Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с ключа при запалване на Брава.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с ключа при запалване на Брава.

    От 2 дни имам Брава и срещам следния проблем...тръгвам да паля и ключа не се варти наникаде, волана сящо е блокиран ...знам че има някакъв чип в ключа, чел съм за това тук....та след десетина минути на всевъзможни опити с ключ скорости и аларма се оправих ама така и неразбрах как.... :D
    Fiat Brava 1.6 16V '98

    #2
    Re: Проблем с ключа при запалване на Брава.

    SSPURSS написа:
    От 2 дни имам Брава и срещам следния проблем...тръгвам да паля и ключа не се варти наникаде, волана сящо е блокиран ...знам че има някакъв чип в ключа, чел съм за това тук....та след десетина минути на всевъзможни опити с ключ скорости и аларма се оправих ама така и неразбрах как.... :D
    това и при мен го има, но според мен е нормално когато воланът ти е заключен да не можеш да въртиш ключът. Пробвай следващият път когато стане така да раздвижиш едновременно воланът и ключът тогава не би трябвалода има проблем - воланът се откл=чва и колата пали
    Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
    Lancia Dedra 1.6 91г.

    Коментар


      #3
      дано да си прав ....ще пробвам с волана ако се случи пак...все пак бих изслушал и други мнения.........нещо не ми е ясно...защо волана е заключен? аз съм спрял преди това както винаги....нищо не съм правил за да бъде заключен после....
      Fiat Brava 1.6 16V '98

      Коментар


        #4
        Изглежда проблемът ти е механичен, не електронен. Във форума има човек, който се занимава професионално с ключарски услуги- Alexius. Обърни се към него ако искаш на лично съобщение, той е много отзивчив, ще ти помогне

        Коментар


          #5
          мерси ...ако в тази тема не си реша проблема ще му пиша.
          Fiat Brava 1.6 16V '98

          Коментар


            #6
            SSPURSS написа:
            дано да си прав ....ще пробвам с волана ако се случи пак...все пак бих изслушал и други мнения.........нещо не ми е ясно...защо волана е заключен? аз съм спрял преди това както винаги....нищо не съм правил за да бъде заключен после....
            а ми при мен когато е изкаран ключа при наи лекото движение воланът се заключва та може би просто като си излизал да си го врътнал леко или не знам и така при мен е точно същата работа като при теб, но така ми беше и на самарата и на другите коли знам, че е така. Чипът за който питаш няма общо с въртенето на ключа, а с паленето.
            Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
            Lancia Dedra 1.6 91г.

            Коментар


              #7
              ok, мерси на всички...
              Fiat Brava 1.6 16V '98

              Коментар


                #8
                [quote="valataatа ми при мен когато е изкаран ключа при наи лекото движение воланът се заключва та може би просто като си излизал да си го врътнал леко или не знам и така при мен е точно същата работа като при теб, но така ми беше и на самарата и на другите коли знам, че е така. Чипът за който питаш няма общо с въртенето на ключа, а с паленето.[/quote]Аз често си заключвам волана неволно при излизане от колата - като закача волана с бедро и той се заключва. А това е така защото той е свален максимално надоло.

                Коментар


                  #9
                  [quote=Humppa]
                  "valataatа ми при мен когато е изкаран ключа при наи лекото движение воланът се заключва та може би просто като си излизал да си го врътнал леко или не знам и така при мен е точно същата работа като при теб, но така ми беше и на самарата и на другите коли знам, че е така. Чипът за който питаш няма общо с въртенето на ключа, а с паленето.[/quote написа:
                  Аз често си заключвам волана неволно при излизане от колата - като закача волана с бедро и той се заключва. А това е така защото той е свален максимално надоло.
                  точно
                  Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
                  Lancia Dedra 1.6 91г.

                  Коментар


                    #10
                    и още нещо......

                    незнам каква ти е брава-та,но почти сигурно е че имаш code което ще рече,че е хубаво да направиш половин оборот завъртане на ключа (т.е. на контакт както се казва) да изчакаш няколко секунди най - добре докато индикаторите на смукача и airbag-a (ако имаш такъв) изгаснат...тогава да завъртиш ключа още половин оборот и колата ще ти запали блондинка съм та не се знае до колко съм ясна но пък съм безкрайно изчерпателна

                    Коментар


                      #11
                      още една блонинка да потвърди, и при мен се е случвало да се заключи волана, и тогава не може да завъртиш и ключа, затова поразклати малко и волана и ключа и ще се освободи. а за имобилайцера, то е ясно, като дадеш на контакт ще ти светне ключа, като спре да свети тръгваш.
                      Punto 1.1

                      Коментар


                        #12
                        До SSPURSS

                        Коментар


                          #13
                          еййй блондинки ...мерси определено ми помагате.... :D реших си проблема...самата ключалка нещо не е в ред.Марио....ми първа е тази....срамно ли е все някога да се качиш в кола не като куфар?...та ако съм те издразнил с тъпия ми проблем сори....и като видиш тема пусната от мен не се занимаваи да четеш защото срам ни срам ще задавам подобни въпроси в блиските месеци..... :D
                          Fiat Brava 1.6 16V '98

                          Коментар


                            #14
                            Колеги,смятам,че няма нищо необичайно в това човек да се сблъсква с доста проблеми,когато подкара първата си кола Нали това е една от целите на форума-да си помагаме кой с каквото може
                            Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

                            Коментар


                              #15
                              SSPURSS

                              Коментар

                              Working...
                              X