Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Добавки за масло и бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Добавки за масло и бензин

    Срещат се много често, вече има всякакви, някой ги пробва, за други са скъпи, но почти всички сме се питали малко или повече дали има ефект от тях.Карам от близо 2 месеца с добавка за маслото на Cyclo - Ultra Coat и е името, синьо шишинце за 39 кинта. Първите няколко дена нямаше почти никакав ефект, но после Мареата тръгна като бясна. Е все пак не мога да кажа че се отключиха кой знае колко коне, но имаше разлика. После сложих малко добавка за бензина който почиствал ижекторите и прочее гледотии, но го взех защото беше на същата фирма и нещата заприличаха.Ефекта бил по голям при двигатели над 140000 км, а аз съм още на 92000, но въпреки всичко се усеща.От 3 места, трима различни шофьори на различни класове коли, който са на различни километри ми хвалят SX 6000 на QMI - 100 лева било едното третиране но ефекта бил страхотен. Мисля да опитам на следващата смяна на маслото......Някой има ли впечатления....
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    #2
    Re: Injector cleaner

    Mitko написа:
    Пробвал съм много добавки за чистене на инжектора. Не усетих разлика.
    :D аз откакто почнах да я използвам,чесно много ми харесва как върви.добавката е-fuel injection-325mi :D
    FIAT UNO 55S. Мирише бензина!
    FIAT MAREA1.6 16V

    Коментар


      #3
      По добро от QMI SX6000 няма. Тествал съм я, ако някой се интересува да ми пише на ЛС да не разводняваме темата или да не кажете, че рекламирам

      Коментар


        #4
        Чувал съм, че на Лики Моли са добри, но не съм пробвал.Според мен добавките, ако са полезни за едно-вредят за друго.А иначе тук се беше писало и за добавката ФОРСАН, удължавала живота на двигателя, предпазвала, ала-бала, ама колко хора си сложиха?
        N.Y. State of Mind

        Коментар


          #5
          искам да добавя че СЕЛЕНИЯ също има такива добавки и цената е в порядъка на 10-20 лв.
          Намирам части всякакви
          0899113575

          Коментар


            #6
            Според мен ползването на на средства за почистване на инжекторите повече от наложително за автомобили използващи бензин от Нефтохим Бургас, поради факта че руския нефт е с високо съдържание на сяра, а за сероочистващи инсталации новия собственник на рафинирията има само идеи в неясно бъдеще. Аз лично слагах досега добавките на STP но не на 5000, а на 1000км. Последния път обаче видях, че е станала 17лв опаковката и сложих Valvoline (за 10лв). По мое мнение двигателя трябва да се почиства редовно за да не се задръстват бензинови тракт, а не вече като не върви да сипваш какво ли не само за да се оправи или не дай боже да се свалят дюзи и да се чистят с ултразвук.
            Брава 1.6 16V ELX
            Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

            Коментар


              #7
              Здравейте, и аз сложих Лъки Моли на двигателя и сега ако е малко по-шумно немога да разбера дали работи.Преди 2 дена сложих реметализатор на на скоростната кутия -РиМет(това е някъква руска военна разработка) има и реметализатор за двигателя.Похвалиха ми ги но още не съм осетил ефекта.Ако има нещто ще пиша.
              Alfa Romeo 156 1,9 JTD sportwagon

              Коментар


                #8
                bright не си прав за Нефтохим горивата Работя там и всички инсталации вече са по евро стандарти Даже бензина е много добър
                bravo 1.4 12v -11.1996 Калпав модел другпьт........
                aveo 1.4 16v -2008

                Коментар


                  #9
                  Стоян 1982 написа:
                  bright не си прав за Нефтохим горивата Работя там и всички инсталации вече са по евро стандарти Даже бензина е много добър
                  Не знам дали е прав Стояне, но преди година-две четох интервю с Вагит Алекперов което съм запомнил.Та казваше човекът, че за да отговарят на европейските изисквания горивата на Бургас, в рафинерята трябва да бъдат инвестирани около СТО МИЛИОНА долара.Дали е направено ти по-добре знаеш!
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    Има напредък, гонят се европейските стандарти. Има пуснати нови инсталации за отделяне на сярата, строят се други, но айде да не бягаме от темата - пък и ...... то нищо лошо не съм казал, ама знаеш ли?!
                    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                    Коментар


                      #11
                      Аз мога да кажа че истината е в качествения бензин. От германия до тук разхода беше един а тук от както заредих се увеличи разхода за същите километри. А относно добавката ру метал слагах на еспеиса си че той си незнае километрите и има ефект но най съм доволен откакто го карам с масло на лики моли. Двигателя на еспеиса стана по тих и горенето на масло стана нищожно.
                      Обичам си работата.

                      Коментар

                      Working...
                      X