Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

една чистачка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    една чистачка

    Колеги мисля да слагам една чистачка отпред на типока идеята ми е да взема машинка за задна чистачка на типо и да я сложа отпред мислите ли че щще се получи лил не
    FIAT - TIPO 2.0i.е

    #2
    Извинявам се колега, ама за да не отварям нова тема ще си постна питането тука. Надявам се нямаш нищо против.Моят въпрос е по-лесен.Може ли да се сложат други по-нов модел рамена за чистачки на моето типо? Проблема е че тези са от стария тип и са напълно прави и не чистят много добре. Чистачките по спецификация са много малки и затова съм сложил по-големи, но едната излиза извън стъклото докато чисти и също така замятат вода насам натам. С две думи става ли да се вземат от типо по ново производство от тези леко закривените? Мисля, че с тях ще си оправя проблема.
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      Executor написа:
      Извинявам се колега, ама за да не отварям нова тема ще си постна питането тука. Надявам се нямаш нищо против.Моят въпрос е по-лесен.Може ли да се сложат други по-нов модел рамена за чистачки на моето типо? Проблема е че тези са от стария тип и са напълно прави и не чистят много добре. Чистачките по спецификация са много малки и затова съм сложил по-големи, но едната излиза извън стъклото докато чисти и също така замятат вода насам натам. С две думи става ли да се вземат от типо по ново производство от тези леко закривените? Мисля, че с тях ще си оправя проблема.
      тези, за които казваш, май са като на Алфа 145 и са ужасни.... на тях се сменят само перата и не чистят преди време си търсех от Типо(старите) за Алфата
      BMW E90 320D
      ех. FIAT COUPE 2.0 16V
      ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
      ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

      Коментар


        #4
        Не не говорих за тях, а на тези който може би само чистачката на пасажера е леко закривена за да се получи по-голям ход и да се получи нещо като полукръг на стъклото. Докато при мене точно тая на пасажера замята вода и посредата на стъклото остава неизчистено. И понеже съм висок на мен ми пречи, докато бащата не се оплаква. :D
        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

        Коментар


          #5
          Re: една чистачка

          soulkeeper написа:
          Колеги мисля да слагам една чистачка отпред на типока идеята ми е да взема машинка за задна чистачка на типо и да я сложа отпред мислите ли че щще се получи лил не
          май много по-лесно ще ти е от уно да вземеш. то има много добра чистачка
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Re: една чистачка

            soulkeeper написа:
            Колеги мисля да слагам една чистачка отпред на типока идеята ми е да взема машинка за задна чистачка на типо и да я сложа отпред мислите ли че щще се получи лил не
            Мисля, че монтажа ще е кошмарен. Ще се развали фасона на кората под стъклото и ще трябва да запълваш двата отвора. Не знам каква дължина на рамото трябва, оригиналното (от предна) сигурно няма да пасне за цялото стъкло. Абе и като цяло не мисля че ще е голяма гъзария, по скоро ще стои като прикачено. А и как ще я управляваш, задната чистачка има само един режим. По-тежко рамо няма ли да я тормози?
            Fiat Stilo 1.8 16V

            Коментар


              #7
              Re: една чистачка

              Stoyan_68 написа:
              soulkeeper написа:
              Колеги мисля да слагам една чистачка отпред на типока идеята ми е да взема машинка за задна чистачка на типо и да я сложа отпред мислите ли че щще се получи лил не
              Мисля, че монтажа ще е кошмарен. Ще се развали фасона на кората под стъклото и ще трябва да запълваш двата отвора. Не знам каква дължина на рамото трябва, оригиналното (от предна) сигурно няма да пасне за цялото стъкло. Абе и като цяло не мисля че ще е голяма гъзария, по скоро ще стои като прикачено. А и как ще я управляваш, задната чистачка има само един режим. По-тежко рамо няма ли да я тормози?
              да и аз така съм чувал за монтажа но ще си поиграя а за това дали ще издаржи машинката незнам за това питам всъщност :D А за уното не те разбрах колевга да взема задна машинка от уно или ?
              FIAT - TIPO 2.0i.е

              Коментар


                #8
                не колега, да вземеш от уно предна. поне на старото уно е с 1 чистачка, много добре регулирани степени.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  така ли

                  pakumba написа:
                  не колега, да вземеш от уно предна. поне на старото уно е с 1 чистачка, много добре регулирани степени.
                  заводски ли е така коя година да търся мерси колега
                  FIAT - TIPO 2.0i.е

                  Коментар


                    #10
                    Re: така ли

                    soulkeeper написа:
                    pakumba написа:
                    не колега, да вземеш от уно предна. поне на старото уно е с 1 чистачка, много добре регулирани степени.
                    заводски ли е така коя година да търся мерси колега
                    ми на уно мк1, тези до към 90 или 89 бяха. с по-големите и квадратни фарове дето са, заводски си е 1 чистачка, аз си миял, че и на следващото уно е пак с 1 ама не съм сигурен. моля
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      a

                      a предното стъкло на типото не е ли по-голямо или няма значение
                      FIAT - TIPO 2.0i.е

                      Коментар


                        #12
                        еми не знам, и да е по-голямо има 2 начина или да пробваш с по-голяма чистачка, или да се наложи да слойиж няакво по-голямо рамо. вече тряа се гледа на място
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Ето една снимка на типо-то на Фил.
                          Прикачени файлове
                          ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                          // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                          Коментар


                            #14
                            И Fiat Uno Mk2 е с една чистачка...
                            Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
                            Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
                            Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
                            Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

                            Търси се..

                            Коментар

                            Working...
                            X