Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

двигател - типо 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    двигател - типо 1.6

    близо 200 000кмдава се с алтернатора и хидравличната помпа,без монотодвигателят може да се запали да се чуе как работи все още,и компресията може да се замери на място350лв0885054666

    #2
    Едновалов ли е двигателя? Моно или карбуратор? Има ли хидравлична помпа?
    Shit happens, sometimes...
    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

    Коментар


      #3
      ivjordan написа:
      Едновалов ли е двигателя? Моно или карбуратор? Има ли хидравлична помпа?
      Човека си е написал
      pugsy написа:
      ... без моното ...
      Щом е с моно, значи е 1.6 с един вал
      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
      FIAT Punto 99' 1.7 TD

      Коментар


        #4
        Dodo 155 написа:
        ivjordan написа:
        Едновалов ли е двигателя? Моно или карбуратор? Има ли хидравлична помпа?
        Човека си е написал
        pugsy написа:
        ... без моното ...
        Щом е с моно, значи е 1.6 с един вал
        И двувалката е моно
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          #5
          ivjordan написа:
          Едновалов ли е двигателя? Моно или карбуратор? Има ли хидравлична помпа?
          да с 1 вал е останалото съм го написал

          Коментар


            #6
            Вярно, аз първо явно нещо се бех замотал и не видях, че си ги пише повечето неща. Документи има ли мотора?
            Shit happens, sometimes...
            Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
            Marea 1.8 HLX - червена като аватара

            Коментар


              #7
              цялата кола си е редовна ,но талон немога да дам защото няма да спирам колата от движение,а и номер на двигател не забелязах

              Коментар


                #8
                В дясната част на двигателя е по принцип, някъде между двъгателя и под рамката на акумулатора.
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #9
                  sachma написа:
                  В дясната част на двигателя е по принцип, някъде между двъгателя и под рамката на акумулатора.
                  на старото ми типо беше до делкото - от ляво(това което седи долу 1.4 карбуратор)

                  Коментар


                    #10
                    А какво му е на двигателя, при положение, че ще пазиш колата? Да не е нещо поиздухан?
                    Shit happens, sometimes...
                    Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                    Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                    Коментар


                      #11
                      ivjordan написа:
                      А какво му е на двигателя, при положение, че ще пазиш колата? Да не е нещо поиздухан?
                      не е,написал съм че може да се запали да го подкараш ако искаш,компресия да мериш ,двигателят е от обявата ми за типото,ако мога да продам двигателят ще го пусна на части цялото,щот не не ми трябва пред блока да си седи ей така

                      Коментар


                        #12
                        Еми, на мен ми трябва двигател по принцип, пуснал съм и тема, но е хубаво да е с документи, че не дай си боже да се наложи да се занимавам с катаджии... Лошото е, че от две седмици все не успявам да ида до сервиза, дето евентуално ше го сменят, за да се разбера с хората, колко пари ше искат и какво, освен двигатела ше ми трябва. Тия дни изгледах цялата книжка, но все още не ми е ясно всичко. Доколкото разбрах, съединителите на 1,4 и 1,6 са различни. Освен това, според книгата има разлики в запалването, но днес като гледах мойта, излиза, че е с това запалване, което в книгата е писано за 1,6.
                        Shit happens, sometimes...
                        Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                        Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                        Коментар


                          #13
                          в запалването има разлика само при карбуратор и моно,ако твойто е моно няма никакви проблеми,съединителят е различен,но може да се прехвърли с целия маховик,аз така или иначе го давам със съединителят,но мисля,че има прокапало масло на него защото почна да ми тресе малко след като ми протече семеринга на делкотоако имаш време и искаш ела да го видиш,да огледаш дали при теб е с това запалване и всичко което те интересувапреди време слагахме на уно 1.0 същия мотор и смяната му излезе към 140лв,но му се смени ангренаж,масло,гарнитура на картера и филтри

                          Коментар


                            #14
                            Ами, да, хубаво ще е да дойда да го погледнем, но евентуално през седмицата. Ще звънна по телефона да се разберем нещо, ако имам възможност да мина.
                            Shit happens, sometimes...
                            Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                            Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                            Коментар


                              #15
                              когато решиш звънкай

                              Коментар

                              Working...
                              X