Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неприятна случка.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неприятна случка.

    Колеги, току що се прибирам с такси, защото се случи малко неприятна случка с Бравата.Тъкмо се прибирах и се спускам от телевизионната кула в посока Румънското Посолство и от Цариградско слиза едно Ламборгини. Толкова се израдвах, че тръгнах надилу да го настигна за да стане радостта цяла. Да ама както знаете точно под моста доста често висят полицаи с радарче. Е, итози път бяха там. Ламборгинито наби спирачки да намали, съответно и аз след него и бам изненада... педала на спирачката слезна до ламарината - спирачката изчезна. Напомпах 2-3 пъти ама резултат никакъв. Добре, че онези бяха спряли точно некав и аз минах покрай тях без да ме спрат... Резултат - спукан спирачен маркуч на предно дясно колело - много страшно. Ами ако ми се беше случило тогава, когато трябваше да спирам, за да не ударя някой? Много лошо... п.п.1. Спирачните маркучи "бяха" в идеално състочние - по външни белези - нямаше и дори грам пукнатина или нещо от рода.2. Ако бях ударил Ламборгинито челно от зад :D :D това щеше да бъде хитово - "е не очаквах фятката да тръгне толкова" - щяха да са ми култовите думи Иначе Бравата ми е с такива спирачки, като всеки който я подкара първите спирания са му с тракане на АБС-а.Дори пробвах веднъж с ръка да натисна спирачката да видя дали верно толкова леко се натиска педала, че резултат..: Натиснах педала на спирачката с 2 пръста (показалец и среден - защото едвам достигнах педала с ръка и като го натиснах си разбих устната във волана - тъпо ама факт!)Да ама накрая от някаква тъпотия вижте какво става.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Добре, че е било малкото дяволче колега! А ако беше изшибал Ламбото отзад - представям си заглавията по вестниците!
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Като цяло - късмет си извадил. При мен обаче беше още по-късметлийско положението - случи ми се на валците С тази разлика, че при мен спирачките задържаха и в последния момент, когато натисках най-силно, изведнъж педалът потъна...
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        а на мен ми се случи точно преди пазарджик, като идвах от пловдив, гледам каруца и завой, викам я да дам газ да я изпреваря преди завоя и като я мина ще намаля за завоя минах я лесно, ама после беше зора да го вземем тоя завой със 100 и с фиат уно :D - скъсана тръбичка на задно колело
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Re: Неприятна случка.

          BO написа:
          Ами ако ми се беше случило тогава, когато трябваше да спирам, за да не ударя някой? Много лошо...
          Една идея за такива ситуации - РЪЧНА СПИРАЧКА!
          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
          Среден разход на газ

          Коментар


            #6
            Re: Неприятна случка.

            masterkar написа:
            BO написа:
            Ами ако ми се беше случило тогава, когато трябваше да спирам, за да не ударя някой? Много лошо...
            Една идея за такива ситуации - РЪЧНА СПИРАЧКА!
            забрави тази идея, може да стане ако караш с 5 км., ама при 50-60 по-добре да изкараш ръка през прозореца по-бързо ще спреш. СКОРОСТИ е решението
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Добре де нали на Брава и Браво спирачната система била двойно кръстосана(или нещо такова),така че ако се получи такъв пробив на маркуч,както в случая,да си останат да работят предно ляво и задно дясно колело.Защо в случая спирачките са изчезнали изцяло?

              Коментар


                #8
                peho написа:
                Добре де нали на Брава и Браво спирачната система била двойно кръстосана(или нещо такова),така че ако се получи такъв пробив на маркуч,както в случая,да си останат да работят предно ляво и задно дясно колело.Защо в случая спирачките са изчезнали изцяло?
                Отличен въпрос. Бих искал тук да видя както отговор от колегата ВО за това как се е държала колата в неговия случай, така и от клуба на знаещите...
                Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                Коментар


                  #9
                  Ами отговора.Ако карате колата със 100км ще ви трябва поне 500 метра спирачен път.Като натиснеш педала за момент колата тръгва да спира (ама само за момент), като като педала пропада веднага до ламарината и колата продължава да се движи, без видимо спиране - а ако задържиш педала на спирачката над 2 секунди все едно въобще не си го натиснал.С помпане на педала в първия момент спирачното усилие е все едно почти толкова, колкото с ръчната спирачка.А относно съвета за ръчната спирачка - колега, пробвай да засилиш колата със 80км/ч и виж колко ще ти бъде спирачния път. Тя е направена като видиш, че нямаш спирачки да спреш възможно най-бързо, без колата да си продължава по инерция. Виж от 20-30км става ама пробвайте със 100км да видите, че няма спиране а едно намаляване само п.п. спирачен маркуч - 10лв бройката, спирачна течност Тутела ДОТ4 0.5л 8лв.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    peho написа:
                    Добре де нали на Брава и Браво спирачната система била двойно кръстосана(или нещо такова),така че ако се получи такъв пробив на маркуч,както в случая,да си останат да работят предно ляво и задно дясно колело.Защо в случая спирачките са изчезнали изцяло?
                    и аз няма обяснение защо не действа тази система, но на собствен гръб съм изпитал, че не действа.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар

                    Working...
                    X