Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спортен филтър-какъв ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спортен филтър-какъв ???

    Разгледах темите които са пуснали колеги,но всички говорят само за K&N.Вчера ходих до Хелла и там ми казаха цена от 215 лв за конус + 40 лв за спрей за омасляване.Сигурно си заслужава парите,но не ми се дават 250 лв за въздушен филтър.Предполагам че има и други фирми който предлагат филтри,но на по-ниска цена.Ако някой може да даде някакъв линк или поне да каже някаква марка за да потърся в нет-а.
    COUPE 1.8 16V
    Volvo XC90 T6

    #2
    не се подвеждай от тези червени конуси дето ги слагат на голфовете от по 15лв. ..Най-много да стане по зле положението
    Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

    Коментар


      #3
      Предвид факта, че действието на спортния филтър е по-скоро естетично, акустично и психологично, отколкото физично и термодинамично, следва, че колкото по-голяма е цената на филтъра, толкова повече се вдига мощността на двигателя. Това е и причината филтрите на К&Н да са толкова скъпи.Примерна ситуация: Ако си дал 250 лева за филтър имаш две възможности: 1. Да почувстваш значително качване на мощността. 2. Да почувстваш че си прецакан.Има проучвания, според които 95% от тунерите в тази ситуация избират т.1
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        K&N, BMC, Pipercross, amsoilр май и green имаше некакви.... резултат очаквай, само, ако вс. др. ти е ОК и то минимален....
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          Намерих друг вариант,но незнам до колко е удачен. www.heed-auto.com/SportFilter.htmСамо за сведение,намерих реплейсмант(за оригиналната ми кутия) който е на цена 70 лв.Ако някой ползва филтър на JR нека да сподели впечатленията си.
          COUPE 1.8 16V
          Volvo XC90 T6

          Коментар


            #6
            Какво имаш предвид "реплейсмант" поставяш филтъра в старата кутия ли? Питам защото и аз от доста време си мисля за спортен филтър а тази цена от 70 кинта не е лоша. Ако си купиш такъв филтър пиши от къде и колко левчета си го взел! А ако намериш сайт с подобни цени на спортни филтри дай го и аз да потърся за моето Купе!
            Alfa Romeo 166 2,4 JTD
            Porsche 944 S2
            http://www.valmcrae.snimka.bg/
            http://vbox7.com/user:val_mcrae
            http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

            Коментар


              #7
              NPD написа:
              Намерих друг вариант,но незнам до колко е удачен. www.heed-auto.com/SportFilter.htmСамо за сведение,намерих реплейсмант(за оригиналната ми кутия) който е на цена 70 лв.Ако някой ползва филтър на JR нека да сподели впечатленията си.
              Ами и всички други фирми имат такива филтри за сток кутията
              FIAT BRAVO 2.0 20v
              http://www.data.bg/images/gallery/media/theam_1.jpg

              Коментар


                #8
                Ми аз имам приятел с JR (от Хеед е закупен), като първо беше с такав за кутията, а сега си взе конусен и е много доволен. Пак и JR са добра фирма, но требе да пробваш за да усетиш. За вдигане на мошност не знам, но пак звука е единпат (като изфорсира колата се чува как засмуква). А почистващия спрей е 20-25 лв.
                Brava 1.6 16V ELX

                Коментар


                  #9
                  А ако намериш сайт с подобни цени на спортни филтри дай го и аз да потърся за моето Купе!
                  Сайта е написан по-горе в поста ми.Щракни върху него и разгледай цените.Става въпрос за марка JR
                  COUPE 1.8 16V
                  Volvo XC90 T6

                  Коментар


                    #10
                    Аз съм с такъв JR - риплейсмънт-в кутията.фирмата си е доста истинска - френска, ако не се лъжа, няма нищо общо с тези турските конуси, които се продават за по 15 лева и дори не са омаслени Първо бях с К&N конус, ама не успях да го изолирам от топлия въздух и затова си взех този за кутията
                    BMW E90 320D
                    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                    Коментар


                      #11
                      Не мога да намеря инфо къде е този магазин, където продават филтри на JR. Моля ако някой знае телефон или къде точно се намира да пише.
                      Bravo HGT 2001

                      Коментар


                        #12
                        Re: Спортен филтър-какъв ???

                        NPD написа:
                        Разгледах темите които са пуснали колеги,но всички говорят само за K&N.Вчера ходих до Хелла и там ми казаха цена от 215 лв за конус + 40 лв за спрей за омасляване.Сигурно си заслужава парите,но не ми се дават 250 лв за въздушен филтър.Предполагам че има и други фирми който предлагат филтри,но на по-ниска цена.Ако някой може да даде някакъв линк или поне да каже някаква марка за да потърся в нет-а.
                        За твоят автомобил филтъра който е за кутията е на цена 146 лв. на SPARCO .В понеделник мога да проверя дали в момента го имам в наличност в магазина.Уточни обаче ти какъв филтър искаш ?Такъв който е по кутията на мястото на стария ти филтър или универсален конусовиден ?Мога и за конусовиден да ти дам цена , но ако колата ти има климатик не е желателно да слагаш външен филтър т.е. конусовиден .Ако те интерисува ми пиши на adventurecarbg@abv.bg www.adventurecar.com

                        Коментар


                          #13
                          Re: Спортен филтър-какъв ???

                          NPD написа:
                          Разгледах темите които са пуснали колеги,но всички говорят само за K&N.Вчера ходих до Хелла и там ми казаха цена от 215 лв за конус + 40 лв за спрей за омасляване.Сигурно си заслужава парите,но не ми се дават 250 лв за въздушен филтър.Предполагам че има и други фирми който предлагат филтри,но на по-ниска цена.Ако някой може да даде някакъв линк или поне да каже някаква марка за да потърся в нет-а.
                          Тази цена от 215 лв. за конусен филтър ми се струва твърде висока, освен ако не са ти дали цена за двойно конусен ?????За твоят автомобил филтъра който е за кутията е на цена 146 лв. на SPARCO .В понеделник мога да проверя дали в момента го имам в наличност в магазина.Уточни обаче ти какъв филтър искаш ?Такъв който е по кутията на мястото на стария ти филтър или универсален конусовиден ?Мога и за конусовиден да ти дам цена , но ако колата ти има климатик не е желателно да слагаш външен филтър т.е. конусовиден .Ако те интерисува ми пиши на adventurecarbg@abv.bg www.adventurecar.com

                          Коментар

                          Working...
                          X