Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Основен ремонт Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Основен ремонт Типо

    Моля кажете ако някой знае някъде качественосн сервиз в който ще ми направят овен ремонт на двигателчето на Типото от подписа ми.Това е едновалка моноинжекция 78 коня .Проблема е че харчи масалце и то добре а компресията е 12 при положение че трябва да е 9.5.
    Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
    Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

    #2
    Значи глей ся...не бързай с основния ремонт.Нали не бъркаш компресия и степен на сгъстяване?Щото по принцип точно степпента е толкова и по-точно е 9.2Аз съм със същия мотор, компресията ми е 13.5 и искам да ти кажа едно-това, че твоето е с 12 компресия трябва само да те радва.След като я замери погледна ли състоянието на свещите и по-точно какъв цвят бяха?Питам, щото ако е имало малсо в цилиндрите тогава може да даде по-висока компресия при меренето.Но ако свещите са бели или по-точно светлокафяви-нямаш поводи за притеснения.А масло може да харчи от много работи-гарнитура на глава, на картер, на кожуха на клапаните, гумички на клапани...абе смени първо това.Но с тази компресия ако тръгнеш да даваш пари за основен ремонт-ще сгрешиш.Това, че харчи масло не значи, че е за основен ремонт А и ще ти струва не по-малко от 1500лв.-пари, дадени ей така за тоя дето духа.Колата иначе върви ли?Има ли добро ускорение?
    N.Y. State of Mind

    Коментар


      #3
      Може би си прав объркал съм ги но така или иначе сменявани са гумичките сегментите обаче не са.Гарнитурата не изпуска и тя е сменявана .Ще я видя сега че днеска и смених маслото , как е.Питането ми е принципно. Мерси за съвета де, исках да го чуя не само от мойте майстори.
      Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
      Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

      Коментар


        #4
        Щом компресията е висока без да има масло в цилиндрите-сегментите са добре.За смяна са майсторите...А течове може да има и от гарнитурата на картера, от самия картер(има ли от онези досадни локвички масло по земята сутрин под колата?), помпата може да е сдала багажа, абе изобщо отвсякъде където минава маслото.Свещите какъв цвят са погледна ли?Не трябва да са черни.Отзад изпуска ли бял дим?(това трябва да се види при топло време).Прегрявал ли си я скоро и как изобщо почна да харчи масло?А огледа ли масления филтър да няма там утечка?
        N.Y. State of Mind

        Коментар


          #5
          значи навремето ладата ни имаше компресия 9 и си палеше, вървеше и така я продохме. под 10 компресия не бива да те плаши. а и според мен е по-добре нов мотор да сложиш, по-евтино ще ти е.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            ...

            Коментар


              #7
              Ще се присъединя и аз към колегата sachma - не се засилвай така с лека ръка да изсипеш куп пари за тоя дето духа. Не каза как са свещите - идеалните са керемидени. За другите варианти - имаше стикната тема някъде с много хубави картинки и обяснения. После - това са стари коли, някакъв разход на масло не е ненормален, много трудно да не харчи хич (като старото ми типо ). Кажи колко масло харчи, виж и кажи за свещите. Сменените гумички на клапаните дали са гарантирано читави? Щом не си сменял сегменти - може и с тях да се разминеш, ама това е предпоследна мярка. Ако все пак се стигне до основен ремонт, вярвам имаме тук под ръка един сервиз дето да ти препоръчаме аз и още някои колеги, ама виж първо тия хави...
              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

              Коментар

              Working...
              X