Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ВИП-сервиз Младост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ВИП-сервиз Младост

    Колеги,искам да споделя малко лични преживявания с вас.Преди2-3 седмици закарах Фиат Брава 1,6 след зверско прегряване при тях за ремонт.Видимо беше изгоряла гарнитурата на главата и течеше водната помпа.Оставих я и след като я разглобиха се оказа горепосоченото плюс термостат.Решихме да правим тези неща.След 2 дена ми се обадиха и казаха,че колата е готова,обаче не държи обороти.Казаха ми , че вероятно е запекла или счупила сегменти и трябва да се сменят.Попитах ги дали при разглобяването са видяли надрани цилиндри.Отговорът беше че присвалена глава се виждали само челата на буталата??????Взех колата и я закарахме при един роднина.Като я отвори видяхме, че липсва малко парченце от ръба на буталото над 1-ви сегмент.Вижда се с просто око и нямя начин да не са го видели при свалянето на главата.И въпреки това са я затворили.А това не е евтин сервиз.Направете си изводите как се работи по сервизите.Ясно е,че повече нямя да стъпя там и ви съветвам и вие да не го правите.Иначе има опастност да се изръсите здраво и после да повторите работата на друго място.А това вече не е евтина услуга у нас.
    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

    #2
    А там по фиятите работят трима бивши кадри на Итал сервиз. Във вториник им отказах смяна на ангренажен ремък и ролка на типото-искаха ми 60 лева за труд. Тия луди ли са бе!?! На типо едновалка! Еми свърших си работата за 20 кинта на 2 км по-нагоре в Младост 4. Много са "трудолюбиви" в тоя сервиз. Приемчика им е пълен олигофрен! А да и още една вртещяваща цена-измерване на компресия-25 лева. На всичко отгоре, като светна чек лампата (понеже са извадили кабелите от бобините докато мерят) поиска и пари за изчистване на грешката. Попитах го дали е знаел предварително че ще вдигне грешка, а той каза че забравил! Еми и аз забравих да му платя, тъпунгера не вдена, че грешката се чисти сама след третото палене. Добре де, ама някой ако не знае?... айде още 20 лева залудо!
    Fiat Stilo 1.8 16V

    Коментар


      #3
      И аз съм чувал подобни неща а този сервиз.
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        Аз лично също не препоръчвам ВИП сервиза на никога,наистина цените са за като вип клиенти а пък и и работа която правят не е качествена!!!
        Brava 1.6 16V 96

        Коментар


          #5
          Забелязвам една интересна тенденция.Досега съм сменил 10 коли.Първите 4 си ги правех сам пред блока.Следващите2 почнах да ги водя при квартални майстори.След това почнах да ходя във Вантотрейд-това като символ на оторизиран сервиз го давам.Напоследък обаче започвам да мисля че ще е най-добре пак да звема нещата в свои ръце.Ще го направя,не ми е проблем.Бях решил да не се занимавам с неща за които има сервизи,обаче това се оказа невъзможно.А кажете къде сме тръгнали ние на запад.Да цитирам един автор-Тревогите на вечно неразбраната славянска душа може да ви струва скъпо в инженерен план.А,и нещо ентересно-преди около 3 седмици реших да сменя един тампон на двигател.Горе,най-лесния.С сервиза на Александър Ауто ми предложиха да ми запишат час за смяна след 7 дена.И това е работа за 15 минути-с пушенето на цигара.Е,смених го пред блока.Даже ми беше приятно.Припомних си навремето как направихме основен ремонт на Москвича пред блока.
          FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

          Коментар


            #6
            Ахам.Няма нищо по-добро от това да имаш мерак да си правиш сам колата.А чувството от добре направения от теб ремонт на собствената кола е просто супер
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #7
              Е нали трябва всеки да си върши работата,за да върви пазарната икономика.Добре,ще го приемем като хоби-ремонтираш си колата за удоволствие,а не защото не можеш да намериш читави майстори.Ми много ми станаха хобитата-Правя водопровод и елинсталация и лепя чудесно плочки.
              FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

              Коментар

              Working...
              X