Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Идея за форума. Дано я възприемете

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Идея за форума. Дано я възприемете

    Колеги, преди време си говорихме със Слави за важните теми.Хрумна ми, че вместо да се редят многобройни Важни теми и да заемат цял екран, а от друга страна и за по-бърз достъп до изчерпателни, съдържащи важна информация теми, бихме могли в една обща тема, да озаглавяваме поста си и да оставяме линка към стойностната тема.Например:Във всеки раздел да има "Важна тема", в която да се постват озаглавени линкове.Тази ми идея може би е приложима в раздел консултации.Освен това може да се направя няколко важни теми озаглавени с модел на колата - Брава, Мареа, Типо, Пунто и т.н. или модела на двигателя. Както прецените.

    #2
    Много разумно предложение! :D Подкрепям напълно! :D Но ще трябва модераторите да си "поиграят"!
    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
    Среден разход на газ

    Коментар


      #3
      Аз съм против. Нека темата си е тема, а не миш-маш от много теми. По-скоро трябва да се преосмисли кои теми са наистина важни и само те да се "лепват". ЧЗВ например предполага повечето теми в раздела да са "важни", което прави излишно лепването на всяка трета там. В останалите раздели има ли подобен проблем?
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        Според мен повече от 3-4-5
        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #5
          Вижте, всеки има различен критерий за важност на темата. За мен важна тема е тази, която има снимков/схематичен материал + подробно описание или важно пояснение, което би могло да бъде полезно.Има доста изпуснати теми точно със снимков материал и с важни пояснения.

          Коментар


            #6
            Подобна систематизация има в "ОФФРОУД" форума. За някои по - разпостранени марки систематизирано. Примерно "Браво/Брава систематизирано", "Пунто систематизирано" и т.н. Но това е огромен труд, предполагам, че някога ще го направим.Там тези теми са достъпни само за регистрирани потребители.
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #7
              Идеално, точно за това става дума. Вярно, че е огромен труд, но затова пък е добре всеки да може да поства (но само с озаглавен линк) теми, които обаче не се повтарят по съдържание.Това ми предложение е изцяло с цел улеснение и да се намалят едни и същите теми от рода на "къде са ми накладките", "тоя бутон под седалката вратите ли отваря...", или най-популярния въпрос за маслото.Nino, сега например се сещам за темата за масла "Приста Ойл", в която колегата moko от Русе (работи е Приста Ойл-Русе) беше написал много, много важни неща за избора на подходящото масло. Ето за такива теми говоря, които се пилеят и след време ще се забравят и се защочва пак едно тъпкане на място.Предлагам да се направи една папка, в която да се записва заглавието на темата и да се слага линка (без коментари) , и нищо друго, нищо.

              Коментар


                #8
                Колеги, моля замислете се върху идеята ми.Все пак, за да се стимулира да има повече снимков материал в темите, трябва да има къде да се съхраняват тези теми. Трябва да се уважава и труда на потребителите снимали ремонти, части, елементи и т.н., а именно като не им изпадат темите някъде в небитието. Естествено не всяка тема със снимка е полезна, но все пак и това може да се прецени.

                Коментар


                  #9
                  doofiat написа:
                  Идеално, точно за това става дума. Вярно, че е огромен труд, но затова пък е добре всеки да може да поства (но само с озаглавен линк) теми, които обаче не се повтарят по съдържание.Това ми предложение е изцяло с цел улеснение и да се намалят едни и същите теми от рода на "къде са ми накладките", "тоя бутон под седалката вратите ли отваря...", или най-популярния въпрос за маслото.Nino, сега например се сещам за темата за масла "Приста Ойл", в която колегата moko от Русе (работи е Приста Ойл-Русе) беше написал много, много важни неща за избора на подходящото масло. Ето за такива теми говоря, които се пилеят и след време ще се забравят и се защочва пак едно тъпкане на място.Предлагам да се направи една папка, в която да се записва заглавието на темата и да се слага линка (без коментари) , и нищо друго, нищо.
                  Space Star 1.9 DID

                  Коментар


                    #10
                    Аз също предложих преди месеци да направим систематизиране, но в сайта, с линкове към важни теми от форума, по модели и възли (двг, сп. система ) и прочие, но идеята изисква огромен по обем труд, който не вярвам някой да се хване да свърши, въпреки че ако се разпредели работата нещата ще станат.
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      Според мен, ако се сложи за около месец такава тема например в раздел "Консултации", с име "Линкове към важни теми", и всеки да постне линк към съответната тема, работата няма да е толкова тежка. След това администратори и модератори може да прегледат само линковете и тези, които не им се сторят подходящи или повтарящи се да се махнат.

                      Коментар


                        #12
                        Ами doofiat, do it! :D То ще се разбере.
                        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                        Коментар


                          #13
                          аз съм за, едва ли ще има противници
                          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                          e30 forever!

                          Коментар


                            #14
                            zgabrovski написа:
                            Аз също предложих преди месеци да направим систематизиране, но в сайта, с линкове към важни теми от форума, по модели и възли (двг, сп. система ) и прочие, но идеята изисква огромен по обем труд, който не вярвам някой да се хване да свърши, въпреки че ако се разпредели работата нещата ще станат.
                            Точно това щях да кажа! Имаше такива идеи. Въпросът е, че някой доброволец трябва да отдели много време за тази работа.
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              Vladim написа:
                              zgabrovski написа:
                              Аз също предложих преди месеци да направим систематизиране, но в сайта, с линкове към важни теми от форума, по модели и възли (двг, сп. система ) и прочие, но идеята изисква огромен по обем труд, който не вярвам някой да се хване да свърши, въпреки че ако се разпредели работата нещата ще станат.
                              Точно това щях да кажа! Имаше такива идеи. Въпросът е, че някой доброволец трябва да отдели много време за тази работа.
                              Ето отговор:
                              doofiat написа:
                              Според мен, ако се сложи за около месец такава тема например в раздел "Консултации", с име "Линкове към важни теми", и всеки да постне линк към съответната тема, работата няма да е толкова тежка. След това администратори и модератори може да прегледат само линковете и тези, които не им се сторят подходящи или повтарящи се да се махнат.

                              Коментар

                              Working...
                              X