Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава: Как да сменим крушките на третия стоп?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава: Как да сменим крушките на третия стоп?

    След като колега ми обърна внимание, че част от крушките на третия стоп не светят, реших да сменя изгорелите...Е оказа се, че точно по този въпрос италианската инженерна мисъл не е подходила по най-добрия или поне не по най-ремонтопригодния начин. Очевидно замисълът е да се сменя целия блок с 10-те крушки. Но българската техническа мисъл винаги намира друг начин! Ето как все пак можете да смените изгорелите крушки.Необходими инструменти и материали:- Кръстата отверка- Плоска отверка- Гаечен ключ 19- Макетен нож (нож за балатум)- Плоски клещи- 10 крушки 3W (аз използвах 1,2W - от тези за табло - левче бройката)- Изолирбанд1. Развийте 8-те (?) рапидки, които държат кората на петата врата. Обърнете внимание, че 4 от тях се намират под гумите, които притискат задната кора (махат се с издърпване). Махнете и 2-те пластмасови щипки.Избутайте кората надолу и напред - първо единия край, а после и другия и махнете кората.2. Развийте от вътрешната страна трите пластмасови шестограна, държащи стопа. Ако не тръгват на ръка, можете да си помогнете с гаечен ключ 19. Внимавайте да не изгубите скобата на средния. При мен явно така се е случило преди време и сега средната гайка на практика не придърпва стопа към вратата и влиза вода вътре. Резултата се забелязва на следващите снимки.Извадете стопа и изключете куплунга.3. Изрежете главите на пластмасовите нитове.
    Прикачени файлове
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    #2
    4. С помощта на плоска отверка внимателно разделете двете части. Внимавайте да не нараните с отверката двете проводящи писти указани със стрелките. Опитът на колеги показва, че практически не подлежат на възстановяване, запояване и пр. (прекалено тънки са). Все пак мисля е добра идея да ги почистите с препарат за почистване на контакти (аз така направих).5. Махнете старите крушки и на тяхно място поставете новите. За целта внимателно изправяте краищата, промушвате през дупката и от долната страна закривявате. Моят съвет е да обърнете внимание как са лежали досега и да ги поставите така, че електродите да не попадат в старото легло (за да се получи по-добър контакт). Също така не ги натискайте докрай при монтажа - по-добре това да направи пластмасата, която ги притиска.6. Сглобете двете части отново. Притиснете така че платмасовите нитове отново да влязат в дупките (можете да си помагате с плоски клещи). Не че двете части ще тръгнат да се разделят, но пристегнете ги с изолирбанд. Според мен е излишно да ги залепвате с лепило или силикон, защото едно ново отваряне ще се окаже доста проблемно.
    Прикачени файлове
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #3
      7. Монтирате в обратната последователност. Честито! Имате нов трети стоп!
      Прикачени файлове
      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар

      Working...
      X