Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

BMW 318 coupe(1.8ci) срещу Fiat Coupe (1.8 16V)

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    BMW 318 coupe(1.8ci) срещу Fiat Coupe (1.8 16V)

    Казуса е следния: Един приятел смята да си купува кола. Засега се е спрял на BMW 318 купе, а аз се опитвам да го убедя да си вземе Fiat Coupe 1.8 (или 2.0). Неговите доводи са главно откъм надеждност, а аз смятам, че Фиата няма да е по-зле в това отношение, а дори и да е по-зле, общата цена за поддръжка на Фиат Купе ще е по-ниска.Дайте малко допълнителни доводи, че е труден за убеждаване...(Човека е фен на моторите, ако това има значение )
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    #2
    Що се напъваш да му обясняваш Ще го убедиш да си купи "ФИАТ" и като му се счупи нещо - ти ше си виновен

    Коментар


      #3
      Kuku написа:
      Ще го убедиш да си купи "ФИАТ" и като му се счупи нещо - ти ше си виновен
      Е, аз не го убеждавам, че Фиат е твърде надежден. Аз го убеждавам, че БМВ е същият дол дренки. Всъщност не го будалкам - това е наистина моето мнение.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        колега така както си го написал във заглавието БМВ318Сi-излиза че твоя човек иска бмв след 98 година а цената на такова бмв е около 3 пъти цената на фиат купе няма да се навие да слезе толкова ниско :D
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Аз си мисля че ако има възможност да се качи и на двата автомобила сам ще разбере що за кола е Фиат Купе! Наистина ускорението е по добро от дадения модел 318 на БМВ.
          Alfa Romeo 166 2,4 JTD
          Porsche 944 S2
          http://www.valmcrae.snimka.bg/
          http://vbox7.com/user:val_mcrae
          http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

          Коментар


            #6
            Убедих се, че такива хора нямат навиване. Само му кажи, като строши нещо по колата и отиде до магазин или сервиз, да се сети за тебе, и да си каже - абе що не послушах аз човека, та сега ше купувам тоя буклук за тая ХХХ сума...
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              GTipo написа:
              Убедих се, че такива хора нямат навиване. Само му кажи, като строши нещо по колата и отиде до магазин или сервиз, да се сети за тебе, и да си каже - абе що не послушах аз човека, та сега ше купувам тоя буклук за тая ХХХ сума...
              колега цената на подръжката на бмв не е толкова скъпа колкото хората разправят /това е малко като мита че фиатите се чупят много/ даже за конкретното сравнение недай си боже за купето да се търсят ламарини или фарове доста ядове ще бере човека
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                Модела BMW който си написал е Е46, а това е кола с друга цена и различен клас. Ако говориш за Е36, според мен е въпрос на вкус. Различни коли са, но никоя няма по-голямо предимство пред другата.

                Коментар


                  #9
                  stef написа:
                  GTipo написа:
                  Убедих се, че такива хора нямат навиване. Само му кажи, като строши нещо по колата и отиде до магазин или сервиз, да се сети за тебе, и да си каже - абе що не послушах аз човека, та сега ше купувам тоя буклук за тая ХХХ сума...
                  колега цената на подръжката на бмв не е толкова скъпа колкото хората разправят /това е малко като мита че фиатите се чупят много/ даже за конкретното сравнение недай си боже за купето да се търсят ламарини или фарове доста ядове ще бере човека
                  Повърти се малко около магазините за авточасти. Мисля че си в грешка.
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    GTipo написа:
                    stef написа:
                    GTipo написа:
                    Убедих се, че такива хора нямат навиване. Само му кажи, като строши нещо по колата и отиде до магазин или сервиз, да се сети за тебе, и да си каже - абе що не послушах аз човека, та сега ше купувам тоя буклук за тая ХХХ сума...
                    колега цената на подръжката на бмв не е толкова скъпа колкото хората разправят /това е малко като мита че фиатите се чупят много/ даже за конкретното сравнение недай си боже за купето да се търсят ламарини или фарове доста ядове ще бере човека
                    Повърти се малко около магазините за авточасти. Мисля че си в грешка.
                    работя в магазин специализиран за бмв авточасти така че наблюденията ми са повече от преки
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      stef написа:
                      колега така както си го написал във заглавието БМВ318Сi-излиза че твоя човек иска бмв след 98 година а цената на такова бмв е около 3 пъти цената на фиат купе няма да се навие да слезе толкова ниско :D
                      Не разбирам много от БМВ-та и най-вероятно съм сгрешил. Човека иска да си купи кола приблизително от 1996 или около тази година - тоест кола на максимум 10..11..12-на години. А иначе тази тема я пуснах и по негова молба, за да прочете повече мнения от привърженици на Фиат.Лично моето мнение е, че надеждността на колите от един клас е приблизително еднаква с малки изключения, а Фиат купе печели с много добър дизаин и по-добри динамични показатели.
                      Fiat Ritmo 105TC
                      1600cc 105к.с.

                      Коментар


                        #12
                        johnfound написа:
                        stef написа:
                        колега така както си го написал във заглавието БМВ318Сi-излиза че твоя човек иска бмв след 98 година а цената на такова бмв е около 3 пъти цената на фиат купе няма да се навие да слезе толкова ниско :D
                        Лично моето мнение е, че надеждността на колите от един клас е приблизително еднаква с малки изключения, а Фиат купе печели с много добър дизаин и по-добри динамични показатели.
                        на старите коли надежноста зависи от предишния собственик, както с едната така и с другата кола може да бере много ядове, а също и така може да бъде супер доволен, на бмв е хубаво че части има колкото си искаш и проблем с подръжката няма, купето е почти по същия начин освен ламарините ,там ако се наложи започват проблемите
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Е 36 - Кокал оглозган

                          Е36 ците са като голфовете прескачат се по улиците-никва индивидуалност! Относно Купето красиво и гаранция се насича по добре от Е 36 за дизайн да не говориме! А ако твоя приятел си вземе Е36 с 318/115кс ще остане доволен от към вървеж В сравнение с Купето.Като финал мога само да изкажа мнение че Е 36 е МОРАЛНО И МАТЕРЯЛНО ОСТАРЯЛ АВТОМОБИЛ ! аз да пипна читаво купе и да видим кой ще го заглеждат по улиците.
                          tipo 1.7D
                          BRAVA 1.6-103hp

                          Коментар


                            #14
                            Не знам ама щом човека е фен на моторите, значи ще му хареса Фиат Купе, не съм карал такова, но съм се возил, и това наистона е кола, която те залепя сериозно за седалката, когато се натисне газта, е разбира се най-доброто си е един мощен мотор, но този фиат е идеален еквивалент на мощен мотор, само, че е кола, аз също съм навит за Фиат Купе, но моторите нещо ме влекът повече, и се чудя, но ако той има мотор, и си търси бърза кола, това според мен е идеалният вариант.

                            Коментар


                              #15
                              дд

                              Здравейте, аз днес се регистрирах и моето мнение да го оставиш да си купи 318 не го убеждавай фиата е за ценители, аз сам на 16 години и иман два такива фиата.
                              fiat coupe1,8 16v , fiat 850coupe,beta 2000 16v i beta 1600 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X