Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Последствия от криви дискове?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Последствия от криви дискове?

    Питам дали да очаквам влошаване на положението тъй като в момента съм окологрипен и нямам време да си организирам проверки по системата...историята...преди 15000 км смених и дискове, и накладки...явно още в началото нещо не е било наред защото около 140-150 км/ч леко вибрираше колата при спиране, но аз пресен собственик бях решил, че за такава кола скоростта е много голяма...да ама постепено се засили и сега над 90-100 вибрацийте са доста осезателни. Изчетох темите тук и си представих първопричината в дисковете /т+н кар/...иначе спире страхотно !!! :D
    Арх. Стаменов &
    Пунто ELX, 1.7 ТД 70

    #2
    Самият факт, че дисковете са се изкривили толкова скоро не говори добре за техните качества. Освен евентуално ако не са ти затягали спирачките и да са се вдигали температури много над нормалните. Седмица - две - три не са ти фатални, но очаквай влошаване, по-добре няма да стане.П.С. За да не плюя само дисковете ще допълня, че нямам представа доколко е възможно това да се получи при нормална експлоатация и евентуално попадане на камъчета (песъчинки) между дисковете и накладките...
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    Коментар


      #3
      Re: Последствия от криви дискове?

      И аз имах същия проблем - рязко появяване на вибрации след 140км/ч. Като това ставаше без да натискам спирачката. Иначе с 40-50км/ч на свободна при сравнително леко натискане на спирачката се усещаше как колата спира на тласъци. Това ме наведе на мисълта да погледна дисковете и се оказаха криви. Смених ги, както и накладките, и се реши проблема. Вярно става дума за Опел, но ситуацията ми се вижда идентична. Сега съм с Textar. Макар да съм минал само 7-8 хил. км от смяната, проблеми, да чукна на дърво, не съм имал. А вибрациите и проблемите със спирането тотално изчезнаха!П.П. Малко след като си ги сменил спомняш ли си да си натискал много яко спирачката? На нови дискове преди да са се напаснали с новите накладки това може да ги повреди...

      Търся Фиат Мареа

      Коментар


        #4
        лл

        след толкова месеци се оказа, че не са били дисковете...а тампона между двигателя и скоростната кутия или тампоните на носачите-по-скоро първото...голям ремонт излапа колата ми между другото...скъсвана е от каране преди мен явно...пс вече ще избягвам прогнозите до срещата с моя монтьор
        Арх. Стаменов &
        Пунто ELX, 1.7 ТД 70

        Коментар

        Working...
        X