

                              Коментар

                              Working...
                              X